st 19.8.2015 | Lukáš Štěrovský

Mladší dorost nenavázal na úterní výkon, s Libercem prohrál 3:5

Druhý zápas ve dvou dnech čekal na mladší dorostence Mountfieldu HK. Zatímco v úterý svěřenci trenéra Karla Soudka přehráli Vítkovice, ve středu je čekal odlišný osud. Utkání rozhodla první desetiminutovka, na jejímž konci Východočeši během necelých dvou minut třikrát inkasovali a ztrátu se jim již nepodařilo dohnat.

Hosté rychle udeřili, a to hned třikrát

Do druhého zápasu ve dvou dnech nastoupili hradečtí mladší dorostenci; ti v úterý hostili v malé hale FORTUNA arény Vítkovice, o den později přivítali Liberec. I tento fakt se možná podepsal na začátku utkání, kdy domácí v rozmezí necelých dvou minut hned třikrát inkasovali.

Za Tygry se prosadili v rychlém sledu Matěj Hájek, Adam Charvát a znovu prvně jmenovaný Matěj Hájek. Mountfield dokázal korigovat až po skončení vůbec první přesilové hry v zápase, v osmnácté minutě se po dorážce do prakticky prázdné brány prosadil Petr Poppel – 1:3.

Hradec sice skóroval, ztrátu ale nesnížil

Jestliže góly padaly v první třetině hlavně na jejím začátku, ve druhé části to bylo zcela opačně. Úvodní minuty, snad vyjma pokusu Matěje Síly, jenž se pokoušel prosadit ze stejného místa jako Petr Poppel, nenabídly žádnou větší šanci.

Zato v polovině periody se opět v necelých dvou minutách třepotala síť za brankáři domácího i hostujícího celku. Stalo se tak jen chvíli poté, co na obou stranách došlo ke změně v brankovišti. Nejdříve Jan Šír dorazil kotouč za záda Novotného, posléze na druhé straně Vojtěch Síla využil dvojnásobnou přesilovku domácích – 2:4.

Poslední část přinesla taktéž gól na každé straně

Stejně jako ve druhé části i v té poslední bylo úvodních deset minut šancí poskrovnu. A i ve třetí třetině od sebe branky dělilo jen minimální množství času. Liberečtí nehodlali připustit drama a zásluhou Luboše Dospěla zvýšili svůj náskok znovu na rozdíl tří branek.

Petr Poppel sice v 53. minutě vykřesal jiskřičku naděje pro domácí, když po pěkné kombinaci s s Jakubem Myškou snížil na 3:5, z pohledu Hradce to ale bylo vše. Po úterním debaklu, jemuž vystavili Vítkovice, si tak svěřenci trenéra Soudka museli upít ze svého kalichu hořkosti, v závěru navíc přišli o Lukáše Kašpara, jenž utrpěl po nárazu na mantinel zranění levé ruky.

Karel Soudek (Mountfield HK):
Co se týče úvodu, dostali jsme rychle tři branky a nebylo to z naší strany dobré. Na druhou stranu jsme zápas neodevzdali, snažili jsme se s výsledkem něco udělat. Řekl bych, že po tom úvodu to nakonec bylo přijatelné skóre i přesto, že jsme prohráli. Vždycky jdeme do zápasu s tím, že chceme vyhrát, ale dnes jsme toho neudělali tolik, abychom si výhru zasloužili. Příležitost dostali hráči, kteří bojují o místo, a čekal bych, že se o něj v některých chvílích poperou více.

Milan Plodek (Bílí Tygři Liberec):
Utkání bylo podle mého kvalitní a na vysoké úrovni, od začátku se hodně bruslilo. Hradec byl zpočátku lepší a přehrával nás, kluky jsme na to upozorňovali. Postupem času jsme hru vyrovnali. Rozhodlo, že jsme dali více gólů, jinak to byla otázka nějaké náhody. V porovnání s ostatními zápasy, které jsme hráli, to bylo asi nejlepší utkání.