pá 25.11.2016 | Lukáš Foff

Mladší dorostenci v bláznivém zápase zdolali Mannheim 6:4

Mladší dorostenci, kteří již mají zajištěný postup do play off, nelení a využívají příležitostí ke hraní přátelských zápasů. Soupeřem jim tentokrát byl německý tým Adler Mannheim. Utkání nabídlo spoustu šancí a gólů a radostnější po něm byli domácí, kteří přehráli v divokém zápase soupeře 6:4. A to i přesto, že ještě tři minuty a dvacet vteřin před koncem bylo skóre vyrovnané.

Bleskový hradecký úder Orly nepoložil, přesto Hradec vedl

Hradečtí hokejisté do utkání vlétli výborně. Dvacet vteřin od doby, co hlavní rozhodčí vhodil puk na led, se prosadil František Řehák, který od modré čáry napřáhl a naprosto přesnou ranou, která ještě cinkla o tyč, nedal gólmanovi Mannheimu šanci. Hrál se svižný hokej a o kontr se na druhé straně pokusili hosté, ale tečovaná rána z bezprostřední blízkosti zamířila těsně vedle pravé tyče Sajdlovy svatyně.

Oba týmy do toho šlapaly i přesto, že se jednalo pouze o přípravné utkání. Jaroslav Kašpar sám před bránou neskóroval, takže zákonitě přišel trest. V čase 9:23 vystřelil Florian Elias a otřel puk ještě o obránce, takže Sajdl nemohl reagovat – 1:1. Hra se po vyrovnání poněkud zklidnila, ale přesilová hra Mountfieldu HK přinesla domácím vedení. Skvělou přihrávku na pravý kruh vymyslel Martin Soukup a Vojtěch Síla vymetl přesně bližší roh. Tím skončila první třetina.

Mannheim byl lepší, padl ale gól na obou stranách

Prostřední část byla o poznání opatrnější než ta první. Byli to však hosté, kteří měli opticky převahu. Do dobré šance se dostal Gutjahr, ale Sajdl předvedl skvělý zákrok, kterým příležitost zneškodnil. Hradec přesto vystrkoval růžky, zejména se snažil využívat rychlých protiútoků. V jednom takovém se ocitl Vojtěch Síla, který byl faulován a i když se dožadoval trestného střílení, rozhodčí byl proti. Navíc v oslabení se do šance dostal Mannheim a hradecký brankář musel být opět v pohotovosti.

Dlouho se nedařilo ani jednomu týmu skórovat. Nezvládl to ani Šimon Marha, a tak situaci do svých rukou vzal Soukup, který podruhé v zápase našel skvělou asistencí svého spoluhráče, tentokrát Tomáše Müllera, který neměl problém zvýšit na 3:1. Necelých pět minut před koncem druhé části se však hosté zaslouženě dostali opět na dostřel. Postřeh předvedl Filip Piesnedu a pohotovou dorážkou dopravil černou pryž za brankovou čáru – 3:2. Orli se snažili srovnat, ale domácí obrana odolala, a tak se do kabin šlo za jednogólového vedení Východočechů.

Mannheim srovnal, Hradec však definitivně rozhodl

Do třetího periody vstoupily oba celky velmi opatrně. První šanci si vypracoval německý tým, ale Elias špatně přihrál před prázdnou bránou. Do dvoubrankového vedení šli opět Hradečtí, když Jakub Myška vyslal pumelici od modré čáry, která se zastavila až v síti. Netrvalo však dlouho a hosté opět udeřili. Střídajícího gólmana Tichého překonal svižnou střelou v čase 45:27 opět Filip Piesnedu – 4:3.

Němci byli lepší a snažili se dorovnat, seč mohli. Nakonec se jim to podařilo, zásluhou Simona Thüla, jenž doslova dostrkal puk za brankovou čáru. Pět minut před koncem rozhodčí neuznali Mannheimu gól. Ten hrál navíc přesilovou hru, ve které ale unikl Martin Janda a byl faulován. Trestné střílení poté proměnil chladnokrevně skvělým blafákem do bekhendu. Ten samý hráč navíc zakončil utkání střelou do prázdné branky a upravil na konečných 6:4 pro domácí.