čt 26.11.2015 | Martina Sikorová, Martin Voltr

Mladší dorostenci na úvod nadstavby narazili, v Třinci padli 1:5

Doposud nejvyšší porážku sezony utrpěl hradecký mladší dorost. Ve čtvrtek zahájil nadstavbovou část ELIOD extraligy na půdě Třince a začal na výbornou, hned po 53 sekundách zásluhou Matěje Moronga vedl. Oceláři však vývoj ještě během první třetiny otočili a nakonec zvítězili 5:1. Druhé kolo nadstavby čeká lví partu trenéra Karla Soudka v neděli na domácí půdě proti Vítkovicím.

V úvodním kole nadstavby předvedli bleskový vstup do zápasu hradečtí mladíci. Hned v první minutě střetnutí zůstal sám před Ochmanem Poppel, který ještě celou akci vyšperkoval přihrávkou na dojíždějícího Matěje Moronga a tomu již nečinilo problémy trefit poloodkrytou branku Třince – 0:1. Poslat Mountfield do dvoubrankového vedení mohl krátce nato Vaňát, který ale z těsné blízkosti domácí klec přestřelil.

A tak bylo v deváté minutě vyrovnáno, když vyraženou střelu Korčáka dorazil za záda Ševců Matouš Čmiel. O pár minut později už Oceláři vedli, když z prostoru před brankou uklidil kotouč do sítě Adam Raška a chvilku nato se třinecká střídačka radovala znovu. Ondřej Tománek sebral kotouč v útočném pásmu, po ledě jej poslal za brankovou čáru a stanovil tak skóre 3:1 po úvodní části hry.

Krátce po startu druhé části mohlo být sníženo, Pokorný ale v přečíslení třineckou branku netrefil. V polovině hrací doby se na útočný výlet vydal Raška, ve vlastním oslabení se protáhl až před Ševců, čtvrtý gól Třince se mu ale vstřelit nepodařilo. O dvě minuty později už se Oceláři dočkali, když z prostoru před brankou dostal kotouč do sítě Michal Kvasnica, který byl sice faulován, i přesto ale dokázal zakončit přesně – 4:1.

Také v závěrečné třetině si první větší šanci vypracovali hradečtí mladíci, Šedivý se ale v přečíslení dva na jednoho ke kotouči nedostal a k ohrožení Ochmana tak nedošlo. O chvilku později naopak nabruslil do útočného pásma Michal Kvasnica, sjel si až před branku a poslal puk do hostující klece. Protože už se do konce utkání skóre na světelné tabuli neměnilo, mohli se Oceláři radovat z vítězství 5:1.

Tadeáš Jakubec 0 0 0 -2 0
Lukáš Kašpar 0 0 0 -1 0
Jan Klodner 0 0 0 -1 0