ne 20.9.2009 | Lukáš Souček

Mladší dorostenci otočili zápas s Boleslaví a vyhráli v prodloužení

Mladší dorostenci odehráli tuto neděli druhé extraligové utkání letošní sezóny. Na hradecký led zavítala Mladá Boleslav, která byla na začátku zápasu aktivnější a po první třetině vedla hned o dvě branky. Domácí se ovšem v průběhu druhé třetiny dokázali zvednout a díky brankám Daniela Klemence a Tomáše Půlpána srovnali na 2:2. Ve třetím dějství měli Východočeši obrovský tlak a sahali po tříbodovém vítězství. Nakonec se ovšem trefili až v prodloužení. Rozhodující branku zaznamenal Tomáš Půlpán a svým druhým gólem v utkání tak rozhodl o zisku dvou bodů pro hradecký tým.

Ve třetím kole extraligy mladšího dorostu zavítala Mladá Boleslav do Hradce Králové a lepší začátek utkání si nemohla přát. Díky povedené první třetině totiž vedla hned o dvě branky. Skóre zápasu otevřel v osmé minutě Ladislav Marek, když situaci tři na dva překvapivě vyřešil úplně sám a přesnou střelou poslal svůj tým do vedení. O pět minut později to byl znovu Ladislav Marek, který se radoval ze vstřelené branky. Po čistě vyhraném vhazování mladoboleslavský útočník vystřelil po ledě a překvapil brankáře Jeřábka. V tu chvíli vedla Boleslav už o dvě branky a vypadalo to, že má utkání pod kontrolou.

Ve druhé dvacetiminutovce se ale obraz hry úplně změnil. Hradečtí zařadili druhý rychlostní stupeň a zatlačili svého soupeře do obranného pásma. Stále stupňující se tlak se domácím vyplatil v čase 30:47, když Daniel Klemenc vyjel zpoza branky a prostřelil brankáře Kalašnikova. Ještě do přestávky se podařilo domácímu mužstvu vyrovnat. Martin Bartoň s Tomášem Půlpánem přečíslili obranu hostů a zařídili druhý hradecký gól.

Třetí třetina pokračovala v podobném duchu té předchozí. Hradec Králové měl více ze hry a daleko více gólových šancí. Mladá Boleslav se však s vypětím všech sil ubránila. A protože se v základní hrací době o vítězi nerozhodlo, zápas pokračoval prodloužením.

V nastaveném čase od mantinelu vyjel Tomáš Půlpán a přesnou trefou pod vyrážečku hostujícího brankáře rozhodl o zisku druhého bodu pro Hradec. Hradečtí se tak mohli radovat z prvního extraligového vítězství.