ne 4.10.2015 | Lukáš Foff, Lukáš Štěrovský

Mladší dorostenci zdolali Liberec, a uhájili tak první příčku ve skupině

Osmý zápas v sezóně, sedmá výhra! Mladší dorost i nadále pokračuje v úspěšném tažení, když v nedělním klání zdolal Liberec. Bílí Tygři před utkáním ztráceli na Mountfield čtyři body, a domácí tak měli velkou motivaci uzmout čistou výhru. A to se jim také povedlo! Velký podíl na výsledku mělo posledních šedesát jedna vteřin na konci první periody, během kterých Hradec dvakrát udeřil. Liberec už tuto ztrátu nebyl schopen smazat.

Drtivý finiš hradeckého Mountfieldu

Utkání dvou týmů, které se pohybují v popředí ELIOD extraligy začalo vlažně a prvních deset minut nenabídlo příliš šancí na jedné či druhé straně. Výjimkou byl závar před Novákovou brankou, ve kterém se ocitli Vojtěch Síla a Dominik Šedivý. Ani z toho však branka nepadla a ani nadále brankáři neměli příliš mnoho práce. Obrovskou příležitost dostali Liberečtí ve 14. minutě, kdy na trestnou lavici odcestovali Růta i Pokorný a Bílí Tygři měli možnost přesilovky pět na tři, která trvala téměř minutu a půl.

V obrovské skrumáži však kotouč pod své tělo schoval Dvořák a udržel tak bezgólový stav i nadále. Studená sprcha pro Severočechy přišla v čase 18:59. Štěpán Pokorný nahodil kotouč na Nováka a ten jej vyrazil přímo do jízdy Dominiku Šedivému, který v poklidu zavěsil – 1:0. Když navíc o osmnáct sekund později Matěj Morong proklouzl obranou a položil si i gólmana, odcházeli svěřenci Milana Plodka do kabin se svěšenými hlavami – 2:0.

Liberecké zlepšení přineslo snížení stavu

Do druhého dějství vstoupili hokejisté zpod Ještědu nabuzení na změnu nepříznivého vývoje utkání. Hradečtí se dostali do mírné pasivity a byli potrestáni v čase 32:03. Jakub Šuráň byl dostatečně důrazný na brankovišti a jeho dorážka se nakonec ujala – 2:1. V tu chvíli bylo hostující mužstvo aktivnější a tlačilo se za vyrovnáním.

Lvi ustáli nápor po inkasované brance a opět se jim podařilo vyrovnat hru. Do šance se málem dostali po špatné rozehrávce Nováka, ale hostující obrana stihla včas zareagovat. Poslední velkou příležitost jsme viděli v závěrečných dvaceti vteřinách, když Matěj Hájek z těžkého úhlu poslal kotouč pouze napříč brankovištěm.

Rychlý nástup a zodpovědný výkon domácích

Třetí dějství se neslo v duchu velké ofenzivy domácího celku. Hned po vhazování upaloval vstříc Novákovi Vojtěch Síla, leč neuspěl. To Štěpán Pokorný byl o dvě minuty mnohem úspěšnější! Natlačil se od levého mantinelu před hostujícího gólmana a i přes závaží v podobě obránce na svých zádech dokázal zavěsit pod horní tyč – 3:1.

Následovaly pokusy Šlaichera a Šedivého, který však pálil pouze do brankové konstrukce. Definitivní šance Liberce zhasla tři minuty před koncem. V době, kdy hosté pravděpodobně přemýšleli o odvolání brankáře, se prosadil opět Štěpán Pokorný, který využil tlaku Vojtěcha Síly na brankovišti – 4:1. Pokorný byl vůbec klíčovým článkem v hradeckém mužstvu, když si v zápase připsal dvě branky a jednu asistenci. Zbytek utkání si již hradečtí mladíci pohlídali a díky třem bodům z dnešního utkání uhájili první pozici před pražskou Spartou,se kterou se utkají následující neděli.