ne 28.11.2010 | Tomáš Božek, Sanny Muharem

Mladší dorostenci utrpěli vysokou porážku od Českých Budějovic

V nedělní poledne na hradeckém ČEZ Stadionu domácí mladší dorostenci přivítali hráče českobudějovického Mountfieldu. Už před zápasem se vědělo, že to nebude lehké utkání, a to se také potvrdilo. Hradec se sice dostal do vedení zásluhou Josefa Wolfa hned v první minutě, nicméně to nestačilo na rozjetý vlak Budějovic. Když v poslední třetině přidali hosté osm branek, nebylo o čem diskutovat. V zápase padlo celkem dvacet branek, což je na dorosteneckou extraligu neobvyklé.

První třetinu vyhráli hosté

Do zápasu vstoupili hradečtí hokejisté na jedničku, když hned v první minutě po nahrávce Pilaře Josef Wolf přízemní střelou překonal Dvořáka – 1:0. V 6. minutě mohl Hradec zvýšit svůj náskok, ale Venclovu střelu Dvořák chytil.

Na konci 9. minuty se poprvé prosadili hosté – po nahrávce Paška Pavel Samohejl poprvé překonal Hodka a bylo to 1:1. O necelou minutu později Budějovice stav utkání otočily – Samohejl nahrával Václavu Paškovi a bylo to 1:2. I další gól padl po necelé minutě, kdy po nahrávce Drahoše Jebavého Daniel Šeps se štěstím překonal brankáře Budějovic Hodka a bylo opět vyrovnáno -2:2. O 35 sekund později viděli diváci další branku – Aleš Macháček strhl vedení opět na stranu Českých Budějovic a bylo to 2:3.

O dvě minuty později přišlel další gól – hosté ujeli dva na jednoho a David Ruda poslal Budějovice do dvoubrankového vedení – 2:4. O chvíli později mohl Drahoš Jebavý snížit, ale Dvořák ho vychytal. V poslední minutě mohl vedení Budějovic zvýšit ještě René Piegl, ale Daniel Hodek v tomto momentě skvělým zákrokem domácí podržel.

Ve druhém dějství přidaly oba týmy po dvou brankách

Na začátku 22. minuty se nadvakrát pokusil Hodka překonat David Ruda, ale hradecký brankář ho vychytal. Na druhé straně byl ve velké šanci Vencl, ale i v tomto souboji byl úspěšnější brankář. V polovině zápasu se dostal do šance Lukáš Vopelka, ale Hodek jeho střelu zneškodnil. Na konci 31. minuty se hradeckým podařilo ve vlastním oslabení ujet ve dvou proti jednomu, ale Dvořák Hofmana vychytal.

Na začátku 34. minuty ujel budějovické obraně Tomáš Drašnar a střelou pod lapačku snížil stav zápasu na 3:4. O dvě minuty později však hosté znovu odskočili na rozdíl dvou branek – Aleš Macháček našel osamoceného Kamila Suchánka a ten zasunul puk do branky – 3:5. Hradec to však nevzdal a po 70 sekundách dal opět kontaktní gól – Daniel Šeps využil závaru před brankou hostů a poslal puk do poloodkryté kasy – 4:5.

Poslední slovo ve druhé třetině však měli Budějovičtí – Ve 39. minutě vystřelil Ťoupal, jeho střelu ještě Hodek vyrazil, ale na dorážku Pavla Samohejla už nestačil a po dvou třetinách tak na ukazateli skóre svítil stav 4:6.

Brankové hody ve třetí třetině

V úvodu třetí části mohl Hradec snížit, když ve vlastním oslabení se objevil sám před brankářem hostů Jebavý, ale Dvořák skvělým zákrokem svůj tým podržel. Přesilovou hru pak Budějovice využily a Jonáš Ťoupal zvýšil vedení hostů na 4:7. O necelou minutu později opět Jonáš Ťoupal překonal Hodka, tentokrát střelou od modré čáry a bylo to už 4:8.

Ve 46. minutě přidali Budějovičtí další branky. Nejdříve Radek Prokeš vystřelil z levé strany a zvýšil na 4:9 a o 26 sekund později Lukáš Vopelka přidal jubilejní desátý gól hostujícího celku – 4:10. Po této brance došlo v hradeckém týmu ke střídání brankářů a Daniela Hodka nahradil Vlastimil Hak.

Ve 49. minutě domácí snížili, když Jakub Hofman z mezikruží prudkou ranou překonal Dvořáka – 5:10. V 52.minutě Hradec znovu snížil, po nahrávce Tomáše Drašnara dopravil Patrik Jiránek puk do odkryté branky a upravil skóre na 6:10.

Další branky už však stříleli jen hosté. Na konci 55. minuty René Piegl vymetl pavučinku Hakovy branky a zvýšil na 6:11, v 56.minutě skvělou kombinaci zakončil se štěstím Václav Pašek – 6:12, o minutu později si se slabší střelou Lukáše Vopelky Hak neporadil a bylo to 6:13 a po další minutě Aleš Macháček uzavřel konečné skóre zápasu na 6:14. České Budějovice tak potvrdily svou roli favorita a v utkání bohatém na góly jednoznačně porazily Hradec osmibrankovým rozdílem.

Tomáš Drašnar 1 1 2 -1 0
Lukáš Hercig 0 0 0 -1 2