ne 9.9.2012 | Martin Voltr

Mladší dorostenci na úvod extraligy vynulovali Boleslav 3:0

V neděli vlétli na vlastním ledě do nejvyšší soutěže mladší dorostenci. Proti Mladé Boleslavi předvedli sebevědomý výkon a po většinu času drželi taktovku utkání ve svých rukou, jen řada nevyužitých šancí je dělila od klidného průběhu zápasu. Soupeř ale příliš nebezpečný nebyl, takže když Hradečtí vstřelili po jedné brance v každé třetině a sami udrželi čisté konto, mohli se radovat z prvních tří bodů do extraligové tabulky.

Hradečtí ukazovali, kdo je domácí

Hradec se od počátku snažil udávat tempo hry a po sedmi minutách přišly jeho první šance. Z dobrých pozic Tomáš Hofman přestřelil a David Chalupa zbytečně nahrával, domácí toho však litovat nemuseli. Záhy nato totiž putovali na trestnou lavici dva boleslavští hráči současně a Hradečtí je po minutě a půl ztrestali. Individuální akcí zakončenou přesnou střelou do růžku se blýskl Tomáš Zahradník – 1:0.

Další dvě přesilové hry sice domácím nepomohly, ale podobně mizerně si v jednom případě vedl i soupeř. V plném počtu hráčů byli Hradečtí lepším týmem a vypracovali si další velké šance, ovšem Štěpán Matějček z přečíslení přestřelil a David Chalupa v samotném závěru třetiny rozezněl jen tyčku.

Pojistka vedení přišla až s prodlevou

Do druhé části pokračovala hra v podobném duchu. Na rozdíl dvou branek mohl zvýšit ve 24. minutě Tomáš Hofman, který ve středním pásmu našlápl do sóla, ale poté vypálil nad. Jeho další střelu v polovině utkání už Růžička musel vytěsnit a zvládl to jen se štěstím. Gólman reprezentace do 16 let byl jediným hráčem hostů, který si svým představením zasluhoval větší pozornost.

Své první těžké zákroky však musel předvést také hradecký brankář Patrik Červený, Mladá Boleslav se už začala více osmělovat. Mohla to potvrdit v přesilovce po hře domácích v šesti, ovšem v největší šanci byl František Uřidil už moc blízko Červenému.

Poté už zase tvrdili hru Hradečtí a minutu před koncem druhého dějství se dočkali odměny. David Chalupa se na levé straně parádně prohnal kolem svého protivníka, nahrál napříč pásmem Tomáši Hofmanovi, a ten mu puk vrátil před prázdnou branku – 2:0.

Nula na kontě hostů už zůstala

Po příchodu z kabin se zdálo, že domácím hráčům branka moc nepomohla. Boleslav už nehrála druhé housle, v úvodu třetiny Východočechy svírala. Jenže k čemu jí to bylo, když se pořád nedostávala do gólových šancí. Na rozdíl od Východočechů, které často oddělil od úspěchu až Jan Růžička.

Nejdřív proti němu neuspěl Filip Hronek, poté smolař zápasu Tomáš Hofman a v 54. minutě ani David Malík. Hned další útok ale stavem pohnul. Po nájezdu Nicolase Bureše vyrazil Růžička puk jen nad sebe a v brankovišti se nejlépe zorientoval David Chalupa, který svým druhým gólem v utkání posvětil hradecký triumf. Ke třem bodům navíc jako bonus přibylo čisté konto Patrika Červeného – 3:0.