ne 6.1.2013 | Filip Červinka, Lukáš Souček

Mladší dorostenci srovnali duel s Brodem, ale v nájezdech prohráli

Mladší dorostenci se po delší vánoční pauze konečně dočkali soutěžního extraligového utkání, na domácím kluzišti přivítali Havlíčkův Brod. V průběhu utkání svěřenci Tomáše Martince dvakrát prohrávali a dvakrát dokázali vyrovnat. Vyrovnávací branku na 3:3 zařídil v poslední minutě základní hrací doby Tomáš Zahradník. Prodloužení vítěze neurčilo, a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. V nich byli střelci Havlíčkova Brodu stoprocentně úspěšní a odvezli si z Hradce Králové druhý bod.

Do utkání vstoupil lépe Havlíčkův Brod

Jako uragán vlétli na hradecké mladíky hráči Havlíčkova Brodu. Hned v úvodu zavřeli na dlouhou dobu svého soka v jeho obranném pásmu. První branka na sebe nenechala dlouho čekat. Jejím autorem byl hostující útočník David Michálek, který dorážel odražený puk za záda bezmocně se natahujícího domácího brankáře – 0:1.

V průběhu první dvacetiminutovky se ale herní obraz vyrovnal. Hradečtí zvýšili tempo bruslení a dostávali se do několika slibných šancí. Avšak v brance Havlíčkobrodských stál jako pevná skála David Marek. Hrál se vyrovnaný hokej s šancemi na obou stranách. Do kabin však odcházeli spokojenější hosté z Vysočiny.

Brzké srovnání Hradeckých nakonec nic neznamenalo

Domácí bojovníci si vzali pravděpodobně za svůj vzor soupeře a do prostřední části souboje vstoupili s neskutečnou vervou. Vyrovnání zařídil František Hnik, který dostal přihrávku od Hronka a uháněl s pukem kolem mantinelu, až se dostal mezi kruhy, kde bezpečně vypálil nad lapačku Marka – 1:1. Dále se pokračovalo v čím dál větším tempu a na obou mančaftech byla vidět chuť po vítězství.

Hradec Králové dlouho držel nerozhodný stav, ba co víc, vytvářel si další nebezpečné akce. Pozadu nezůstával ani jeho protivník a před koncem druhé třetiny využil přesilovku hostující Jakub Lacina. Ten od modré napřáhl a propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:2. V posledních vteřinkách druhé části se hodně přiostřilo a před odchodem do kabin padly ještě na každé straně menší tresty.

Vyrovnání přišlo za minutu dvanáct

Týmy si před závěrečnou fází utkání opět prohodily role a těsně po úvodním vhazování padl další gól. Do dvoubrankového vedení šli hosté z Havlíčkova Brodu a největší zásluhu na tom měl střelec Jan Jelínek – 1:3. Domácí hráče tato branka nemile zaskočila a po nějakou dobu i zarazila. Rebelové byli najednou na koni a už už vyhlíželi tři body.

To by ale nebyli Královští lvi, aby něco vzdali. Brzy se oklepali z marastu a začali tlak Brodu oplácet stejnou mincí. Stále to však vypadalo, že branka Marka je zakletá. Po střele beka Veselého dokonce zazvonila tyč havlíčkobrodské brankové konstrukce. Nakonec přišla velká chyba v rozehrávce hostujícího celku a krásný moment pro domácí fanoušky. Zcela osamocený zůstal před brankou David Chalupa a po nádherném pasu od Zahradníka nejdříve trefil beton perfektně chytajícího Marka, ale z druhé dorážky se už nemýlil a drama bylo na světě – 2:3.

Najednou to byla domácí lvíčata, která se ocitla na koni a tlačila se hlava nehlava do posvátného území brankáře Marka. Minutu před koncem utkání přišel vytoužený a naprosto zasloužený gólový úspěch. Po akci dvou na jednoho se prosadil domácí kapitán Tomáš Zahradník, jehož usměrněný puk bezpečně dorazil až do sítě Havlíčkova Brodu – 3:3!

Neuznaný gól Hradce nasměroval utkání do nájezdů

V prodloužení přišel hned v úvodu zajímavý moment. Z vítězství se radovala domácí skvadra, ale ne na dlouho. V chumlu před svatyní hostujícího týmu totiž dle rozhodčího docílil hradecký forvard branky rukou, a tak ji jednoznačně nemohl uznat. V dalším průběhu nastavení už k ničemu vážnějšímu nedošlo a na řadě byly samostatné nájezdy.

Celkem pět ze šesti hráčů svůj pokus proměnilo. Tím, kdo ale selhal, byl domácí útočník, a z bodu navíc se tak mohli radovat Rebelové z Havlíčkova Brodu. Vítěznou trefu si připsal v pořadí třetí střelec Jan Jelínek, který se svou střelou kolem tyče Chourovy branky nemýlil – 3:4.

Tomáš Martinec (Královští lvi Hradec Králové):
Chyběl nám větší pohyb a koncentrace na utkání, které jsme měli vyhrát. Bod jsme zachraňovali až v posledních minutách. V nájezdech jsme opět tahali za kratší konec.