so 9.3.2019 | Klára Petrásková

Konec nadějí. Junioři podlehli Spartě a play off si nezahrají

Čtvrtý zápas, čtvrtá porážka. Východočeši se bili až do konce, ani tentokrát ale na body nedosáhli. Na rozdíl od Sparty nedokázali využít své šance a po prohře 2:4 se jim brány vyřazovacích bojů definitivně uzavřely. Příští týden se tak juniorka posledními dvěma mači rozloučí se sezónou.

Dobrý start Hradce nepotvrdily góly

Přestože tabulkové postavení vypovídalo o lepší formě Sparty, byl to Hradec, kdo měl v úvodní části útočně navrch. Hned tři obrovské příležitosti neproměnili Lvi v přesilových hrách, Petr Poppel, Dominik Sklenář i Martin Štohanzl totiž přestřelili místo přiklepnutí do odkryté brány. A tak Hradeckým předvedla Sparta, jak se využívají přesilové hry. Ondřej Havlín si sjel na pravý kruh a trefil místo u bližší tyče – 0:1.

Útočně naladění Východočeši se ale nenechali rozhodit a gólovou odpověď vytasili už za 17 vteřin. Martin Štohanzl posunul touš Dominiku Sklenářovi, který jej poslal do protipohybu brankáře na vzdálenější tyč – 1:1. Do kabin mohl jít Mountfield dokonce s náskokem, jenže Sklenář tentokrát zblízka nastřelil beton a proti střele Petra Poppela předvedl Jan Škorpík bleskový zásah lapačkou.

Sparta odskočila, domácí neproměnili trestné střílení

Ovšem start prostřední části vyšel na jedničku hostům. Po 24 vteřinách hry ujel všem hráčům Dominik Arnošt, který se svým zakončením nemýlil – 1:2. Ani tentokrát nebyli domácí daleko od rychlého vyrovnání, jenže Samuel Hrabčák dlouho zpracovával puk a Jaroslav Dvořák nedokázal u tyče usměrnit kotouč do odkryté klece.

A tak se síť vlnila zase po střele Sparty. Konkrétně to byl Ondřej Pšenička, kdo si vzal slovo na spodku levého kruhu a milimetrovou ranou propasíroval puk kolem bližší tyče do sítě – 1:3. Mountfield však ani tentokrát nehodil flintu do žita a výsledkem byl samostatný únik Vojtěcha Síly, jenž skončil faulem a trestným střílením. Při něm zkusil domácí forvard zakončit na vyrážečku, Jan Škorpík ale jeho úmysly přečetl.

Lvi sahali po srovnání, poslední slovo ale měli Pražané

Do třetí třetiny šel Hradec s tím, že nemá co ztratit. Dominik Sklenář si tedy najel na osu hřiště a nastavil hůl Sílově nahrávce, bekhendová strana hokejky ale odrazila hrací předmět mimo bránu. Netrvalo to však dlouho a ta samá dvojice doplněná o Jakuba Kynčla přeci jen slavila. A to zásluhou Dominika Sklenáře, jenž se znovu ocitl sám před gólmanem a tentokrát zametl puk do prázdného prostoru – 2:3.

Kontaktní gól jako by nakopl nejen Hradecké, ale také sparťany. Ti totiž začali usilovněji bránit a v závěru třetiny skoro nepouštěli domácí z obrany, čímž znemožnili Lvům zahájit power-play. A jejich aktivita nakonec přinesla i definitivní rozuzlení nejen sobotního mače, ale také celé hradecké sezóny. David Vitouch zvýšil 18 vteřin před sirénou vedení Sparty na 4:2 a po vypršení šedesáti minut bylo jasné, že juniorka Mountfieldu zůstane letos před branami play off.