čt 17.3.2022 | Tomáš Kalas

Komplikace v cestě za play off. Junioři doma padli se Zlínem

Pokud chtěli junioři nadále pomýšlet na postup do play off, tak museli proti Zlínu bodovat. A do utkání vstoupili dobře, už v první minutě se prosadil Michal Beneš. Avšak to bylo na dlouhou dobu všechno. Zlínu se povedlo otočit skóre a na srovnání Matyáše Budiny z 35. minuty reagovali ještě v téže třetině vedoucím gólem. Po prohře 2:3 již nemají šanci na přímý postup z druhého místa a v posledním kole budou na dálku bojovat o to, aby se kvalifikovali jako dva nejlepší týmy z třetích míst skupiny.

Povedený vstup Hradce do utkání, první třetina ale smírně

Hradec vstoupil do utkání nejlépe, jak mohl. Už po 56 sekundách totiž využil Budina chybné rozehrávky, předložil kotouč mezi kruhy pro Michala Beneše, který vymetl švihem vingl nad Synkovou lapačkou. I nadále byli domácí aktivnějším celkem a využívali zlínských chyb, hostující brankář však podržel svůj tým v deváté minutě, kdy zabránil Kašparovi ve variaci Forsbergovy kličky.

Hosté se do hry dostávali postupně a odměnou jim bylo srovnání v polovině desáté minuty. Burianův výpad po pravém křídle sice brankou neskončil, následná dorážka Jakuba Čechmánka ale již propadla Sajdlovi za brankovou čáru. Zbytek první třetiny se nesl spíše v duchu souboje brankářů. Synek v 15. minutě předvedl proti střelám Šimka a Šedivého z opačných pólů útočného pásma výborný dvojzákrok, Sajdl se pak minutu před koncem zaskvěl proti Masařově bombě.

Emotivní druhá třetina a těsné zlínské vedení

Start druhé třetiny museli nejprve absolvovat Lvi v dohrávaném oslabení 4 na 5, které se na konci úvodní minuty změnilo v oslabení dvojnásobné po vyloučení Matěje Beneše. A to se již povedlo hostům využít, když Sajdlovu chybnou rozehrávku z kruhů zachytil Adam Laciga, který posléze snadno trefil odkrytý kout branky a poslal Zlín do vedení. Ševci posléze hráli velmi dobře takticky z obrany a brejkové situace jim přinesly další možnosti, leč Čechmánek v 29. minutě z přečíslení mířil nad. Domácí útočníky dlouho trápil Synek v brance Beranů, ihned z protiútoku po Čechmánkově bombě mohl potrestat Talafovu hrubici Budina, ale trefil jenom beton hostujícího gólmana.

Přesto se ale Lvi dočkali srovnání v 35. minutě, v rychlém brejku trefil prostor nad přesunujícím se Synkem Matyáš Budina. Poslední pětiminutovka nabídla nejvýživnější porci emocí, krátce po srovnávací brance se strhla potyčka téměř všech hráčů na ledě, rozhodčí sáhli k hromadnému vyloučení, načež šli následně na trestnou i Pinkas s Dědkem v dalším střídání. Přesto ještě hosté našli čas na jednu branku, když Masař pustil puk za sebe na Adama Lacigu, který zamířil přesně lad lapačku Sajdla a Zlín tak po dvou třetinách vedl.

Bezbranková třetí třetina, Lvi nenašli recept

Do třetí třetiny vstoupily oba celky ve vysokém tempu a také motivované, už po necelých dvou minutách přišlo vzájemné vyloučení. Hradec však dlouho ne a ne prolomit velmi dobře fungující zlínskou obranu. A když už to přišlo na konci 48. minuty, tak Kašparovi po kombinaci na jeden dotek chyběly centimetry na zakončení do prázdné. Tobiáš Synek ve zlínské brance byl navíc i nadále klíčovým mužem, krátce po nevyužité šanci Kašpara nadvakrát zabránil Michalu Benešovi ve skórování.

Ani tato třetina se neobešla bez emocí, které již však měly za následek vyšší tresty. Kryštof Lang bezprostředně po odpískání zakázaného uvolnění dohrál v plné rychlosti na mantinel Kunsta a strhla se bitka, v níž byl nejaktivnějším mstitelem Tobiáš Talafa. Jak Lang, tak Talafa měli oba v utkání předčasně dohráno, Lvům se ale čas na snížení krátil. Dvě minuty před koncem odvolali trenéři Sajdla na střídačku, ale to nepomohlo a Zlín tak vyhrál v Hradci poměrem 3:2, domácím pak zkomplikoval cestu mezi poslední osmičku.