ne 15.2.2015 | Radek Kozel, Jan Vavřina

Juniorka si smlsla na dalším soupeři. Vsetín odjel s desítkou!

Gólové hody zažívali o víkendu hradečtí junioři. V pátek porazili Porubu 13:6, v neděli Vsetín 10:3! Do zápasu proti Moravanům měli zase skvělý vstup, v 10. minutě vedli už 3:0. Vsetínští dvěma brankami snížili na nejmenší možný rozdíl, jenže po zbytek mače kralovali Lvi. Ti si v nervózním utkání, ve kterém bylo rozdáno celkem 79 trestných minut, pěkně zastříleli a stále jedou podle plánu – drží první pozici.

První třetina přinesla gólové hody

Východočeši na soupeře z Valašska vlétli a už v 5. minutě vedli. Střelou od modré se prosadil Filip Hronek – 1:0. Následovala přesilovka domácích a také druhá branka zásluhou dorážejícího Aleše Krátošky – 2:0. Hradec byl aktivnějším týmem, hosté nestíhali, a tak si pomáhali nedovolenými zákroky. A to se jim hrubě nevyplatilo. Druhou přesilovou hru využil Michal Procházka po pasu skrze brankoviště – 3:0.

Následně byl v úniku faulován Filip Valter a nařízené trestné střílení proměnil střelou pod lapačku – 2:1. Vstřelená branka vlila hostům krev do žil a převzali iniciativu. V 15. minutě domácí dvakrát faulovali a dostali se do oslabení 3 na 5, přičemž po 22 vteřinách hostující Jakub Vaněk rozvlnil střelou od modré síť za zády hradeckého brankáře – 3:2.

Domácí byli také v závěru první části často vylučováni, další branku ale Vsetín nepřidal. Naopak na druhé straně při hře ve čtyřech udeřil Radek Pilař, který dorazil střelu Hronka – 4:2.

Hradecká dominance ve druhé části

Lvi začali druhé dějství podobným způsobem jako první. Na ledě dominovali a již ve 22. minutě se prosadil Lukáš Kastner střelou z bezprostřední blízkosti – 5:2. Hosté se z úvodního tlaku domácích dokázali vymanit, ale v přečíslení dvou na jednoho se blýskl Veselý. Ve 28. minutě ujeli do brejku Východočeši a střelou o tyč se prosadil Petr Dudák – 6:2.

Obě mužstva začala být postupem času nervózní, pouštěla se do menších strkanic a potyček. Za jednu z nich byl udělen i vyšší trest na straně hostů. Na 7:2 zvýšil v poslední minutě druhé třetiny Aleš Krátoška, a to po samostatném úniku střelou mezi nohy.

Mountfield si své vítězství pojistil dalšími třemi góly

Ve třetí třetině se Valaši snažili udržet co nejlepší výsledek zajištěnou obranou, jen občas podnikali brejky. Cíl se jim ale nepovedlo splnit. Hned v úvodu třetí periody se blýskli úžasnou kombinací Michal Procházka a do prázdné brány zakončující Lukáš Nedvídek – 8:2.

Hosté však dokázali odpovědět po necelých čtyřech minutách ve vlastním oslabení po střele Jakuba Boudy z mezikruží – 8:3. Poslední slova ale patřila prvnímu týmu skupiny O postup "B" – nejprve Lukáši Nedvídkovi, jenž předvedl krásnou individuální akci v 51. minutě, následně Radovanu Pavlíkovi, který završil desítku rychlou dorážkou šest minut před koncem zápasu.