pá 7.1.2022 | Klára Petrásková

Juniorka schytala kanára, Sparta jí nedala pod Bílou věží šanci

Občas přijde „zápas blbec“. A junioři si ho vybrali proti pražské Spartě. Ta do utkání vlétla po hlavě a už v prvním střídání vedla, svou převahu dotáhla až k vysoké výhře 6:0. Hradeckým se na rozdíl od soupeře hra vůbec nedařila podle představ, čestný gól nedokázali vstřelit ani v poslední třetině. Navzdory faktu, že sparťané během ní měli sedm vyloučení.

Pražané vlétli do klání bez ostychu a brzy získali vedení

Sparta ukázala své sebevědomí už po dvaadvaceti vteřinách, kdy prakticky z první akce otevřela skóre. Po nahození Ducháče se hosté udrželi u puku a nepřehledné situace využil Jakub Zembol – 0:1. Když se domácí trochu oklepali, vypracoval si solidní šanci Kašpar, z bezprostřední blízkosti se mu ale nepovedlo zasunout touš mezi betony.

Snahy Východočechů pokračovaly v přesilové hře, jenže nejlepší tým na oslabení vyrovnání nedovolil. Pokračovalo se s minimem přerušení a v permanenci museli být oba gólmani, o něco víc ale přeci jen ten hradecký. Na co nestačil, to byl příklep Andreje Fábryho, který v 15. minutě hbitě uklidil do sítě Ducháčovu nahrávku zpoza brány – 0:2.

Sparta i nadále diktovala gólové tempo svižného hokeje

A v nastoleném tempu pokračovala Sparta i dál. Do 25. minuty vedla už 4:0! Liknavosti v hradecké obraně nejprve využil střelou mezi betony Petr Hauser, chvíli nato přišel úspěch z přesilovky. Pražané se v ní postupně stahovali blíž a blíž kleci, až nakonec Vojtěch Port našel z velkého úhlu mezeru u levé tyče – 0:4.

Ještě před půlkou mohl završit bůra Tomek, z mezikruží ovšem napálil břevno. Ale co se nepovedlo jemu, dokonal za něj před sirénou kolega. Lvi se totiž nedrželi disciplíny a vyfasovali další tresty, což byla voda na mlýn rozjetého pražského útoku. V přesilové hře v 38. minutě narýsoval krásnou křižnou nahrávku Hauser a Michal Vitouch ji uklidil za přesouvajícího se muže v masce – 0:5.

Hromada vyloučení a hradecký nezdar až do konce

Tempo třetí třetiny bylo v první polovině poněkud klidnější než v předchozích částech a nebylo se čemu divit, protože Sparta hrála zkušeně a za dalším navýšením se hnát nepotřebovala. Naopak Východočeši stále nemohli najít rytmus, v 51. minutě nakonec padl při hře čtyři na čtyři další gól. Jakub Zembol se proháčkoval až k brankovišti, a i když při střele ztratil rovnováhu, mířil přesně – 0:6.

Ale kdo by čekal, že mač poklidněji dospěje až do závěrečné sirény, ten by se spletl. Hra se totiž v poslední desetiminutovce rozkouskovala řadou vyloučení a v pěti proti pěti se hrálo jen málo. Sudí udělili ve třetí třetině hned deset menších trestů! A přestože většina z nich šla na vrub Sparty, Lvi nedokázali z nabízených příležitostí vytěžit ani jedinou úspěšnou trefu, nejblíž byl s nastřelením tyče Idžan. Mountfield tak zapsal nelichotivý výsledek 0:6, z něhož se bude chtít co nejdřív oklepat.