čt 28.7.2022 | Jan Brůna

Liberec srovnal v čase 59:59, junioři zvítězili v nastavení

Ačkoliv se liberečtí junioři pod Bílou věží poměrně brzy dostali do vedení, Mountfield otočil na 4:1 a vypadalo to na jasnou výhru. Jenže Bílí Tygři sebrali zbytky sil a nasázeli Lvům tři góly v řadě, ten třetí navíc sekundu před koncem. I tak se nakonec z druhého vítězství v přípravě radovali Hradečtí, když se v prodloužení trefil Matěj Havlíček.

Lvi srovnali v oslabení

V klání mezi Hradcem a Libercem se rozhodně nedalo mluvit o opatrném úvodu, v prvních minutách bylo totiž vidět po jednom vyloučení na každé straně. Avšak diváci se brzy dočkali i útočné aktivity, když štěstí z mezikruží zkusil navrátilec David Brožek. Byl to ale jeho oponent, konkrétně Michael Koštoval, kdo se gólově prosadil. Bek hostí se trefil za záda přesouvajícího se Vojtěcha Mrázka a bylo to 0:1.

V následujících momentech hry prověřily soupeřovy brankáře oba celky a domácí museli hasit tlak Tygrů dalším faulem. Vadit jim to ovšem nemuselo, jelikož Matěj Beneš dobře vystihl rozehrávku severočeských obránců a ve vlastním oslabení překonal Čeňka Krátkého – 1:1. A to nemuselo být vše, bohužel pro Lvy Jan Nevšímal svého parťáka v početní nevýhodě nenapodobil.

Mrázek mezi třemi tyčemi čaroval

Druhá třetina přinesla další změnu stavu velmi záhy. Do slušné střelecké pozice se dostal Marek Mach a překvapil schovanou střelou do horního růžku klece – 2:1. Aktivní Liberec měl brzy hned dvě šance na srovnání, jenže Ludvík Lysoněk neproměnil svůj únik a Michaela Bačkovského skvěle vychytal Mrázek.

I po polovině základní hrací doby bylo před oběma kasami rušno; nejprve se opět zaskvěl hradecký brankář zákrokem na čáře a následně na druhé straně cinkla tyčka. S podivem padl v prostřední části jediný gól, protože šancí na skórování bylo rozhodně mnohem více. Svěřenci Jiřího Janouška nebyli však v koncovce přesní a ani hosté nevyužili zaváhání svého soka.

Hosté srovnali sekundu před koncem

Na úvod poslední periody se co do ofenzívy více předvedli domácí, Severočechům kazila postup vpřed řada nepřesností. Poté se začalo trochu přiostřovat a mladí Lvi navýšili vedení na 3:1, když Jaroslav Prášek obdržel zpoza kasy příhru od Matěje Beneše a pohotově zakončil. Na svého kolegu navázal další nováček v kádru Jan Nevšímal, jenž ujel obraně a zavěsil – 4:1. Ve dvou mačích se tak trefil už třikrát!

Zdánlivě to vypadalo, že Hradec nemůže náskok ztratit, jenž pak se začaly dít věci. Nejdříve si Petr Przybyla v mezikruží zpracoval puk a propálil Mrázka – 4:2. Ve stejné minutě se navíc dostal do úniku Ondřej Matas, vstřelil důležitý kontaktní gól a bylo to 4:3. A v samotném závěru se potvrdilo známé pravidlo, že hrát se musí až do úplného konce. V čase 59:59 si Hradečtí nešťastně dopravili puk do vlastní sítě, branka byla připsána Petru Przybylovi – 4:4!

Zkraje prodloužení rozhodl Havlíček

Nastavení se hrálo poměrně krátkou dobu – když se Tygrům nevydařil únik, dostal se na opačné straně ke střele Matěj Havlíček a jeho tečovaný pokus zapadl za záda Krátkého. Bylo rozhodnuto, Mountfield ovládl napínavou bitvu poměrem 5:4.