so 12.3.2016 | Martin Voltr

Liberec odmítl vyřazení, junioři mají druhý mečbol v neděli

Velká škoda! Osmifinálová série juniorů se na víkend přesunula do Liberce, kde Hradečtí sahali po rozhodnutí. Na nervózní Bílé Tygry dokázali najít recept, byli lepším týmem, ale individuální chyby jim bohužel srazily vaz. Dvakrát vedli, jenže pak dvakrát inkasovali ve vlastní přesilovce a po nepovedené třetí třetině prohráli 2:6. Nevadí, v neděli je další šance zajistit si postup, a mladíci Mountfieldu do ní musejí dát všechno!

Opatrný úvod a góly z přesilovek

Zatímco předchozí bitva v Hradci nabídla vynikající podívanou, tentokrát byla znát oboustranná opatrnost. Liberecké mladíky evidentně svazovala povinnost vyhrát, to Východočeši se nikam nemuseli tlačit. Ráz první třetiny určily přeslové hry. V 10. minutě přišla krásná kombinace po ose Havránek – Miškář – Jakub Orság, kterou poslední jmenovaný zakončil vedoucí hradeckou trefou – 0:1!

Svěřenci trenéra Aleše Krátošky předváděli takticky velmi dobrý výkon. František Veselý jim musel pomoci zákrokem proti volnému Hrníčkovi, ale jinak moc práce neměl. Jenže minutu před odchodem do kabin přišel faul, který Liberec v čase 19:38 potrestal. Chytré Zacharovo nahození dorazil do sítě Matěj Paločko a bylo vyrovnáno – 1:1.

Místo třetího gólu Liberec v oslabení vyrovnal

Že by gól do šatny Východočechy srazil, to se vůbec říct nedalo. Hned po přestávce totiž dostali další přesilovku, Patrik Miškář zachytil liberecké vyhození a poslal puk za lapačku brankáře Hosnedla – 1:2. Dosavadní „trend“ mohl rychle pokračovat, Geckova střela však v hradecké nevýhodě orazítkovala jen břevno.

Brzy poté přišla pasáž, která rozhodla o pozdějším výsledku. Jinak zcela férově hrané utkání rozčísnul faul Dominika Lakatoše na Nicolase Bureše, po němž hráli Hradečtí pětiminutovou přesilovku. Jenže ta se jim vůbec nepovedla, místo zvýšení náskoku přišlo nečekané vyrovnání! Po obrovském námazu nedali Paločko se zakončujícím Vojtěchem Havlasem Veselému šanci – 2:2. Od té doby hra nabízela až moc nervozity na obou stranách.

Šancí bylo dost, ale třetí třetina se nepovedla

A to pokračovalo i ve třetí třetině. Východočeši rozhodně nebyli horším týmem, naopak. Hru jim ale zkomplikoval osobní trest Tomáše Drašnara, bez něhož se museli na deset minut obejít. Jen minutu poté přišla další chyba v zadních řadách, kterou potrestali Havlas s Josefem Huňou – 2:3. Tygři sice poprvé vedli, ale od té doby Hradečtí pořád měli spoustu šancí na obrat.

Tu největší vychytal Miškářovi lapačkou Hosnedl. Následovala přesilová hra, jenže v ní přišlo špatné zpracování na modré čáře, protiútok dva na jednoho a gól s autorstvím Dominika Hrníčka, který si ale Hradečtí dali hodně smolně sami – 2:4.

Nedisciplinovaný Liberec pykal vzápětí ještě dvakrát, byla z toho dokonce přesilovka pět na tři. Jenže ani ta Východočechům nestačila a tři minuty před koncem bylo hotovo, když Jan Ordoš trefil přes celé hřiště prázdnou bránu. Do tří pak šel i hradecký tým a tečku za utkáním udělal Vojtěch Havlas. Porážka 2:6 po takovém vývoji hodně mrzí, ale to už je play off – a Hradec má pořád navrch!

Petr Haken (Bílí Tygři Liberec):
Pro nás to byl skoro poslední zápas sezóny, ale věřím že to teprve všechno začne. Musím říct, že to byl zase velký boj, rozhodovaly přesilovky, ve kterých každý tým nějakou branku dal. Myslím si, že se to dneska otočilo tím, že jsme asi chtěli víc než Hradec v předchozích dvou zápasech. Musíme se připravit na zítra a věřím, že se do Hradce ještě vrátíme.