čt 17.2.2011 | Tomáš Božek, Martin Voltr

Mladší dorostenci vykradli Pardubice poměrem 4:3

Poslední východočeské derby jeli do Pardubic sehrát hradečtí mladší dorostenci. Už od začátku byli výrazně lepší v proměňování šancí a do 24. minuty si díky tomu stačili vytvořit náskok 3:0. Zbytek druhé třetiny jim ale nevyšel podle představ a domácí se dostali na dostřel jediné branky. Další gól, který měl být pro vývoj utkání klíčový, však přidali ve 45. minutě Hradečtí a vítězství si už pohlídali. Domácí Eaton sice zvítězil na střely v poměru 53:24, jenže celý zápas ztroskotával na Tomáši Hejdovi. Hradečtí bojovníci si tak z ledu rivala odvezli sladké vítězství 4:3.

První třetinu lépe zvládl Hradec

Hned v první minutě byl vyloučen Procházka a Hradečtí si zahráli první přesilovku. Když už to vypadalo, že ji nevyužijí, tak se po vyhraném buly ve vlastním pásmu dostal k puku Daniel Šeps, přebruslil celé kluziště a tvrdou střelou poprvé překonal pardubického brankáře Stibůrka – 0:1. V šesté minutě mohl zvýšit vedení hostů Gančarčík, ale Stibůrek tentokrát svůj tým podržel. Pardubice hrály v první třetině několik přesilovek, ale Hradec se dobře bránil a ani jednou neinkasoval. Naopak, sekundu před první sirénou se Hradci podařilo podruhé skórovat – Drahoš Jebavý si za brankou všiml skvěle najetého Daniela Šepse, který střelou z první dostal hosty do dvoubrankového vedení – 0:2.

Ve druhé části Pardubice snížily

Na začátku druhé třetiny byly k vidění šance na obou stranách, ale skóre se ještě neměnilo. V polovině 24. minuty ujeli Hradečtí tři na jednoho a po střele Daniela Klemence z mezikruží už to bylo 0:3. O 3 minuty později domácí snížili – Ondřej Panna vybojoval puk před brankou, udělal Hejdovi kličku a střílel do prázdné brány – 1:3. Ve 36. minutě se Pardubicím podařilo snížit na rozdíl jediné branky – Radovan Chvojka dostal před brankou hodně prostoru a střelou z první překonal Hejdu – 2:3.

Hradec vedení udržel

V polovině 45. minuty hosté využili přesilovou hru – Lukáš Myslivec nahodil puk od modré čáry a ten se díky teči Lukáše Herciga zastavil až v síti – 2:4. Pardubice se snažily snížit, ale Tomáš Hejda držel hradecký tým nad vodou. Na začátku 56. minuty mohl rozhodnout Drahoš Jebavý, který se dostal do samostatného nájezdu, ale puk poslal těsně vedle branky. Sedm sekund před koncem třetí třetiny se domácím přece jenom podařilo snížit – Daniel Voženílek nahodil kotouč od modré čáry a ten propadl za záda Hejdy – 3:4. Na vyrovnání už ale domácí neměli dostatek času, a tak si tři body odváží hradečtí hokejisté.