so 8.10.2005 | Lukáš Souček

Juniorům se nepodařilo bodovat ani proti Pardubicím

V sobotu hostili hradečtí junioři před početnou návštěvou mužstvo Pardubic. Pro další průběh zápasu byly klíčové první čtyři minuty. Padly v nich totiž hned tři branky. Nejprve otevřel skóre utkání Ondřej Nákladal a na 2:0 pro Pardubice zvyšoval Ladislav Jindřich. Na druhou branku hostů bleskově zareagovala třetí hradecká pětka, která zásluhou Jana Šejnohy snížila na 1:2. Bohužel to byl jediný gólový úspěch Energetiků. Pardubičtí ještě zvýšili svůj náskok ve druhé třetině a poslední čtvrtou branku vstřelili v závěrečné power-play.

Asi málokdo čekal v prvních minutách zápasu gólovou přestřelku. Příchozí fanoušci se ještě ani pořádně nestihli usadit na svá místa a stav utkání byl 1:2. Jako první rozvlnil síť v zápase Ondřej Nakládal, jehož střelu od modré si nešťastně srazil do své klece Roman Svoboda. Podruhé se hosté radovali, když akci dva jednoho proměnil Ladislav Jindřich. Energetici se ale bleskově dokázali vrátit do zápasu. Jan Šejnoha bez přípravy vystřelil přes pardubického beka a nedal Růžičkovi šanci. Po zbytek třetiny si byly oba celky rovným soupeřem. Hradec měl obrovskou příležitost vyrovnat při přesilovce 5 na 3, ale Richard Diviš, jenž posílil řady juniorů netrefil odkrytou Růžičkovu branku.

Ve druhé třetině se v rohu nad výjezdem rolby rozhostilo opravdové peklo. Všichni skalní fanoušci se opřeli do bubnů a přitlačili na hlasivky, což bylo samozřejmě na výkonu hradeckých juniorů velmi znát. Vytoužený vyrovnávací gól se ale domácím vstřelit nepodařilo a naopak udeřili hosté. Na trestné lavici zrovna pobýval Jakub Plíhal, když Miroslav Škumát vstřelil třetí branku Pardubic. Ke konci třetiny ještě rozhodčí poslal Hradecké do třech, a tak měli výhodu dvojnásobné přesilovky pro změnu hosté. Energetici se ale dokázali ubránit, a tak se do šaten odcházelo za stavu 1:3.

Na začátku závěrečné dvacetiminutovky se domácím dařilo držet na puku, ale Pardubice jim nedali příliš prostoru pro střelbu. Najednou se z ničeho nic otevřela před Lukášem Daňem v přesilovce obrovská ulice. Hradecký bek se opřel do střelby s takovou chutí, až jeho projektyl prolétl plexisklem za brankou hostů. Nutná výměna plexisla nabídla oběma mužstvům zhruba dvacetiminutovou pauzu, ve které měli slovo znovu hradečtí fanoušci. Postupně vyvolávali a skandovali jména všech hradeckých borců. Energetici se v poslední třetině vyvarovali zbytečných faulů, a tak měli k dobrou i nějakou tu přesilovku. Čas ale ubíhal čím dál rychleji a když už se Hradec dostal do šance, v brance hostů byl vždy na místě pozorný Růžička. Necelých 90 sekund před závěrečnou sirénou poslal hlavní kouč Pavel Táborský na ledovou plochu šest hráčů a odvolal brankáře. Energetici se ale nedokázali udržet v pásmu Pardubic, což mělo za následek čtvrtou branku v jejich síti. Hradeckou rozehrávku chytře vystihl Jan Šeda a dal výsledku konečnou podobu.