so 29.9.2012 | Martin Voltr

Kolín nebyl snadným soustem, přesto berou junioři další tři body

Výjimečně už v sobotu sehráli hradečtí junioři druhý zápas víkendu. Soupeřem jim byli Kolínští Kozlové, které v přípravě porazili 4:2 a 8:1. Už když se Středočeši po pěti minutách dostali do vedení, bylo znát, že půjde o hodně náročnou partii. Hradec však na tvrdost a bojovnost soupeře našel odpověď, ještě v první třetině vyrovnal a dalšími góly došel až k vítězství 5:1. Nerodilo se lehce, o to ale bylo zaslouženější.

Miloš Říha (Královští lvi Hradec Králové):
V prvních pěti minutách jsme měli x šancí, ale místo toho jsme sami inkasovali. To ovlivnilo celou první třetinu, kdy jsme měli problémy se zakončením. Na jejím konci jsme si to ještě parádně zkomplikovali a do druhé třetiny jsme šli na dlouhou dobu do tří. Ubránili jsme se ale výborně, a to nejspíš rozhodlo zápas. Potom už jsme byli lepší, měli spoustu útoků a šancí. Dá se říct, že je to derby, a každé derby je těžké. Jsem spokojený, že jsme si vyzkoušeli těžší zápas a nakonec ho ubojovali.