ne 7.11.2010 | Martin Voltr, Tomáš Božek

Mladší dorostenci porazili po fantastickém výkonu Kometu

Hradečtí mladší dorostenci hájili v nedělním zápase svou tvrz před náletem brněnské Komety. Favorizovaní hosté udeřili jako první ve čtvrté minutě, to bylo ale naposledy, kdy byli před svým soupeřem ve vedení! Hradečtí totiž nejprve otočili na 2:1 a ani vyrovnání je nezabrzdilo, naopak v úvodu třetího dějství se radovali z vedení 4:2. Soupeř sice dvěma využitými přesilovkami opět srovnal, ale domácí bojovníci vzápětí odpověděli úplně stejnou mincí. V závěru se ubránili i při power-play modrobílých a gólem do prázdné brány upravili na konečných 7:4. Hradec si tak ve strhující přestřelce připsal naprosto zasloužené vítězství a rozladění Komeťáci odjeli s nepořízenou!

Vyrovnaná první třetina

Do utkání vstoupili aktivněji hostující hokejisté a v polovině 4. minuty se dostali do vedení. Jakub Boltvan se dostal do úniku a kličkou do bekhendu překonal Hejdu – 0:1. Na konci 6.minuty se dostal do velké šance Josef Wolf, ale brankáře hostí nepřekonal. Další velkou šanci měl Hradec na konci 9. minuty ve vlastním oslabení, ale Jebavého teč mířila těsně vedle.

V čase 11:54 se Hradec už dočkal vyrovnání – Radek Pilař vypálil od červené čáry a puk propadl až do branky – 1:1. O necelou minutu později dokonce domácí otočili skóre a Pavel Vencl dostal Hradec poprvé v zápase do vedení – 2:1. V brance Komety pak Martina Slezáka vystřídal Pavel Jekel.

V následné přesilovce měl Hradec šanci ještě zvýšit svůj náskok, ale skóre se nezměnilo. Naopak v poslední minutě první třetiny po chybě domácí obrany Jakub Boltvan na druhý pokus překonal Hejdu a hráči tak odcházeli do kabin za nerozhodného stavu 2:2.

Ve druhé části padl jediný gól

Na začátku 27. minuty se Hradečtí po přečíslení brněnské obrany dostali znovu do vedení brankou Daniela Klemence – 3:2. Ve 32. minutě měla Kometa velké šance, ale se střelami Garčice a Štancla si Hejda poradil.

Obrovskou šanci na srovnání měli hosté v polovině 39. minuty, kdy se dostali do přečíslení tří na jednoho, ale střela Michala Venclíka šla vedle brány. V závěru třetiny si Komety vytvořila tlak, ale domácí se ubránili a po druhé třetině tak vedli 3:2.

Třetí dějství ve znamení využitých přesilovek

Na začátku 42. minuty vystřelil od mantinelu Daniel Šeps a Hradec poprvé v zápase vedl o dvě branky – 4:2. V následné přesilovce mohl vedení zvýšit Matějček, ale Jekela nepřekonal.

Gólová smrśť přišla v polovině třetí třetiny. Nejdřív v čase 48:14 využila Kometa přesilovku, kdy Pavel Jenyš našel osamoceného Jakuba Zbořila a Brno snižílo na rozdíl jediné branky – 4:3. Za chvíli hráli hosté další přesilovku a i tu bleskově využili. Po chybě Tomáše Hejdy, kterému spadlo do branky nahození Marca Zajíce, bylo srovnáno na 4:4.

Přesilovky však dokázali využívat nejen hosté, ale i domácí. Za okamžik dostal možnost hry v početní převaze i Hradec. Střelu Lukáše Myslivce tečoval Tomáš Hofman a Hradec se tak znovu dostal do vedení. Vzápětí přišla další přesilová hra Hradce a i ta byla bleskově využitá. Daniel Šeps v čase 51:18 přesnou střelou k tyči překonal Jekela a dostal svůj tým opět do dvoubrankového vedení.

V závěru zápasu si Kometa vytvořila velký tlak, ale Hradečtí se dokázali dobře bránit a drama už nepřipustili. Kometa to v samotném závěru zkusila ještě bez brankáře a 20 sekund před koncem pečetil na konečných 7:4 gólem do prázdné branky Daniel Klemenc.

Hradečtí hokejisté tak po výborném výkonu porazili brněnskou Kometu a připisují si do tabulky velmi důležité tři body.

Tomáš Drašnar 0 0 0 -1 0