ne 3.3.2013 | Luboš Vácha, Martin Voltr

Mladší dorostenci vyhráli na ledě předposledního Brodu 4:2

Také další souboj mladších dorostenců s týmem z Vysočiny vyzněl vítězně pro Hradec. Svěřenci trenéra Tomáš Martince tentokrát zajížděli do Havlíčkova Brodu, kde byli napřed už brzy po startu utkání. Do 33. minuty stihli vstřelit čtyři branky a tříbodový zisk si i přes dvojí snížení soupeře pohlídali. Nejbližší neděli je na domácím stadionu čeká prestižní derby s Pardubicemi, které v tabulce skupiny Střed číhají za pátými Královskými lvy s mankem jediného bodu.

Hradec si náskok vytvořil už v první části

Během prvního dějství měli mnohem více ze hry Královští lvi. Domácí brankář Jan Brož se pořádně zapotil už ve druhé minutě, když musel čelit silnému nátlaku Hradce, který zakončoval David Malík. Krátce nato se hradecký tým už radoval z otevření skóre. David Chalupa vybojoval puk a adresoval dlouhý pas na hůl Tomáše Zahradníka. Ten se natlačil do dobré palebné pozice mezi kruhy, odkud bez čekání propálil Brože – 0:1.

Zhruba za minutu se tváří v tvář Brožovi zjevil také Vítek Martinec, jenž se pokoušel zakončovat, domácí gólman však jeho slibnou šanci vyrazil. Ke konci 14. minuty ale už svítil na světelné tabuli dvoubrankový rozdíl. Celou gólovou akci nastartoval Kryštof Hroudný, který posunul kotouč na rozjetého Tomáše Zahradníka. Ten na sebe fikaně navázal pozornost vracejících se Rebelů a vyslal dlouhý pas před Brožovu branku, kde číhal David Chalupa zakončující trefou odraženou o horní tyč – 0:2.

Ke konci třetiny se bravurní stahovačka povedla Davidu Malíkovi, který ale ztroskotal na Brožových betonech. Dorážku se ještě snažil dostihnout Radovan Pavlík, to už měl však celou akci pod kontrolou domácí maskovaný muž.

Domácí se rovněž zapsali do skóre

Také do druhé dvacetiminutovky vstoupili lépe Východočeši, kteří ve 25. minutě navýšili své vedení. Dominik Matouš poslal přesný pas na hůl Patrika Hidveghyho, který povedenou ránu z příznivé palebné pozice u kruhů procedil skrz gólmana – 0:3.

Havlíčkův Brod se do zápasu dostal zhruba v polovině utkání. David Donda si vybruslil do útočného pásma, kde sice přišel o puk, ale hradecký obránce chyboval, neboť jej hned vzápětí odevzdal brodskému útočníkovi zpět. Ten toho využil dokonale. Z rohu pásma naservíroval černou pryž na okraj levého kruhu, odkud golfem snižoval David Bušek – 1:3.

Uběhly ale jen tři minuty a Královští lvi opět uskočili do třígólového vedení. Radovan Pavlík přiťukl při přesilovkové kombinaci kotouč k modré čáře, kde vší silou napřáhl David Malík a dělovku z první umístil přesně k levé tyči – 1:4.

Ke konci prostředního dějství zaúřadovali Rebelové. Nejprve střílel z několika kroků Jakub Abbrent, Weissův beton byl však úspěšnější. Pěknou kombinaci pak vymyslel Jakub Kraučuk, který zpoza branky našel před brankovištěm připraveného Davida Michálka, jenž střílel bez přípravy. Kotouč mu ale ideálně nesedl. Hradečtí měli v tu chvíli štěstí, puk minul Weissovu tyčku o pár centimetrů.

Snížení Rebelů komplikace neznamenalo

Rebelové vstupovali do posledního dějství v početní výhodě, kterou se jim podařilo přetavit v branku. Jakub Kraučuk vyslal křižnou nahrávkou kupředu Davida Michálka, jenž nabral rychlost a při samostatném úniku si dojel až před Weisse, jehož z mírného úhlu propálil – 2:4.

Obrovskou šanci měl ve 46. minutě navrátilec z trestné lavice Štěpán Matějček, který naskočil na led a ihned obdržel nahrávku na útočnou modrou, odkud si úplně sám našlápl před Brože. Matějček volil střelu z mezikruží, ale na Brožovu připravenou lapačku nevyzrál.

Brož se pořádně zahřál i při následné situaci, kdy od modré dvakrát pálil Adam Čech. Domácí gólman jeho druhou nebezpečnou bombu vytěsnil ramenem. Výraznou příležitost měl také Tomáš Zahradník, jehož samostatný únik si Brož pohlídal roztažením betonů přes celou šíři branky, čímž zabránil průchodu černé pryže za brankovou čáru.

Posléze přihrával zpoza branky Dominik Matouš, jenž adresoval kotouč do mezikruží. Tam se zkoušel přesně prosadit Štěpán Matějček, který ale trefil jen Brožovo rameno. V závěru utkání dostali Východočeši šanci v podobě přesilovky pět na tři, tu si ale příliš dlouho neužili, neboť šli zakrátko do čtyř. Na vítězném poměru Královských lvů se každopádně už nic nezměnilo.

Milan Kraučuk (HC Rebel Havlíčkův Brod):
Soupeř byl během utkání agresivnější na puku a měl větší chuť. Myslím si, že rozhodl nástup do zápasu, prnví třetinu jsme prohráli 0:2. Pak jsme se trošku zvedli, ale někteří kluci u nás ten správný zápal a agresivitu nemají, což je v rozhodujících chvílích podstatné pro získání kotouče nebo vytvoření nějaké přesilové situace. Střelecky se nám nedařilo ani v přesilovkách, s čímž se bohužel potýkáme celou sezonu.

Tomáš Martinec (Královští lvi Hradec Králové):
Do Havlíčkova Brodu jsme jeli s cílem podat hlavně disciplinovaný výkon a nenechat se zbytečně vylučovat, což se nám po většinu utkání dařilo. Ve hře pět na pět jsme domácí přehrávali a zaslouženě vyhráli.