čt 27.9.2012 | Martin Voltr

Mladší dorost se dlouho střelecky trápil, nakonec však nedal Rebelům šanci

Dvacet sekund stačilo hradeckým mladším dorostencům, aby se v předehrávce s Havlíčkovým Brodem dostali do vedení. Soupeř sice ještě v první třetině překvapivě obrátil stav, ale v polovině utkání se už trvalá hradecká převaha promítla do vyrovnání a následně i definitivního obratu. Pod Bílou věží se nakonec zrodila zasloužená výhra domácích 5:3. Největší zásluhu na ní měl Matěj Krejčík, který dvakrát skóroval a dvakrát přesně asistoval.

Na rychlý start Rebelové překvapivě odpověděli

Asi těžko si mohli Hradečtí představit lepší vstup do zápasu. Hned po úvodním buly vlétli do pásma a když se puk dostal k nejistému brankáři Brožovi, který navíc postrádal své obránce, Matěj Krejčík snad na čtvrtý pokus dostrkal puk za brankovou čáru. Uplynulo teprve dvacet sekund – 1:0!

Časný gól ale rozhodně nebyl nějakou náhodnou akcí. Domácí byli stále aktivnější a pouze v oslabení nechali svému soupeři vydechnout. Jenže pak nechali za svými zády volnou dvojici Daniel Kolouch – Jan Jelínek a druhý jmenovaný pohodlně zařídil vyrovnání – 1:1.

A pokud tento stav úplně neodpovídal obrazu hry, překvapivý vývoj první části byl minutu před jejím koncem završen. Hradecký nápor v přesilovce trval celé dvě minuty, poté ale zapomněli obránci na Tomáše Nguyena, jenž se vracel z trestné lavice. Po vynikající Kraučukově přihrávce uháněl na brankáře Michaela Weisse sám a střelou pod břevno mu nedal šanci – 1:2!

Domácí zaslouženě sthrli vedení na svou stranu

Hradecký gólman naskočil do svého vůbec prvního extraligového utkání. Inkasované góly si však vyčítat nemohl a co víc, zápas nebyl o jeho výkonu. Byl jen o tom, kdy se podaří Východočechům protrhnout střelecké trápení. Gólové šance měli na kontě třeba Martin Hejna a Matěj Krejčík, který už pomalu mohl být zoufalý.

Půl minuty před polovinou zápasu ale přišlo vytoužené vyrovnání. Hokejová spravedlnost ukázala Matěji Krejčíkovi tentokrát tu lepší tvář, když mu po ose Chalupa – Zahradník doputoval kotouč přímo před prázdnou bránu. Jeho druhý úspěch v zápase stanovil vyrovnaný stav 2:2.

Hradecká převaha trvala i nadále a dalšího zúročení se dočkala, když hosté pykali na trestné. Na modré čáře napřáhl Adam Čech a rána mu sedla opravdu povedeně, takže Brožova lapačka se jen ohlédla – 3:2. V závěru druhé části měli svou ojedinělou šanci také Rebelové, ovšem Michael Weiss ucpal všechny prostory, kudy by mohl osamocený Daniel Kolouch dorazit puk do brány.

Hradec rozhodnul a mohl být v klidu

I v hradecké malé hale, kde jsou šatny od ledu pár metrů, se dá přijít na třetinu pozdě. To stálo hosty víc jak minutu a půl oslabení tři na čtyři, kdy si hlavně Matěj Krejčík brousil zuby na hattrick. O několik minut později se však převtělil do role nahrávače a Tomáš Zahradník se z mezikruží nemýlil – 4:2. Hradecký kapitán tak protáhl svou skvělou bilanci, zatím skóroval ve všech pěti utkáních sezóny!

Třetí dvacetiminutovka zastihla mladíky z Vysočiny rozhodně v nejlepší formě z celého průběhu zápasu, to ale stejně domácí tým nezastavilo. O druhé využití početní výhody se postaral svou dorážkou Tomáš Hofman – 5:2.

Utkání tak už bylo rozhodnuté, i když vzhledem k poměru sil až o dlouhý čas později, než mohlo být. Havlíčkův Brod ale svou sympatickou závěrečnou snahu přetavil ve snížení, to když Nguyen uvolnil Jakuba Kraučuka, a ten v sólu namířil puk o tyčku do branky – 5:3.

Tomáš Martinec (Královští lvi Hradec Králové):
Byli jsme po celý zápas aktivnější, soupeře jsme jasně přestříleli. Bohužel jsme nebyli důrazní v předbrankovém prostoru a nedávali góly, proto se nám nepodařilo soupeři odskočit a vyhrát větším rozdílem. Konečně se nám vyprazdňuje marodka a poprvé jsme mohli hrát na celé čtyři formace. Výsledek nás může povzbudit do nedělního derby v Pardubicích.

Aleš Kraučuk (HC Rebel Havlíčkův Brod):
Domácí byli lepší v bruslení, vítězství si zasloužili. Je nám ale líto, co tady vyváděl rozhodčí. To do mládežnického hokeje nepatří. Aby bylo všechno posuzované z jedné strany... Hradečák dá krosček a rozhodčí mi odpoví, že to neviděl. Pak je to obráceně, a my hnedka jdeme ven. Také se podívejte na poměr vyloučených. Jinak Hradec vyhrál po zásluze, ale je zbytečné, aby mu takhle pomáhal rozhodčí.