čt 5.1.2012 | Martin Voltr

Mladší dorost přetlačil Boleslav v nájezdech

Mladší dorostenci sehráli po vánoční pauze vyrovnanou bitvu s Mladou Boleslaví. Už po pěti minutách je David Malík poslal do vedení, ovšem další branku už v průběhu šedesáti minut nepřidali. Naopak zlepšený výkon hostů zajistil vyrovnání a zápas nakonec musely rozhodnout až samostatné nájezdy. V nich se jako jediný prosadil hradecký Vlastimil Šeda, který tak rozhodl, že pod Bílou věží zůstanou dva body.

Hradec šel brzo do vedení

Hradečtí vstoupili do utkání o něco aktivněji než soupeř a po pěti minutách jim byla odměnou úvodní branka. Marek Malinský posunul v tandemu kotouč Davidu Malíkovi, jenž o tyčku zavěsil do sítě – 1:0. V následné přesilovce našel Tomáš Hofman výbornou přihrávkou Radovana Pavlíka, ten už ale z velké blízkosti neuspěl.

Hosté se k prvním pořádným střelám dostávali až od desáté minuty, záhy už musel Patrik Červený levým betonem hasit příležitost Jakuba Durdila. Jinak se ale Boleslav spíše bránila řadě závarů před vlastní bránou. Změna nastala zase až v posledních minutách třetiny, kdy ji vyšla hra čtyři na čtyři. Na vyrovnání to ale zdaleka nestačilo.

Zlepšená hra hostů zatím ke srovnání nevedla

Druhá třetina by se dala rozdělit na tři rozdílné pasáže. V té první měl o poznání víc práce hradecký brankář, který bez váhání hasil všechny útoky nabuzeného soupeře. Paradoxně v oslabení však měl ojedinělou příležitost David Malík – v sólu ovšem poslal puk jen do lapačky Jana Kváči.

Kolem poloviny utkání už to byl zase Hradec, kdo se usadil v útočném pásmu. Z hole Radovana Pavlíka mohl dokonce dvakrát navýšit skóre, jenže v přečíslení dva na jednoho jeho kličku vystihl brankář a následně ho při náznaku samostatného nájezdu stačil dobruslit boleslavský bek.

Zbytku třetiny udaly tempo dva hradecké fauly. V přesilovkách se sice hostům tolik nedařilo, ale hned po jejich skončení měli vždy výborné šance. V obou se vyskytl kapitán Tomáš Tržický. Důrazný obránce však nejprve v závaru nedokázal dotlačit puk do sítě a podruhé jeho rychlou kličku uhasil fantastickým zákrokem Patrik Červený.

Rychlé vyrovnání a nakonec dobrý bod pro domácí

Hned po startu třetí dvacetiminutovky se ale už Mladá Boleslav vyrovnání dočkala. V ponechané výhodě vypíchl kotouč Jakub Šulc přímo na hokejku Ivana Ďurače, který už neměl problém zakončit do prázdné brány – 1:1.

Po soupeřově gólu ožil domácí tým, jehož snahu reprezentovala zejména šance Tomáše Zahradníka. Hradecký útočník s devítkou na zádech však z beprostřední blízkosti přestřelil bránu.

Postupem času ale bylo znát, že hradeckým mladíkům docházejí síly. Boleslav byla i díky další přesilovce lepším týmem a domácím se jakési šance rýsovaly pouze v rychlých protiútocích. V závěru ještě vyvolalo emoce několik ostřejších zákroků na domácí hokejisty, rozhodčí Lučan však žádný z nich jako faul neposoudil. Za dělbu bodů museli být radši Hradečtí.

Loterie přisoudila vítězství Hradci

V prodloužení už boleslavská převaha nepokračovala a oběma celkům se naskytlo po jedné šanci. Ani šikovná teč Vlastimila Šedy, ani nájezd Jakuba Durdila však k ukončení zápasu nevedly. O vítězi tak musely rozhodnout samostatné nájezdy.

V dovednostní disciplíně byl úspěšný jeden jediný hráč, a k radosti publika v malé hale hradeckého stadionu to byl domácí hokejista. Ve druhé sérii zakončil bekhendový blafák mezi betony Vlastimil Šeda, který tak přisoudil Hradci prémiový bod – 2:1 po nájezdech.

František Tomášek (HC VCES Hradec Králové):
Zápas průměrné úrovně, ve kterém jsme byli v závěru šťastnější. Dobře bruslící soupeř nás ve druhé polovině zápasu přehrával, ovšem my jsme byli disciplinovanější v taktice hry.