ne 31.10.2010 | Tomáš Božek

Mladší dorost utrpěl debakl se Slavií

Mladší dorostenci v neděli v poledne přivítali na ČEZ stadionu velmi těžkého soupeře - tým pražské Slavie. Po prohře v Pardubicích se však hradeckým hokejistům domácí zápas přiliš nepovedl a po jednoznačném průběhu si všechny tři body odváží hostující tým.

První třetinu ovládli hosté

Do zápasu vstoupili aktivněji slávističtí hokejisté a hned od začátku prověřovali pozornost Tomáše Hejdy. Na začátku třetí minuty se dostal do velké šance Radek Veselý, ale hradeckého brankáře nepřekonal. Skóre se poprvé měnilo na začátku desáté minuty, kdy Slavia využila přesilovou hru a Karel Drahorád otevřel skóre zápasu – 1:0. Hned po třinácti sekundách zvýšil vedení Slavie Michal Fortelka a domácí vystřídali brankáře, místo Hejdy se do branky postavil Vlastimil Hak. O necelou minutu později udeřili hosté potřetí - z prostoru mezi kruhy vypálil Petr Tejral a Slavia vedla už 3:0. V polovině 13. minuty měl šanci snížit Josef Wolf, ale Frodl byl na místě. Na začátku 16. minuty přidal další gól hostujícího týmu Matteo Perzolla a Slavia tak vedla již 4:0. Na konci třetiny hrál Hradec oslabení, přesto se však dostal do velké šance, kdy sám na brankáře jel Drahoš Jebavý, ale přestřelil a Hradec tak do kabin odcházel se čtyřbrankovou ztrátou.

Ve druhém dějství Slavia zvýšila náskok

I ve druhé třetině byla Slavia lepším týmem a dokázala trestat chyby soupeře. Několik šancí ještě Vlastimil Hak zlikvidoval, ale na konci 29. minuty ve vlastním oslabení inkasoval z hole Vojtěcha Černého a bylo to 5:0 pro Slavii. O minutu později využili hosté přesilovou hru a Karel Drahorád zvýšil na šestibrankový rozdíl. Poté došlo k dalšímu střídání brankářů a do branky domácího celku se vrátil Tomáš Hejda. V čase 35:50 využili hosté potřetí v utkání výhodu přesilové hry, kdy Vojtěch Žemlička našel mezeru v chráničích Tomáše Hejdy a zvýšil na 7:0. Nic důležitého už se ve druhé třetině nestalo a po čtyřiceti minutách tak Hradec prohrával o 7 branek a o vítězi bylo rozhodnuto.

V závěrečné části už další branky nepadly

Ve třetí třetině se Hradečtí snažili dát alespoň jeden čestný gól, ale mnohem více šancí měli hosté. Hradec se však dobře bránil a Hejda už další změnu skóre nepřipustil. V polovině třetího dějství měl Hradec velkou šanci dát gól při přesilovce pěti proti třem, ale nikomu z domácích hráčů se nepodařilo Frodla překonat. Zápas se v klidu dohrával a Slavia si tak odváží zasloužené tři body za jednoznačné vítězství 7:0.