Zápasy mládeže
pá 22.3.2024 | Tomáš Prodělal

Mečbol pro Dynamo. Dorost bude muset odvracet konec sezony

Derby o mečbol rozjel Mountfield famózně, když Filip Frolík poslal svůj tým v osmnácté vteřině do vedení, jenže tím pouze probudili spícího medvěda, a tak Dynamo po první třetině vedlo 3:1. V prostřední části se Hradečtí vrátili do hry prostřednictví Ondřeje Páleníka, jenže Pardubice znovu kontrovali dvěma brankami. Ve třetí části už se hra domácím naprosto sesypala a výsledkem bylo skóre 2:8. Na truchlení ale není čas, už v sobotu čeká dorost boj o bytí na nebytí.

Třetí čtvrtfinále pro hradecké dorostence začalo tím nejlepším možným způsobem. Patrik Hendrych pronikl do pásmo a v pádu poslal puk na Tuláčka, který situaci hrubě podcenil a vyrazil přesně před Filipa Frolíka, jenž mu touš vrátil do sítě – 1:0. „Byl to určitě skvělý začátek, radost a měli jsme to ve svých rukách,“ říká Tobiáš Vítek. Jenže hosté se velmi rychle vrátili do hry a zavřeli svého soka v pásmu. V nabídnuté přesilovce navíc po přiťuknutí Lukáše Korce svižnou střelou srovnal skóre Vít Macek – 1:1. Lvi se však nepoučili a zanedlouho byli opět ve čtyřech a ani tentokrát to pro ně nemělo dobrý konec. Filip Křečan dostal přes obránce puk k Tomáši Rolinkovi, který golfem mezi betony otočil skóre – 1:2. „Dostali jsme dva góly v oslabení a poté se to nějak sesypalo,“ smutní kapitán.

Dynamo nadále hýřilo aktivitou a Záruba se musel v brance otáčet, sice rychle dostal dva góly, ale nutno říci, že několik dalších chytil. Hráči zpod Bílé věže dostali možnost srovnat krok při dvojnásobné početní výhodě, v té strávili více než minutu a půl, ale Pardubičtí je téměř k ničemu nepustili. V závěru domácí navíc ještě jednou potrestali, když se Lvi srazili ve středním pásmu a výsledkem byl únik dvou na nikoho. Vít Macek nahrál Dominiku Drábkovi, jenž svou kličkou málem Zárubovi zlomil kotníky a zasunul za čáru – 1:3.

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji domácí a výsledkem bylo Drábkovo vyloučení, jež vedlo k povedené akci dvou hradeckých posil. Štěpán Černý uvolnil u mantinelu Adama Novotného, který žabkou našel Ondřeje Páleníka a jeho rána z první přinesla snížení – 2:3. To však vydrželo pouhých deset vteřin. Tobiáš Sekanina totiž nakopl motory, prolétl bílým obranným valem a umístil kotouč ke vzdálenější tyči – 1:4. „Musíme Markovi Zárubovi pomáhat víc, tentokrát to měl opravdu těžké,“ ví jeden ze služebně nejstarších dorostenců.

Mountfieldu se nedala upřít snaha, ale zároveň křeč, která se vplížila na hokejky hráčů královského města, byla více než znatelná. Tu nejlépe demonstroval David Šichan, jenž chtěl dohrát Pavla Tvrdíka, jenže přijel pozdě, a tak putoval předčasně do sprch, zatímco jeho protihráč do nemocnice. Svěřenci Jiřího Janouška oslabení bez větších problémů ubránili, nakonec však přeci jen ještě jednou inkasovali. Tomáš Rolinek vystřelil od modré, Záruba puk neudržel a Václav Joska, ho na několikátý pokus dokázal dopíchnout za čáru – 1:5. „Musíme být důrazní celý zápas, takhle to nejde,“ kaje se student Biskupského gymnázia.

Ve třetí části udělali Lvi několik změn. Třeba Daniel Pavlík se z pozice obránce přesunul do útoku, kde se svou mohutnou postavou boural jednoho hráče za druhým, jeho dobré práce ale Tomáš Koklar nedokázal využít, když z úhlu trefil pouze vyrážečku a Dynamo znovu trestalo. Lukáš Korec potáhl brejk dvou na jednoho a předal Štěpánu Lempachovi a ten zakončil nad lapačku vystřídavšího Růžičky. A hosté stále neměli dost. Ondřej Ruml vytáhl hru z obranného pásma, ze soupeřů si udělal kužely a své krásné sólo zakončil forhendem pod víko – 2:7.

Svěřenci Vojtěcha Faltyse stále neměli dost, a tak zanedlouho přidal Tobiáš Sekanina svou druhou branku v utkání, když s Lukášem Korcem sehrál prakticky stejnou situaci jako u branky předešlé – 2:8. Přestože to v ČPP Aréně od dorostenců nebyl povedený večer, kotel na své oblíbence nezanevřel a podporoval je až do konce, který byl navíc plný vyhrocených strkanic. „Jsme rádi, že nás lidi přišli podpořit, přestože to nešlo, tak zůstali. V sobotu vyhrajeme a vynahradíme jim to,“ uzavírá Tobiáš Vítek. Čtvrté čtvrtfinále se hraje v sobotu od 16:15, pokud Mountfield prohraje, sezona pro něj končí.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Štěpán Černý 0 1 1 -1 0
Oliver Forejtek 0 0 0 0 0
Filip Frolík 1 0 1 -2 2
Patrik Hendrych 0 0 0 -2 2
Jakub Hornych 0 0 0 0 0
Josef Janeček 0 0 0 -3 0
Filip Klíma 0 0 0 -3 0
Adam Novotný 0 1 1 -2 0
Ondřej Páleník 1 0 1 -3 0
Jan Pánek 0 0 0 0 0
Daniel Pavlík 0 0 0 -1 2
David Šichan 0 0 0 0 27
Martin Václavíček 0 0 0 -1 0
Radek Vencl 0 0 0 -4 0
Tobiáš Vítek 0 0 0 -2 2

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Marek Záruba 40 21 5 16 76,19 0 0

Ohlasy k utkání

Fotogalerie