ne 15.11.2015 | Lukáš Foff, Jan Vavřina

Mladší dorost stále na čele! Souboj s Boleslaví rozhodla třetí část

Mladší dorost letos dlouhou dobu suverénně válel, na pomezí října a listopadu ale přišla dvě zaváhání, a tým Karla Soudka musel hledat ztracenou pohodu z předchozích týdnů. A zdá se, že ji našel hodně rychle! V zápase proti Boleslavi se díky skvělému začátku dostal do vedení, o něj však ve druhé třetině přišel. Hradečtí ale výborně zareagovali – pět vteřin před druhou sirénou zmrazili středočeskou euforii. Poslední část již byla plně v režii domácích, kteří si díky zisku všech bodů upevnili postavení na čele tabulky skupiny Střed.

Hradec vlétl do utkání jako uragán

Do šestnáctého kola ELIOD extraligy mladšího dorostu vstoupili mnohem lépe domácí, kteří se hned z první šance radovali! Pouhých čtyřiatřicet vteřin stačilo dvojici Šedivý – Pokorný, aby vymíchala mladoboleslavskou obranu a po krásné přihrávce měl Štěpán Pokorný snadnou úlohu – 1:0. Hned z další akce to mohlo být o dvě branky, ale hostující strážce svatyně si dokázal poradit.

Největším pozitivem v hostujícím celku byl v úvodním dějství rozhodně brankář Radek Haas. Postupně si na něm totiž vylámali zuby Šedivý i Šlaicher. Domácí hráči zkoušeli střelbu z blízka, z dálky, ale skóre se neměnilo. V prostřední pasáži úvodní třetiny se Mladá Boleslav pouze bránila.

Po chvilce však také začala vystrkovat růžky a Ševců musel být v bráně Hradce připraven. Nejprve stihl včas sklapnout betony a později měl také kus štěstí. Největší příležitost si Středočeši vypracovali v přesilové hře, ale že stála za to! Po sražené střele zívala před boleslavským střelcem prázdná klec, ale ten si zřejmě před zápasem špatně seřídil mířidla. Do první přestávky se tak šlo za stavu 1:0 pro Mountfield.

Zlepšený výkon Mladé Boleslavi vedl k vyrovnané partii

Druhá pasáž začala stejně jako ta první – královéhradeckou šancí. Agilní Štěpán Pokorný vyzkoušel pozornost Haase. Když však později Hradec nevyužil přesilovou hru, stihl svěřence Karla Soudka trest. Do samostatného úniku se ve 25. minutě dostal Jakub Šípek a střelou mezi betony překonal Kryštofa Ševců – 1:1. Boleslavští hýřili aktivitou a najednou jich byl plný led. Zpražit je mohl Tomáš Šlaicher, ale osamocen před brankou nedokázal zacílit přesně.

Hrál se krásný hokej nahoru – dolů a oba brankáři měli plné ruce práce. Za zmínku stojí skvělý zákrok Ševců proti sólu Šimona Jindry. V čase 38:43 však přišlo to, čemu napovídal obraz hry – gól Bruslařů. Andrej Moravčík se po buly dostal před domácí svatyni a s kapkou štěstí procedil puk mezi betony – 1:2.

Když už se zdálo, že Východočeši půjdou do kabiny s jednogólovým mankem, razantní "NE" řekl Matěj Morong. Pouhopouhých pět vteřin před druhou sirénou obdržel přihrávku zleva od Dominika Šedivého a šikovnou střelou nad rameno Haase opět srovnal skóre.

Třetí dějství v režii Hradce Králové

Jak moc důležité bylo neudělat chybu, jsme mohli vidět na začátku třetí třetiny, kde hokej skomíral na úkor taktiky. Zejména Mladoboleslavští se soustředili na precizní defenzívu a Východočeši dobývali útočné pásmo jako pořádně obrněnou tvrz. Tým pod vedením Tomáše Černíka vsadil všechno na rychlé brejky a jeden takový málem vyšel. Kryštof Ševců ale ve svém čtvrtém letošním vystoupení podával kvalitní výkon a skvěle vybruslil i tuto situaci.

Domácí svého soupeře mačkali a gól doslova visel ve vzduchu. V čase 53:10 po výborném střídání celé formace slízl smetanu Dominik Šedivý, který byl hodně vidět. Udělal tři drobné krůčky kupředu od modré čáry a švihem pozdravil pavouky v pravém rohu Haasovy branky – 3:2.

Definitivní tečku za utkáním udělal Štěpán Růta, jenž se ocitl na vrcholu brankoviště, a pojistil tři důležité body, které tak zůstaly ve FORTUNA aréně. Mladá Boleslav podala sympatický výkon, ale domácí díky velmi kvalitně odehrané poslední třetině uhájili první místo ve skupině Střed.

Karel Soudek (Mountfield HK):
Vyhráli jsme, takže to bylo docela dobré, ale výhra se rodila velmi těžko. Bylo tam spoustu věcí, které jsme vidět nechtěli, zejména v obraně. Na druhou stranu si cením toho, že to po dvou třetinách bylo vyrovnané, a přesto jsme se dokázali zvednout a dotáhnout to do vítězného konce. Musím pochválit brankáře Kryštofa Ševců, který to odchytal velmi dobře, ve druhé třetině nás podržel. O přestávce jsme si něco řekli a od té doby se to zvedlo.

Tomáš Černík (BK Mladá Boleslav):
Domácí byli po celý zápas lepší. My jsme se s nimi sice dvě třetiny drželi, ale nakonec jejich kvalita převážila výsledek v jejich prospěch, protože vstřelili dva góly v závěrečné části. Jedna z věcí, která rozhodla, byl určitě gól těsně před koncem druhé třetiny. Domácí jsou však velmi kvalitní mužstvo, což ostatně dokazuje i tabulka, a my jsme sem přijeli bojovat a překvapit, což se nám bohužel nepovedlo. Kluci makali, bojovali stejně jako v posledních zápasech, ale bohužel to nestačilo.