út 12.8.2008 | Jitka Čechová, Lukáš Souček

Mladá Boleslav s přehledem na domácím ledě zvítězila

Ani třetí extraligové střetnutí se Hradci Králové nevydařilo. Tentokrát hradečtí borci narazili na Mladou Boleslav, která před domácím publikem doslova zazářila. Již po první třetině vedli domácí 3:0 a hned v další dvacetiminutovce přidali další tři zásahy do černého. V polovině zápasu tak Mladá Boleslav vedla už 6:0. Gólového úspěchu se přece jen dočkali i hosté, když svou šanci skórovat proměnil Pavel Suchý. Oba týmy nakonec přidaly ještě po jedné brance a Mladoboleslavští tak zvítězili vysoko 7:2. Druhou branku v hradeckém dresu zařídil Patrik Moskal.

Zápas proti Hradci Králové začal opravdu neobvyklým způsobem. Hned v první minutě totiž usedl na trestnou lavici boleslavský obránce Bauer, sotva ale dosedl a byla odpískána hra, v níž si hosté měli užít početní výhodu, rozjel se Roman Tomas jako neřízená střela na Brožovu svatyni a bez okolků jej prostřelil. Tím ovšem útrpný start utkání pro Hradecké neskončil. Středočeši se zřejmě rozhodli si svého soupeře skutečně vychutnat a ani ne o dvě minuty později se ve hře čtyř proti čtyřem prosadil od modré Josef Jindra.

Jak se ze začátku zápasu zdálo, že se hráči Hradce nezmůžou na víc, než jen zataženou obranu, jak minuty první třetiny běžely, dokázali občas přesvědčovat i o opaku. Skvělý zákrok lapačkou si Chábera připsal po ostré ráně Suchého z mezikruží. V zajímavé šanci se ocitl také o pár minut později Martin Filip. Veškerá, byť trochu matná snaha hostů, ale vycházela vniveč. Zvlášť když Václav Drábek necelé tři minuty před koncem úvodní dvacetiminutovky prostřelil Brože od modré stejně jako jeho kolega obránce v případě druhého gólu.

Druhá třetina začala o poznání opatrněji než ta první a to pochopitelně hlavně ze strany Hradce, který se očividně snažil zabránit podobné pohromě, k jaké došlo v první dvacetiminutovce. Ani vzdor veškeré snaze hostů, ale boleslavští hráči dlouho za útočnou modrou čárou nezůstali. Velkou šanci si ve 22. minutě připsal Barinka, po jeho střele ale jen zvonila horní tyčka brankové konstrukce. Nicméně Východočeši dalšímu kotouči ve své síti nakonec nezabránili, z leže jej tam totiž došťouchl Vladislav Kubeš.

Start jako v první třetině si Hradečtí o chvilku odložili, nicméně nakonec přišel. Perfektní zrychlení předvedl po chybě hostujícího hráče Roman Tomas a bezchybnou ranou prostřelil Luňáka, který vystřídal Brože. A ostřelování branky Východočechů neskončilo ani tímto skvělým počinem. Sotva se totiž formace Tomase objevila o dvě minuty později na ledě znovu, skončilo to rozvlněnou sítí hostů znovu. Tomas sice hattrick nezavršil, o další potupení Luňáka se ale postarali jeho dva kolegové Benda s Vladislavem Kubešem.

Závěrečná třetina mohla začít zakončením hattricku Tomase, slovenský útočník ovšem prokličkoval dále, než pravděpodobně zamýšlel a musel tak nakonec zvolit pouze přihrávku před bránu. Tam se puku rychleji chopil jeden z hradeckých hráčů. Boleslavští si nadále udržovali velmi výraznou převahu, ve 44. minutě ale poněkud zahanbující skóre lehce upravil Pavel Suchý, kterému se podařilo za vydatné asistence Hrušky překonat od třetí třetiny boleslavskou svatyni hájícího Jágra. Pár minut na to si mohl třetí branku v utkání připsat opět Tomas a nebo jeho kolega Kubeš, když se oba hnali dva na jednoho směrem k Filipovi. Ani jeden ovšem hradeckého brankáře nepřekonal.

Kdo snad litoval toho, že nula na boleslavské straně časomíry je nenávratně ztracena, dostalo se mu odškodnění v podobně sedmého gólu Středočechů. Ten si připsal Daniel Boháč a Filip se nestačil ohánět ani potom. Pokud se to tak dá nazvat, malé zdramatizování utkání přišlo čtyři minuty před koncem, kdy se povedlo Patriku Moskalovi oblafnout boleslavského gólmana. V samotném závěru ještě mohl skórovat Nouza, který jel na Filipa zcela sám, ale stihl ho dojet Jindřich a puk mu vypíchnout.

Mladoboleslavští hokejisté se ale i tak prezentovali výborným výkonem, za které je jejich fanoušci také patřičně odměnili bouřlivým potleskem vestoje a bujarým skandováním.