pá 26.2.2016 | Klára Petrásková

Juniorům se nezadařilo ani na domácím ledě, Vítkovicím podlehli 2:5

Hradeckým juniorům to nevyšlo ani tentokrát. Po prohře s Olomoucí a Zlínem v pátek podlehli i Vítkovicím. Přitom do zápasu nevstoupili vůbec špatně, po první třetině dokonce vedli o dvě branky. Vítkovičtí však zabrali, vyrovnali a v posledním dějství třemi góly dokonali obrat. Mountfield tak padl potřetí v řadě, na rozdíl od předchozích soubojů však tentokrát nebral ani bod a v tabulce zůstal na sedmé pozici.

Branka v oslabení a hradecké vedení 2:0

Úvodní minuty utkání mezi Hradcem a Vítkovicemi přinesly ve FORTUNA aréně poměrně opatrný hokej a na obou stranách bylo k vidění mnoho nepřesností. To ale platilo pouze do prvního vyloučení, které přišlo v šesté minutě na straně Hradeckých. Paradoxně to však byli oni, komu dvouminutový trest pomohl. Již po jedenácti sekundách totiž v početní nevýhodě duo David Malík – David Gančarčík ujelo do přečíslení a druhý jmenovaný díky svému důrazu v brankovišti dostal puk do sítě – 1:0.

V dalším průběhu první periody byli sice aktivnějším celkem Vítkovičtí, z gólu se však znovu radovaly hradecké barvy. Od zadního mantinelu si až před Šimečkovu bránu vybruslil František Hnik, obelstil hostujícího gólmana a bekhendem zavěsil přesně pod horní tyč – 2:0. Hosté se pokoušeli snížit z nebezpečných střel či takřka samostatných úniků, obraně Mountfieldu se ale vždy podařilo zakročit včas a do úvodní přestávky se skóre již nezměnilo.

Znovu dva góly, tentokrát však v síti Mountfieldu

Hned na začátku druhého dějství musel Veselý likvidovat nepříjemnou přesilovkovou střelu Šendery, hradecký brankář ale situaci s přispěním ramene a lapačky zvládl. Na co však již nestačil, to byl kotouč vyslaný z hole Josefa Danielčaka, který mohl domácí gólman pouze vyškrábnout ze své svatyně – 2:1. Obrovské příležitosti se na druhé straně dostalo Pilařovi, než však stihl vyražený puk před prázdnou bránou zpracovat, vrátil se Šimeček a pokus hradeckého forvarda vytěsnil mimo tři tyče.

Nedáš, dostaneš. Přesně toto pravidlo platilo v případě Východočechů. Necelé dvě minuty po Pilařově neproměněné šanci totiž Spratek v přesilovce zpoza brány našel Lukáše Žiaka, a ten přízemní střelou mezi betony vyrovnal na 2:2. V závěru prostřední dvacetiminutovky dostal Mountfield možnost hrát přes půl minuty v pěti proti třem, dvojnásobnou početní výhodu však v branku nepřetavil a po druhé siréně tak bylo skóre vyrovnané.

Vítkovice se ve třetí periodě trefili, Lvi nikoliv

Do závěrečné dvacetiminutovky vstoupila obě mužstva ohrožením soupeřovy klece. Nejprve Spratek z mezikruží našel Veselého lapačku, o několik minut na to zase nechal Šimečkův levý beton vyniknout Zahradník. Nerozhodný stav vydržel do šestačtyřicáté minuty, kdy na modré napřáhl Lukáš Žiak a ránou přesně pod víko nechal proletět Veselého lahev – 2:3.

Hradečtí mohli srovnat v přečíslení tří na jednoho, situaci ale nevyřešili ideálně a kotouč zamířil mimo Šimečkovu svatyni. Po faulu na Ollendera rozhodčí nařídili trestné střílení, Veselý však záměry vítkovického útočníka vystihl a sklapl betony včas. Východočeské naděje na vyrovnání definitivně zhasly v poslední pětiminutovce. Nejprve Vlastimil Malina trefil prostor nad vyrážečkou a poté se puk do brány podařilo umístit i Dominiku Kafkovi, jenž svou trefou udělal definitivní tečku za pátečním kláním – 2:5.

Aleš Krátoška (Mountfield HK):
Do utkání jsme vstoupili obstojně a po první třetině vedli 2:0. Myslím, že na naše poměry to nebyla špatná třetina. Bohužel po našich, řekl bych hrubých, chybách jsme dostali dva trochu nešťastné góly. Zápas se nám od druhé třetiny moc nepovedl. Soupeř ukázal svou kvalitu a proměnil naše chyby v góly. Potom jsme se už prakticky nedokázali dostat před bránu. První třetina byla jakžtakž, pak to bylo z naší strany hodně slabé. Zítra hrajeme s Třincem. Uvidíme, jak to dopadne a kdo se k nám připojí do sestavy. Podle toho budeme bojovat dál.

Pavel Trnka (HC Vítkovice Steel):
Vstup do první třetiny byl z naší strany velice špatný, ve druhé bylo naopak prvních deset minut fajn. Jakmile jsme vyrovnali, mysleli jsme, že to půjde samo, což se samozřejmě nikdy nestane. Ve třetí třetině si kluci dali říct a bylo vidět, že se stmelili jako parta, což v podstatě vypovídá o průběhu celé sezóny.