ne 15.9.2013 | Filip Červinka, Martin Voltr

Mladší dorostenci zapsali první porážku, Kometě podlehli o gól

Vítězná série hradeckých mládežníků je u konce. Mladší dorostence Královských lvů po úvodních dvou výhrách čekal na domácí půdě obhájce mistrovského titulu, brněnská Kometa, a podle očekávání se hrál od začátku do konce vyrovnaný souboj. Po úvodním gólu Hradce však soupeř otočil vývoj a i přes narůstající tlak Východočechů vydržel stav 2:1 ve prospěch Komety až do konce.

Kometa dokázala zareagovat na hradecké vedení

Dosud neporažený Hradec vlétl do utkání aktivněji a Kometu uzamkl v jejím obraném pásmu. Domácí vysílali na Dostála jednu střelu za druhou a když už se Brněnští dostali k puku, tak je mladí lvi nepustili přes střední pásmo, které měli dobře pokryté. Hradečtí směřovali do rychlých protiútoků a v 8. minutě se poprvé měnilo skóre a to zásluhou kapitána Hradeckých Radovana Pavlíka, kterého ve středním pásmu našel přesným pasem Hidveghy a prvně jmenovaný si to po levé straně mašíroval přímo k Dostálovi a střelou švihem nad jeho lapačku mu nedal šanci – 1:0.

Záhy však ve vlastním oslabení ujížděl brněnský forvard Jakub Čejka sám na Vomáčku, domácí gólman se ale roztáhl jak dlouhý, tak široký a střelce Komety zneškodnil. Ve druhé polovině první periody ale Vomáčku dokázal překonat Tomáš Mlynář, kapitán Brna předvedl krásnou kličku na modré čáře, díky níž se dostal do samostatného úniku a mezi kruhy vyslal na Vomáčku střelu švihem, která si našla místo v pravém dolním rohu jeho svatyně – 1:1. V závěru úvodní dvacetiminutovky si Královští lvi zahráli přesilovku 4 na 3. Avšak navzdory několika skvělým pokusům nikdo z domácích hráčů brankáře Komety nepřekonal.

Domácí tahali za delší konec provazu, do vedení šli ale hosté

Na začátku prostřední části se hra přelévala z jedné strany na druhou a hráči obou týmu se snažili co nejvíce střílet. To platilo ale jen prvních pár minut, pak se kontroly nad hrou zmocnili Hradečtí a nejvíce zahrozil Matějček, který vyslal na Dostála prudkou střelu z vrcholu kruhů, a ten s tímto projektilem měl velké potíže. Tlak čím dál vice stoupal a šance Hidveghyho, který si šikovně stáhl puk před branku Dostála a snažil se ho překonat bekhendem, zvedala diváky ze sedadel. Brněnský gólman však chvílemi čaroval a připsal si na své konto další povedený zákrok.

V následující přesilové hře Hradeckých trefil Radovan Pavlík z rychlé individuální akce tyč Dostálovy klece! Díky další hře v početní převaze se Pavlík znovu dostal do velké příležitosti, kdy po vyjetí z rohu mezi kruhy jen těsně minul brněnskou svatyni. Zpět do hry se hostující hráči dostali díky vyloučení domácích a Brněnští si hned dokázali vytvořit několik šancí. Vomáčka ale také předváděl na výsost povedené zákroky. Na konci druhé třetiny už byl ale krátký na pokus Filipa Klenece, jenž dorazil černou pryž za záda Vomáčky po prvotním neúspěšném nájezdu Gajarského a dostal tak Brno do vedení – 1:2.

Drtivý tlak domácích kýžené vyrovnání nepřinesl

Domácí plejeři se hned na začátku vrhli do útoku a bylo vidět, že chtějí brzy vyrovnat. Elitní formace v čele s kapitánem Pavlíkem si vytvořila velkou gólovou šanci, v níž byl ale hradecký Hejna faulován. V přesilovce snad natřikrát dorážel puk Hidveghy, který měl před sebou poloodkrytou branku, ale mířil pouze do levého betonu Dostála. Další a další neuvěřitelné gólovky produkovali Hradečtí, těm ale v zakončení nebylo přáno.

Brněnští si přes velký závar domácího týmu dokázal vypracovat pár brankových příležitostí, ale v koncovce se jim nedařilo. Sedm minut před koncem utkání měl ne holi vyrovnání rychlonohý Matějček, jenž se proháčkoval přes půlku hřiště až před Dostála, ten ale jeho kličku do bekhendu ukryl ve své lapačce. Hradec se dostával do až drtivého tlaku a Brňanům muselo být pořádné horko.

Dvě minuty před koncem šli Hradečtí po dalším velkém závaru do čtyř kvůli útočnému faulu. O pár chvil později se ale síly na ledové ploše vyrovnaly, za katr zamířil brněnský Süss, a domácí hráči se snažili vehementně vyrovnat. Nakonec se jim to ale nepodařilo a nevyhrál lepší tým, nýbrž ten šťastnější. Svěřenci trenéra Martince doplatili především na neproměňování šancí a připsali si první porážku v letošní sezóně.

Tomáš Martinec (Královští lvi Hradec Králové):
Porážka nás mrzí. Brno hrálo velice disciplinovaně do obrany, a s tím jsme měli problémy, přesto jsme měli utkání vyhrát. Chyběl nám však větší důraz v brankovišti, větší tlak do branky. Nezbývá nám než soupeři pogratulovat.

Marek Moskal (HC Kometa Brno):
Průběh zápasu byl vyrovnaný. V první třetině, než se kluci dostali do tempa, jsme byli trochu horší. Od druhé části se ale naše hra zlepšila a podpořil ji výborným výkonem gólman Lukáš Dostál. Nakonec jsme myslím vyhráli zaslouženě, byli jsme o ten gól lepší. Po prvních třech zápasech se dá říct, že nedostáváme moc gólů, ale měli bychom více branek střílet, šance na ně máme. Zatím se zdá, že naše skupina bude vyrovnaná, což bude pro hráče určitě přínosem.