pá 13.9.2019 | Miroslav Kučera, Klára Petrásková

Juniorka zvládla přetahovanou v Chomutově, slavila v nastavení

Byla to vybojovaná výhra, na její cennosti to ale nic nemění. Hradečtí se s Piráty přetahovali o skóre po celý zápas, ani jeden ze soupeřů se nedostal do většího trháku. Tomu odpovídalo také vynucené prodloužení, které pro sebe uzmul Mountfield a zařídil první letošní výhru!

Piráti v závěru třetiny otevřeli skóre

Utkání mezi Piráty a Mountfieldem začalo velmi bojovně. Oba týmy se snažily hrát ze zabezpečené obrany a nepouštět soupeře do šancí. První velkou příležitost měli hosté, a to když jeden z domácích hráčů nechal kotouč v obranném pásmu a upadl. Zmocnil se ho Síla, jehož střelu ale bravurním zákrokem chytil Běhula.

Piráti, kteří hráli od začátku pouze na čtyři obránce, přišli ve 12. minutě i o jednoho centra. Po dohrání na mantinel se odebral na ošetřovnu s roztrhnutým obočím a prokousnutým rtem Patrick Pech. Oba týmy se však i nadále do velkých šancí téměř nedostávaly.

To vydrželo až do 19. minuty, kdy se po souboji v rohu kluziště dostal kotouč na modrou čáru k Dominiku Vaňkovi, který tvrdou ranou dostal kotouč do sítě – 1:0. Hosté měli šanci srovnat na konci třetiny v přesilové hře, kterou ale nevyužili.

Hradec zvrátil vývoj na svou stranu

Na začátku druhé třetiny se Petr Poppel ocitl sám mezi kruhy, jeho střela z pokleku ale mířila nad branku. Hosté se během prostřední části dostávali častěji do zakončení. Důkazem jsou i dvě nastřelené tyčky v rychlém sledu po sobě. Ve 35. minutě už Královéhradečtí vyrovnali. V úniku dvou na jednoho vypálil Ďuriš. Běhula sice kotouč vyrazil, ale pouze na hůl připraveného Daniela Šedivého, který, ač byl atakován, usměrnil černou gumu do prázdné brány – 1:1.

Domácí byli na konci druhé třetiny již hodně unavení, alespoň tak působila jejich hra, čehož Hradec Králové využil. Dvacet jedna vteřin před koncem sirénou ujeli tři hráči, ale brejk ještě gólem neskončil. Následně se kolem kotouče otočil Vojtěch Síla, který tak poslal hosty do vedení – 1:2.

Domácí srovnali gólový krok

Do třetí části vstoupili Piráti hodně nabuzení a na jejich hře to bylo znát. Hradec Králové se stáhl spíše do obrany. Domácí šli za vyrovnáním, které se jim nakonec podařilo. Podobně jako při prvním gólu Chomutova se kotouč dostal na modrou čáru k Vaňkovi, který vypálil a před brankou ještě tečoval Libor Švec – 2:2.

Domácí se stále drali do útoku a za burcování střídačky si vytvořili další dvě veliké šance – nejprve se sám mezi kruhy objevil Veselý, který pálil nepřesně, poté Sajdla v bráně Hradce zachránila horní tyčka. Týmy zřejmě nechtěly utkání dovést do prodloužení, a tak v poslední desetiminutovce základní hrací době jezdily nahoru dolů, ale zápas nakonec k nastavení přece jen dospěl.

Lvi využili zaváhání soupeře a oslavili bod navíc

V tom měli více ze hry Východočeši. Nejprve se zjevil sám před Běhulou Síla, který ještě neskóroval. V následné akci si sebral kotouč Marco Lukačka, který obkroužil bránu a jelikož se jediný obránce za bránou zasekl, Lukačka vybruslil až před Běhulu, kterého bekhendem překonal – 2:3.