ne 25.10.2015 | Martin Voltr

Mladší dorostenci museli otáčet, Kometu ale porazili jasně 6:2

Další vítězství mají v kapse hradečtí lídři ELIOD extraligy mladšího dorostu. Na domácí půdě sice s brněnskou Kometou prohrávali, ale ve druhé třetině souboj díky obrovské převaze otočili čtyřmi brankami. Nakonec si Mountfield připsal výhru 6:2, hattrickem se blýskl Vojtěch Síla (na fotografii). Před reprezentační přestávkou čekají jeho tým ještě zápasy ve Žďáru a doma s Budějovicemi.

Aktivní start nestačil, do vedení šla Kometa

Hradec nechtěl z pozice vedoucího týmu tabulky nic ponechat náhodě. První formace si v prvních dvou střídáních vytvořila solidní šance, v obou se zjevil Štěpán Pokorný, ale neuspěl. Ještě blíž ke gólu měl v sedmé minutě Vojtěch Síla, na kterého dokonce zívala prázdná brána.

Potom už se začali osmělovat i hosté. Hodně hektická byla desátá minuta, během které měli oba soupeři možnost z přečíslení – na jedné straně Jakubcovu přihrávku neproměnil Matěj Síla, Kometě jen o pár sekund později kotouč ujel. Další šanci nabídli hostům Hradečtí sami, velkou chybu obrany naštěstí uhasil fantastickým zákrokem lapačkou Daniel Dvořák.

Jeho spoluhráči se pak zase vrátili do tempa. Z dálky dokonce trefili tyčku, zblízka mířili i s pomocí soupeřů nad břevno Matěj Síla a Tomáš Šlaicher. A tak první gól padl na druhé straně. Čajkovič vybojoval v rohu kotouč pro Štěpána Kudrnu, jenž zůstal před brankovištěm sám a nemýlil se – 0:1.

Vytrvalý tlak přinesl čtyřbrankový obrat

Druhá třetina už přinesla jiný obrázek. Hokejisté Mountfieldu měli dvacet minut jasnou převahu a dokázali ji vyjádřit i gólově. Důležité vyrovnání přišlo už po 52 sekundách, kdy si na vyraženou střelu Šedivého počkal Vojtěch Síla – 1:1. Jeho tým bez větších potíží přestál úvodní oslabení, naopak ve své první přesilovce byl hodně nebezpečný a gólové šance měli třeba Poppel se Šlaicherem.

Hradecké sebevědomí i tak brzy vedlo k obratu. Po vyhraném buly našel Jakubec od mantinelu Štěpána Růtu, jenž nekompromisně prostřelil brankáře Pletichu. Kometa pak musela znovu faulovat a i když nejprve zažehnala nebezpečí na brankové čáře, následně si před gólmanem počkal Vojtěch Síla a přesnou tečí Klodnerovy střely se radoval podruhé v zápase – 3:1.

Souboje se postupem času začaly víc a víc dohrávat, k vidění byla řada ostřejších zákroků. Nicméně většina z nich probíhala v mezích pravidel a hokejově Hradec svého soupeře dál přehrával. Nádhernou akci vystřihl ve 35. minutě Matěj Síla, který zblokoval brněnskou střelu, hodil si puk o mantinel a pak z dálky krásně zacílil na druhý růžek. Domácí mladíci v závěru nevyužili další gólovky, i tak předvedli nejlepší třetinu sezóny a vedli 4:1.

Hattrick Vojtěcha Síly a hradecká kontrola

Náskok jako by byl trochu znát, Hradečtí mírně povolili nohu z pedálu. Ve třetí třetině se museli bránit ve trojici oslabení, ty ovšem zvládali velmi dobře. Hned po čtyřech minutách navíc přišla uklidňující pátá trefa, když lví parta podruhé využila přesilovku. Po Klodnerově dělovce se natahovali Vaňát a Tomáš Šlaicher, právě poslední jmenovaný se z dorážky radoval – 5:1.

Šlaicher mohl brzy přidat druhý gól dokonce z vlastního oslabení, v sólu mu však kotouč ujel. Kometa už byla také nebezpečná, nicméně domácí defenzíva si ve většině situací veděla rady. Naopak brněnský brankář Pleticha musel vytáhnout exkluzivní zákrok proti Šedivému.

V 51. minutě byl už bezmocný, když Martincovo nahození zpracoval Vojtěch Síla a zasunul pod tělem brankáře. Mohl se tak radovat z hattricku! Za jednoznačného stavu dali hradečtí trenéři prostor brankáři Kryštofovi Ševců, ten ale ještě smolně inkasoval. Maxim Čajkovič napálil puk do tyčky, od které se odrazil do zad gólmana a pak za brankovou čáru. Víc už hosté do skóre nezvládli promluvit, naopak mohli být rádi, že společně se sirénou neuznali rozhodčí čtvrtý gól Vojtěchu Sílovi. Hradec vyhrál jednoznačně a zaslouženě 6:2.

Karel Soudek (Mountfield HK):
Myslím, že jsme hráli dobře. Hlavně z hlediska útoku, měli jsme trvalý tlak po celé utkání. V první třetině jsme se trochu trápili v koncovce, nastřelili jsme třikrát tyčku, už mohlo být rozhodnuto. Ale vydrželi jsme u toho a pak se nám to podařilo zlomit, nastříleli jsme branky. Trochu nám nevychází hra v obraně, někdy tam uděláme hloupé chyby, ale budeme se utěšovat tím, že to jsou mladí kluci. Samozřejmě na tom budeme pracovat.

David Pazourek (HC Kometa Brno):
Řekl bych, že v první třetině kluci šlapali. Byli jsme s výkonem spokojeni, měli jsme i velký kus štěstí. Bohužel ve druhé třetině jsme trochu vypli, přestali bruslit a dostali jsme čtyři góly. V poslední třetině jsme se zase trochu vrátili do hry a byli schopni držet krok. Výsledek je jednoznačný, ale výkon od nás dvě třetiny nebyl špatný.