čt 25.11.2010 | Martin Voltr, Zdeněk Drla

Mladší dorost přejel Duklu na jejím ledě 6:2

Hradečtí mladší dorostenci museli oba zápasy minulého týdne pro velkou marodku odložit, ale k utkání 16. kola na ledě jihlavské Dukly už vyjeli. A že to byla povedená vyjížďka! Už po první třetině se těšili z dvoubrankového vedení a když ve 32. minutě svítil na kostce stav 5:0 pro hradecké borce, bylo po zápase. Šokovaní domácí zvládli přeci jen zkorigovat vysoké skóre dvěma údery ve třetí periodě, na to ale Hradec odpověděl gólem na konečných 6:2. Svěřenci Petra Luštince si tak připsali druhé povzbuzující vítězství v řadě a v extraligové tabulce se alespoň dočasně dotáhli na Boleslav a Pardubice.

Jiří Jungwirth (HC Dukla Jihlava):
Dnes se mi zápas špatně hodnotí. Hráli jsme špatně. Prohráli jsme s nejlepším soupeřem, i když to podle postavení v tabulce nevypadá. Měli jsme více šancí, ale nedokázali jsme je proměnit, soupeř naopak ano. Ani Mandát a Kovářů, přestože měli šance, se neprosadili. Padlo to na celý tým. Ze začátku jsme hráli až moc profesorsky, nebylo to ono. Hráli jsme útočněji, v pásmu soupeře, ale nemělo to tu potřebnou šťávu, nebylo to agresivní. Soupeř přijel odpočatý a fyzicky vyspělejší. A potrestal dvě naše obrovské chyby. Na to jsme nedokázali odpovědět. Za stavu 4:0 už bylo rozhodnuto.

Petr Luštinec (HC VCES Hradec Králové):
Hráli jsme po dlouhé době, po třech týdnech. Měli jsme velkou marodku, takže jsme předtím dva zápasy museli odložit. Přijeli jsme především bránit. Pomohlo nám i to, že Jihlava neproměnila v první a druhé třetině spoustu šancí. Zápas nám sedl, byli jsme po těch třech týdnech odpočatí. Zaslouženě jsme vyhráli.