so 17.9.2022 | Jakub Houžvička, Eva Šafranková

Juniorům se na ledě soupeře nedaří. Nestačili na Spartu 1:3

Ani ve čtvrtém venkovním zápase nedokázali junioři zvítězit. Tentokrát jim v cestě stála pražská Sparta, která přidala třetí domácí výhru v dosavadní sezoně. Zpočátku se jednalo o vyrovnané utkání, ve kterém šel dokonce Hradec do vedení, ale sparťané záhy srovnali. V průběhu druhé třetiny si Pražané vytvořili dvoubrankový náskok, který udrželi až do konce utkání. Snížit mohl při trestném střílení Matěj Giesl, ale na domácího brankáře nevyzrál. Lvi tak prohráli 1:3.

V úvodu utkání Sparta soupeři nabídla hned dvě po sobě jdoucí přesilové hry, v těch si ovšem Královéhradečtí nedokázali vytvořit větší šance. Na druhé straně se naopak mohl v první vyložené příležitosti utkání prosadit Mácha, z ideální pozice mezi kruhy však nevystřelil ideálně, a jeho pokus se tak stal kořistí brankáře Žalčíka. Do šancí se následně začali dostávat také hosté, sám na Liemanna se řítil Novotný, brankář Sparty fantastickým zákrokem svůj tým podržel. To se mu nepovedlo zopakovat poté, co před branku vyslal Giesl osamoceného Matěje Beneše, který nekompromisní střelou otevřel gólový účet zápasu. Do konce první části sparťané zvládli reagovat, krátce po vhazování v útočném pásmu vyzval Fábry ke skórování ve formě hrajícího Ondřeje Hrabíka a ten jeho nabídkou nepohrdl.

Právě Ondřej Hrabík v úvodních minutách druhé třetiny poslal Spartu poprvé v zápase do vedení, opět po Fábryho přihrávce se z prostoru mezikruží trefil neomylně pod horní tyčku soupeřovy branky. Hosté mohli vyrovnat v rámci svého vlastního oslabení, Giesl se dostal sám před Liemanna a byl faulován zezadu Hrabíkem. Pískalo se tak trestné střílení. K tomu se postavil právě faulovaný hráč a na Liemanna si nepřišel ani podruhé, brankář Sparty jeho kličku perfektně vystihl a zasáhl svým betonem. Sparta se z téže zmiňované přesilové hry dokázala posléze prosadit, a své vedení tak navýšit. Po přihrávce od Tůmy se o to postaral Matěj Vašíček.

V úvodu třetí části mohlo být pro Spartu ještě lépe, po pohledné souhře Hrabíka se Senčákem byl Fábry jen milimetry od skórování, svůj tým ale podržel Žalčík. Průběh třetí části vyhovoval zejména sparťanům, ani jeden z týmů se nedostával do výraznějších příležitostí. Až na konci zápasu zahrozila opět Sparta, v ideální pozici mezi kruhy se objevil Pavlák, ani se spoustou soupeřem nabídnutého prostoru se ovšem přes Žalčíka neprosadil. Hradec ještě v závěru zkoušel hru v šesti hráčích, ani z té však více nevytěžil, a Sparta si tak po vítězství 3:1 připsala tři body do tabulky a udržela domácí neporazitelnost v sezoně. Naopak Lvi se museli smířit s další prohrou.

Mario Žalčík 59 40 3 37 92,50 0 0

Bylo to vyrovnané utkání s podobným průběhem jako páteční zápas. Až na to, že jsme se vyvarovali individuálních chyb ve třetí třetině. Zodpovědnost a obětavost nám zajistily tři body.