pá 17.2.2023 | Jan Brůna

Juniorka smazala tříbrankovou ztrátu. Přesto padla s Plzní 3:4

Nejdříve to vypadalo na vysokou porážku, poté byli hradečtí junioři blízko k senzačnímu obratu a nakonec je z toho hořká prohra. Mladí Lvi prohrávali po první části s Plzní už 0:3, ale ve druhém dějství skvělou reakcí srovnali na 3:3. Poslední třetina tak měla rozhodnout a indiáni si vzali zpět náskok, který už nepustili. Hradec tak i přes parádní návrat do utkání padl těsně 3:4.

Plzeň zaskočila domácí třemi brankami

Mountfield si aktivním přístupem na počátku zápasu vybojoval přesilovku, avšak trestat jako první mohli Adam Dvořák s Matějem Korčákem, kteří ujížděli sami na Jana Kasala. Za Hradecké se ukázali Lukáš Král s Michalem Benešem, jenže ani jeden nepřekonal pozorného Jakuba Vondraše. A tak se v šesté minutě zrodila početní výhoda hostí, v níž už se mohl radovat Adam Dvořák, jenž po krásné souhře svižnou ranou propálil gólmana mezi betony – 0:1.

Vyrovnání měl na holi Matěj Novotný, jenže puk se po jeho pokusu zřejmě odrazil od brankářovy výstroje do tyče a mimo klec. Indiáni si spravili chuť druhým gólem utkání a úvodním pro Matěje Houdka, který natrefení betonu napravil úspěšnou dorážkou za bezmocného Kasala – 0:2. A když Lukáš Pajer zblízka trefil rovněž beton, mohl se za chvíli radovat Adam Benák, jenž po akci Adam Jiříčka a jeho pasu před kasu pověsil kotouč do víka – 0:3. Lvi museli reagovat a po time-outu se mezi tři tyče postavil Jakub Tichý.

Východočeši během třetiny smazali ztrátu

Po nepovedené první části hry to byla ze strany Hradce na startu té druhé úplně jiná pohádka. Většina stadionu zajásala už po minutě a 48 sekundách, kdy Petr Moravec předvedl ukázkové sólo a bekhendovým blafákem zakončil pod břevno – 1:3. Domácí z nabídnuté přesilovky nic nevytěžili a krátce po ní ohrozil Tichého Matyáš Borák. Plzeň nezůstávala pozadu ani nadále a Dvořák nepříjemnou tečí zaměstnal brankáře Mountfieldu.

Poté přišlo oslabení Hradeckých a čekaly se další šance hostí, ovšem opak byl pravdou. Touše se zmocnil Petr Moravec a natlačil se před bránu, kde v pádu dorazil puk do odkryté klece – 2:3. A ztrátu o pět minut později senzačně smazal Lukáš Pajer, který udělal kličku v pravém kruhu a zamířil po zemi přesně ke vzdálenější tyči – 3:3. Zmrazená Škodovka sáhla stejně jako soupeř v úvodním dějství k oddechovému času a v závěru mohla znovu odskočit, ale Adam Titlbach sám proti Tichému neuspěl.

Hosté i po srovnání Lvů rozhodli o své výhře

Začátek poslední periody byl z obou stran velmi nepřesný a ani na brankové příležitosti to nebyla žádná podívaná. Střely od jednoho i druhého celku bez problémů likvidovali gólmani a ujala se až ta od Marka Soukupa, který doklepl do domácí svatyně puk po snaze Jana Kučery a Západočeši po dlouhé době vedli – 3:4.

Hradecké početní výhody k ničemu přelomovému nevedly a mezitím se zajímavou ranou připomněl Josef Eichler. Tichý jeho pokus zneškodnil, stejně jako další možnosti aktivnějších indiánů. Lvi nevyužili další přesilovou hru a v závěru se modlili, aby Titlbach střelou ze strany neuspěl. To sice vyšlo, ale Mountfield ani po odvolání gólmana už z tlaku nic nevytěžil a i po srovnání z 0:3 na 3:3 nakonec těsně padl.