po 7.12.2009 | Tomáš Čekal, Lukáš Souček

Mladší dorostenci vezou tři body z Brna

Mladší dorostenci se v neděli utkali s Kometou Brno. V letošním soutěžním ročníku se tyto celky potkaly již potřetí. Předešlé dva duely se odehrály na hradeckém ledě, v jednom Kometa předvedla málo vídaný obrat a zvítězila, ve druhém se ze třech bodů radoval Hradec. Hradecké barvy slavily vítězství i tentokrát. Po dvou vyrovnaných třetinách se Hradci podařilo ve třetím dějství vstřelit dvě rychlé branky, které nakonec určily vítěze. Autorem rozdílové branky byl Lukáš Kastner. Hradec v Brně zvítězil 3:1 a do tabulky si po výhře nad Pardubicemi připsal další tři body.

Do utkání však domácí mohli vkročit lépe. Adam Zbořil ale samostatný únik neproměnil, když kličku do bekhendu zakončil těsně vedle. V sedmé minutě za zády brankáře Hermanna po jedné z domácích střel dokonce zvonila tyč. Zbytek šancí v první části už dobře uhlídali pozorní obránci obou mužstev, nebo dobře chytající brankáři. První třetina tak skončila bezbrankovou remízou.

Do druhé nastoupili s velkým elánem hráči Hradce. Zužitkovali to i vstřelenou brankou. Bartoň se dostal do přečíslení dva na jednoho s Tadeášem Ouzkým, kterému kotouč naservíroval a hostující střelec z první překonal brankáře Klimeše. Kometa se do hry vrátila díky využité přesilové hře. Vágnerovu střelu sice Hermann ještě stihl vyrazit, ale jen na hůl Petra Mrázka, na kterého zívala prázdná brána – 1:1. A byl to znovu Petr Mrázek, který mohl vývoj zápasu obrátit, jenže štěstí při něm nestálo. Krásně si položil Hermanna, objel ho, ale kotouč namísto do brány jen objel celou brankovou čáru za brankářem a šel mimo. V poslední minutě druhé části tečoval Kupčíkovu střelu od modré jeden ze dvojice Zbořil - Mrázek těsně vedle levé tyče hradecké brány. Také druhá třetina skončila vyrovnaným poměrem 1:1

Do třetí vstoupili hosté znamenitě. Lukáš Kastner sice zblízka Klimeše nepřekonal, ale o chvíli později se přeci jen prosadil, když překvapil domácího brankáře i brněnskou obranu – 1:2. Ani ne o minutu později hosté odskočili do dvoubrankového vedení. Martin Bartoň totiž dostal hodně prostoru před Klimešem a druhou dorážkou vstřelil třetí branku svého celku. Tento moment domácí pořádně vyvedl z míry. Nevěděli, co mají hrát a působili zmateně. Přes pozornou obranu soupeře se jim nedařilo procházet a šance nepřicházely. Hradečtí poctivě uzavřeli prostor od středové čáry až ke své bráně. Kometě nepomohla ani dvouminutová hra bez brankáře. Hradec Králové se tak postaral o drobné překvapení, když si z Brna odváží všechny tři body. Za svůj výkon z poslední části si to určitě zasloužil