ne 12.12.2010 | Tomáš Božek

Mladší dorostenci prohráli s Pardubicemi v prodloužení

Po čtvrtečním vítězství v Havlíčkově Brodě dnes hradečtí mladší dorostenci nastoupili doma proti Pardubicím. Po vyrovnaném průběhu zápas dospěl do prodloužení, kde byli šťastnější hosté z Pardubic, kteří si tak z Hradce Králové odváží dva body.

Hradec šel do vedení v závěru třetiny

V polovině druhé minuty vystřelil Tomáš Drašnar a Stibůrek v brance Pardubic si připsal první zákrok. Hosté si vytvořili tlak a Vlastimil Hak musel čelit několika střelám. Na konci osmé minuty se do velké šance dostal Drahoš Jebavý, ale Stibůrek včas secvaknul betony. O minutu později jeli Kysela s Havrdou dva na jednoho hradeckého obránce ale Havrda pálil mimo a s následnou Kyselovou dorážkou si poradil Hak.

Po Bažantově faulu ve 14. minutě hrál Hradec přesilovku, ve které dvakrát nebezpečně vystřelil Lukáš Myslivec, ale Stibůrek si s jeho střelami poradil. V 19. minutě se do obrovské šance dostal Vlastimil Šeda, který vystihnul pardubickou rozehrávku a jel sám na Stibůrka, ale vystřelil vysoko nad branku.

V čase 19:24 přišla první branka – po velkém boji před pardubickou brankou se puk dostal k Jakubu Hofmanovi, který tvrdou ranou otevřel skóre zápasu – 1:0.

Ve druhém dějství hosté vyrovnali

V polovině 24. minuty si hradecký útok vytvořil velký tlak ale Patrik Jiránek se nakonec nedostal k doklepnutí do odkryté branky. Na začátku 26. minuty hosté špatně střídali a Lukáš Hercig perfektně našel Daniela Klemence, který se díky tomu dostal do samostantého úniku, ale bekhendovým blafákem zakončil nad. O minutu později proti Pipkově šanci zasahoval levým betonem Hak.

Pardubice díky dvěma vyloučením na hradecké straně hrály přesilovku v pěti proti třem a tu se jim podařilo využít – na konci 28. minuty Radovan Chvojka prokličkoval až do mezikruží a nedal Hakovi šanci – 1:1.

Na začátku 32. minuty mohl domácím vrátit vedení Jebavý, když se na červené čáře zmocnil puku a ujížděl na Stibůrka, ale přestřelil branku. V polovině 37. minuty se dostal po chybě Matějčka do velké šance Voženílek, ale Hak hradecký tým podržel. O chvíli později jeli domácí tři na jednoho, ale Jiránkovi puk přeskočil hokejku. Ve 39. minutě se ocitl sám před Hakem Bohuněk, ale jeho kličku do bekhendu hradecký brankář vystihl. Po čtyřiceti minutách tak byl stav nerozhodný 1:1.

Zápas dospěl až do prodloužení

Ve 44. minutě nahrával Pilař volnému Klemencovi, ale položená hokejka Diveckého nadějnou šanci zastavila. Ve 49. minutě byli vyloučeni dva hradečtí hráči a Pardubice tak hrály podruhé v zápase přesilovku pět na tři. Domácí se však i díky skvělému Hakovi ubránili.

Hosté se však přesto druhého gólu dočkali. V 52. minutě Ondřej Bohuněk vysekl kotouč z výstroje Haka přímo do branky a rozhodčí po vteřince váhání tento gól uznal – 1:2.

Po 93 sekundách však dokázal Hradec odpovědět – Drahoš Jebavý poslal puk na modrou čáru, odkud ho skvěle napálil Jakub Hofman do protipohybu Stibůrka – 2:2.

Na začátku 58. minuty nahríval Vencl Jiránkovi před branku, ale skákavý puk hradecký útočník netrefil. Na konci třetiny si ještě Pardubičtí vytvořili tlak, ale rozhodující branka už nepadla a tak zápas dospěl do prodloužení.

To začalo pro domácí tým velmi nešťastně. Hned po 24 sekundách byl vyloučen Lukáš Hercig za hrubost a Pardubice tak hrály přesilovku ve čtyřech proti třem. I tak byl blízko vítězství Hradec, když v oslabení ujel Jakub Hofman, ale proti Stibůrkovi neuspěl. O chvíli později bylo rozhodnuto – střelu Bažanta ještě Hak vyrazil, ale puku se pak zmocnil Daniel Voženílek a zasunul ho do prázdné klece – 2:3.