ne 26.2.2023 | Eva Šafranková

Konec vítězné série. Lvi padli s Boleslaví 3:4 po nájezdech

Deset tříbodových vítězství za sebou a konec. Mladá Boleslav nedopustila, aby Hradec tuto bilanci vylepšil, a tím tak vyrovnal rekord v rámci Tipsport extraligy. V předposledním domácím zápase základní části Mountfield rychle otevřel skóre duelu, hosté ale zvrátili vývoj na svoji stranu. Ve druhé části se opět vedení ujali domácí, nicméně v 54. minutě poslal zápas do prodloužení boleslavský Martin Pláněk. Nakonec musely rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých se žádný z hradeckých hráčů netrefil, a Lvi tak prohráli 3:4 a na tohoto soupeře nestačili potřetí v sezoně.

Marodka se zcela vyprázdnila, nicméně vítězná sestava z minulého utkání, které Hradec odehrál v Olomouci, se nezměnila. Brankoviště opět hájil Henri Kiviaho.

Rychlý gól Lvů, Bruslaři však zareagovali dvěma trefami

Na první gól utkání se nemuselo dlouho čekat, již po 38 vteřinách se totiž radovali Hradečtí. Nahození Jakuba Lva od modré sice Filip Novotný chytil do lapačky, ale ihned rozehrál přímo na hůl Bohumila Janka, jenž navázal na přesnou mušku z pátečního mače a trefil odkrytou klec. Ačkoliv měli Bruslaři přesilovku, udeřili až krátce po jejím vypršení v 7. minutě. Henri Kiviaho ránu Róberta Lantošiho zvládl vyrazit maskou, na dorážku Ondřeje Romana byl už krátký – 1:1.

K vidění byl poměrně vyrovnaný hokej, zajímavé příležitosti si vytvářely oba týmy. Novotný po střele Kevina Klímy zasáhl vyrážečkou, následně ale z velkého chumlu hráčů nedopravil puk na místo určení nikdo z Hradeckých. Na druhé straně mohla slavit Boleslav při brejku dvou na jednoho. Róbert Lantoši, nejproduktivnější hráč hostů, však na Kiviaha nevyzrál.

V samostatném úniku se ocitl i Jan Eberle, proti svému bývalému zaměstnavateli se ale neprosadil, protože Novotný sklapl betony včas. Začátek duelu se Středočechům nepovedl, nicméně vývoj překlopil na svoji stranu Tim Söderlund, který projel mezi dvěma obránci a bekhendovou kličkou překonal domácího strážce svatyně – 2:3. V následujících minutách nikdo výrazně nezahrozil, a tak šli Boleslavští do kabin s jednobrankovým náskokem.

Hradec si vzal vedení zpátky

Vstupy do dvacetiminutovek se Mountfieldu opravdu dařily. Po zahájení té druhé trvalo pouhých 22 vteřin a Novotný už musel lovit kotouč ze své branky. Po přihrávce Jana Eberleho na Graema McCormacka vzniklo přečíslení tří na dva a druhý nejproduktivnější hradecký bek z pravého kruhu zamířil přesně ke vzdálenější tyči – 2:2. Následující pokus Radovana Pavlíka byl sražen až do hlediště.

Kuriózní moment nastal, když jeden z hráčů nechtěně zakopl o mladoboleslavskou svatyni a ta se celá překlopila na nic netušícího Novotného. Východočeši pokračovali ve své aktivitě, nicméně ani rána Jordanna Perreta neskončila mezi třemi tyčemi. To se však domácím povedlo na konci 31. minuty, kdy se opět ujali vedení. Radovan Pavlík vybojoval puk u mantinelu a poslal do mezikruží, kde stál osamocený Marek Zachar, jenž vymetl horní růžek – 3:2.

Oba celky byly velmi disciplinované, ve 35. minutě se vylučovalo teprve podruhé. Tentokrát si početní výhodu zahráli Lvi, avšak na šestou nejlepší defenzivu v extralize recept nenašli. Nebezpečně vypadala dělovka Jakuba Lva, která ale skončila v náruči exhradeckého Filipa Novotného. Aktivitou hýřilo zejména mužstvo zpod Bílé věže, o tom svědčil i pětinásobný počet střel na bránu v prostředním dějství (20:4).

Mladá Boleslav v početní výhodě vyrovnala

Do závěrečné periody vstoupili aktivněji hokejisté z města automobilů. Do slibné pozice se dostal Sebastián Malát, ten ale z těsné blízkosti nejlepšího extraligového gólmana nepřekonal. Ve druhé početní výhodě Mountfieldu Aleš Jergl nahodil od modré a následně vznikla před Novotným nepřehledná situace, ze které ale nikdo z domácích gól nevytěžil.

Po jejím skončení byla parádní střela Jakuba Lva z levého kruhu sražena do ochranné sítě. Rovněž Mladá Boleslav měla k dispozici přesilovou hru, ale nevyužila ji, čímž potvrdila, že v této herní situaci je v rámci celé nejvyšší soutěže druhá nejhorší. Výbornou práci odvedla i hradecká bránící čtveřice, která svého soupeře téměř k ničemu nepustila.

Ačkoliv svěřenci Tomáše Martince oslabení úspěšně zvládli, záhy museli jít opět do čtyř. Tentokrát z ní Bruslaři vytěžili maximum. Alex Lintuniemi v 54. minutě poslal pas na Martina Pláňka, jenž z první propálil Kiviaha a srovnal na 3:3. Oba celky se příliš nikam nehnaly, ale nebály se přitvrdit při soubojích o hrací předmět. Nerozhodný stav platil i po 60 minutách, a tak se šlo do prodloužení.

Hosté sice přesilovku nevyužili, ale v nájezdech byli úspěšnější

V něm se více na puku drželi hráči v zelenočerném, ke střele se ovšem nedostali. Naopak na druhé straně se objevil Jordann Perret, který však tváří v tvář svého bývalého spoluhráče z minulé sezony nepřekonal. Rozhodnout zápas mohli Středočeši v početní výhodě, tu ale skvěle zvládli ubránit Východočeši a následovaly nájezdy. V nich si vítěznou branku zapsal Kelly Klíma, jenž bekhendovým blafákem zasunul kotouč za záda Kiviaha. Pro dvojče Kevina to byl vůbec první gól, který dal proti svému bývalému klubu. Lvům se ani v jedné sérii nepodařilo prostřelit Filipa Novotného, a tak prohráli 3:4 a bonusový bod putoval do Mladé Boleslavi.