čt 20.3.2014 | Martin Voltr

Mladší dorostenci neuspěli ani napodruhé a mistrovství se jim vzdaluje

Hned den po prvním zápase se semifinálová série play-off mladšího dorostu přesunula na Kometu, kde Hradečtí toužili srovnat krok. Znovu skórovali jako první, ale silný soupeř je ve druhé a třetí třetině přehrál a skóre otočil až do vítězného poměru 6:2. Královským lvům tak za stavu 0:2 na zápasy zbývá poslední naděje – o víkendu se pokusit zvrátit nepříznivý osud na domácím ledě a ještě zabojovat o postup na finálový turnaj.

Hradec znovu vedl a tentokrát pozorně bránil

První třetina úvodního zápasu nabídla velkou přestřelku, tentokrát v ní padl jenom jeden gól. O otevírací trefu se ale znovu postarali Hradečtí! Trvalo jim to pouze čtyři minuty a dvě vteřiny, než Pavlík za bránou vybojoval kotouč a nabídl ho Hejnovi, jehož tvrdou ránu dorazil za záda brankáře Dominik Matouš – 0:1!

Domácí Kometa sice měla puk na hokejkách víc času, Lvi ale byli nebezpečnější, pokud už se do útočného pásma dostali. Až po devíti minutách měli domácí první možnost z přečíslení, ovšem Šmíd byl na přihrávku příliš krátký.

V největší šanci na vyrovnání se zjevil Tomáš Havránek. Hokejista, který do Brna přestoupil během sezóny ze Žďáru nad Sázavou, ale v sólu nevyzrál bekhendovým blafákem na Tomáše Vomáčku. Jinak Východočeši velmi dobře odráželi akce domácích a tentokrát nehodlali pustit náskok tak rychle – nebo pokud možno vůbec.

Kometa opět dokázala vývoj otočit

Po přestávce se hra trochu otevřela, k čemuž pomohl i narůstající počet vyloučení. Právě když šli Hradečtí poprvé do čtyř, jejich náskok se stal minulostí. Hned po patnácti sekundách přesilovky se o to postaral Libor Zábranský, jehož střela od modré se zřejmě Vomáčkovi schovala a bylo vyrovnáno – 1:1.

Kometa se navíc krátce po polovině utkání dostala do vedení, když akci Aleše Trnky dokončil snadno Jan Süss – 2:1. Domácí najednou byli všude a cítili obrovské povzbuzení, hradecká obrana s nimi měla velké potíže.

Bohužel ale třetí gól přišel právě ve chvíli, kdy se Východočeši oklepali. Podobnou akci jako při předchozím úderu zakončil trochu šťastně znovu Jan Süss, jenž zvýšil na rozdíl dvou branek – 3:1. Přestože Hradečtí ve druhé třetině dělali, co mohli, soupeř se přes ně přehnal a najednou stál před týmem trenéra Tomáše Martince velký kopec.

Nervózní partie už Lvům šanci nenabídla

Hradci příliš nepomáhal ani výkon hlavního rozhodčího Roberta Čecha, který měl na tvrdou hru velmi zajímavý metr. Řadu zákroků domácích nechal bez povšimnutí, naopak Lvy bez milosti posílal na trestnou lavici a ještě jim začal přibalovat osobní přídavky.

Definitivní zlom druhého semifinále přišel před polovinou třetí třetiny. Hradečtí nevyužili ojedinělou přesilovku, naopak si nepohlídali konec vyloučení a Tomáš Havránek únik přímo z trestné proměnil dlouhým bekhendovým blafákem – 4:1.

Šance na obrat se tak už definitivně rozplynula, o vítězi bylo rozhodnuto. Kometa si svůj triumf ještě pojistila dvěma góly. Nejdřív se Libor Zábranský prosadil tvrdou střelou hned do buly, poté do jeho podobné rány sáhl Jan Süss, který se tak radoval z hattricku – 6:1.

Souboj se vzhedem k pokračujícímu trendu vylučování dohrával v hodně nervózním duchu. Královští lvi se ale přece jenom mohli mírně povzbudit před návratem na domácí led díky úderu Martina Hejny dokonce ve vlastním oslabení. Symbolický gól ale už neznamenal víc než jen snížení na konečných 6:2.

Marek Moskal (HC Kometa Brno):
Začátek se nám stejně jako v prvním utkání v Hradci nepovedl. Do desáté minuty jsme neměli prakticky střelu na bránu, to by se v domácím prostředí nemělo stávat. Ve druhé třetině se nám ovšem podařilo utkání vyrovnat, přebrali jsme iniciativu. Možná byl zápas až moc vyhrocený, takové je ale play-off. Za výhru jsme rádi, máme dvě vítězství a jedeme do Hradce sérii zakončit.

Tomáš Martinec (Královští lvi Hradec Králové):
Výsledek 6:2 je pro nás krutý, neodpovídá dění na hřišti. Myslím, že jsme dvě třetiny hráli velmi dobře, bohužel v té třetí jsme už doplatili na častá vyloučení dalšími góly. Musíme se připravit na sobotní zápas a pokusíme se sérii otočit.