čt 23.2.2012 | Martin Voltr

Mladší dorostenci protáhli Dukle sérii proher už na osm kousků

Další extraligový zápas měli mladší dorostenci na programu o čtvrtečním poledni a hostili v něm předposlední Duklu Jihlava. Ta sice šla po devíti minutách do vedení, Hradečtí ale dokázali rychle vyrovnat a od poloviny utkání už tahali za delší konec provazu. O gól vyhráli jak druhou, tak třetí třetinu, což jim vyneslo konečné vítězství v poměru 5:3. Jihlavským mladíkům nestačil ani hattrick Lukáše Anděla k přerušení dlouhé řady porážek, která se protáhla už na osm zápasů.

František Tomášek (HC VCES Hradec Králové):
Zápas průměrné úrovně jsme vyhráli díky bojovnosti především v poslední třetině. V průběhu zápasu jsme soupeře často tlačili, ale z rychlých protiútoků jsme dostávali góly, což bývá hodně nepříjemné. Jihlava dlouho nevyhrála a myslím, že dnes se to hodně snažila zlomit. Jak říkám, opět jsme zvítězili hlavně bojovností, což je pro mladší dorost typické.

Jiří Jungwirth (HC Dukla Jihlava):
Pohoda momentálně není na naší straně, neboť se nám nedaří a máme dlouhou sérii proher. To se projevilo i v dnešním zápase, který byl poměrně vyrovnaný, i když domácí měli o něco víc šancí než my. Dva nebo tři góly jsme jim umožnili svými obrovskými chybami, kterých se nejsme schopni vyvarovat. Hradec jich udělal míň, a proto zaslouženě vyhrál. Jinak to nebyl žádný hokej na krásu, spíše boj, kdy jen málo hráčů na obou stranách dokázalo něco vytvořit.