ne 18.12.2022 | Vojtěch Honzík, Šimon Zemánek

Kvalitní výkon na body nestačil. Junioři podlehli Plzni 3:4

Předposlední utkání tohoto roku se pro hradeckou juniorku, jež nastoupila také s několika dorostenci v sestavě, nevyvíjelo nejlépe. Škodovka v závěru prvního dějství otevřela skóre, v prostřední části své vedení ještě navýšila. Za Lvy sice korigoval Jiří Klíma, domácí však odpověděli dalšími dvěma zásahy. Mountfield se ale nevzdal a nejprve snížil zásluhou Matěje Giesla. Za stavu 2:4 to Východočeši zkusili s šesti hráči v poli, což se vyplatilo, když naději vykřesal Dominik Pavlík. Více toho už ale hosté nestihli, a tak se z vítězství radovali domácí. Další utkání, poslední v letošním roce, čeká svěřence Jiřího Janouška ml. už další pondělí proti Spartě.

Již v první minutě zahrozil Marek Soukup, který dostal mnoho prostoru mezi kruhy, avšak minul. Na druhé straně tvrdě pálil Král od modré, Vondraš zakročil. Stejně jako později, když se na něj sám z pravé strany řítil Novotný. Stejný hráč měl šanci i později, jenže z první z mezikruží špatně trefil puk. Hosté v úvodní periodě nevyužili dvě početní výhody, to domácím stačila jediná. A ještě navíc jen půlminutka. Borák krásně našel z vrcholu pravého kruhu k levé tyči sjetého Adama Jiříčka a ten tak určil výsledek první třetiny.

Prostřední periodu odšpuntoval Hora, který v přečíslení dvou na jednoho obdržel puk k levé tyči, jenže právě tu také trefil. To Plzeň své přečíslení využila. Dominik Soukup našel z levého na pravém kruhu Matyáše Boráka, který zamířil ke vzdálenější tyčce. Jenže následně indiáni zachybovali v rozehrávce, puku se zmocnil Jiří Klíma a z pravého kruhu vymetl bližší horní růžek. O rychlou odpovědět se pokoušel z první z vrcholu brankoviště po příhře Jiříčka od zadního mantinelu Kreuzman, Kasal ovšem sklapl betony včas. Ani on ale nedosáhl na teč Josefa Dáni v poslední minutě, když Západočeši využili i druhou početní výhodu.

Jako první v poslední dvacetiminutovce zahrozil Beneš, který na Vondraše ujížděl sám z levé strany, ten své barvy podržel vyrážečkou. Naopak důležitý čtvrtý gól přidal Marek Soukup, který nejprve neuspěl v přečíslení dva na jednoho, v pokračující akci ale již z levého kruhu ano. Utkání dal ještě náboj po chvilce v přesilovce Matěj Giesl, který zblízka zavěsil pod víko. Více jak tři minuty před sirénou zkusili hosté hru bez brankáře, která byla ještě domácím vyloučením okořeněna. Toho využil ihned po buly z levého kruhu Dominik Pavlík, leč více již hosté nestihli.

Jan Kasal 58 29 4 25 86,21 0 0

Jsme samozřejmě rádi za tři body, bohužel hra neodpovídala tomu, co jsme potřebovali nebo co bychom si představovali. Věříme, že příště to bude daleko lepší, tento zápas to nebylo úplně ono.