Zápasy mládeže
ne 4.10.2015 | Lukáš Foff, Lukáš Štěrovský

Mladší dorostenci zdolali Liberec, a uhájili tak první příčku ve skupině

Zápasové menu

Osmý zápas v sezóně, sedmá výhra! Mladší dorost i nadále pokračuje v úspěšném tažení, když v nedělním klání zdolal Liberec. Bílí Tygři před utkáním ztráceli na Mountfield čtyři body, a domácí tak měli velkou motivaci uzmout čistou výhru. A to se jim také povedlo! Velký podíl na výsledku mělo posledních šedesát jedna vteřin na konci první periody, během kterých Hradec dvakrát udeřil. Liberec už tuto ztrátu nebyl schopen smazat.

Drtivý finiš hradeckého Mountfieldu

Utkání dvou týmů, které se pohybují v popředí ELIOD extraligy začalo vlažně a prvních deset minut nenabídlo příliš šancí na jedné či druhé straně. Výjimkou byl závar před Novákovou brankou, ve kterém se ocitli Vojtěch Síla a Dominik Šedivý. Ani z toho však branka nepadla a ani nadále brankáři neměli příliš mnoho práce. Obrovskou příležitost dostali Liberečtí ve 14. minutě, kdy na trestnou lavici odcestovali Růta i Pokorný a Bílí Tygři měli možnost přesilovky pět na tři, která trvala téměř minutu a půl.

V obrovské skrumáži však kotouč pod své tělo schoval Dvořák a udržel tak bezgólový stav i nadále. Studená sprcha pro Severočechy přišla v čase 18:59. Štěpán Pokorný nahodil kotouč na Nováka a ten jej vyrazil přímo do jízdy Dominiku Šedivému, který v poklidu zavěsil – 1:0. Když navíc o osmnáct sekund později Matěj Morong proklouzl obranou a položil si i gólmana, odcházeli svěřenci Milana Plodka do kabin se svěšenými hlavami – 2:0.

Liberecké zlepšení přineslo snížení stavu

Do druhého dějství vstoupili hokejisté zpod Ještědu nabuzení na změnu nepříznivého vývoje utkání. Hradečtí se dostali do mírné pasivity a byli potrestáni v čase 32:03. Jakub Šuráň byl dostatečně důrazný na brankovišti a jeho dorážka se nakonec ujala – 2:1. V tu chvíli bylo hostující mužstvo aktivnější a tlačilo se za vyrovnáním.

Lvi ustáli nápor po inkasované brance a opět se jim podařilo vyrovnat hru. Do šance se málem dostali po špatné rozehrávce Nováka, ale hostující obrana stihla včas zareagovat. Poslední velkou příležitost jsme viděli v závěrečných dvaceti vteřinách, když Matěj Hájek z těžkého úhlu poslal kotouč pouze napříč brankovištěm.

Rychlý nástup a zodpovědný výkon domácích

Třetí dějství se neslo v duchu velké ofenzivy domácího celku. Hned po vhazování upaloval vstříc Novákovi Vojtěch Síla, leč neuspěl. To Štěpán Pokorný byl o dvě minuty mnohem úspěšnější! Natlačil se od levého mantinelu před hostujícího gólmana a i přes závaží v podobě obránce na svých zádech dokázal zavěsit pod horní tyč – 3:1.

Následovaly pokusy Šlaichera a Šedivého, který však pálil pouze do brankové konstrukce. Definitivní šance Liberce zhasla tři minuty před koncem. V době, kdy hosté pravděpodobně přemýšleli o odvolání brankáře, se prosadil opět Štěpán Pokorný, který využil tlaku Vojtěcha Síly na brankovišti – 4:1. Pokorný byl vůbec klíčovým článkem v hradeckém mužstvu, když si v zápase připsal dvě branky a jednu asistenci. Zbytek utkání si již hradečtí mladíci pohlídali a díky třem bodům z dnešního utkání uhájili první pozici před pražskou Spartou,se kterou se utkají následující neděli.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Tomáš Duben 0 0 0 0 0
Tadeáš Jakubec 0 0 0 0 0
Jan Klodner 0 0 0 1 0
Jan Krištof 0 1 1 1 0
Jakub Kynčl 0 0 0 0 0
Denis Martinec 0 1 1 1 2
Matěj Morong 1 0 1 1 0
Štěpán Pokorný 2 1 3 1 2
Petr Poppel 0 1 1 2 0
Štěpán Růta 0 0 0 0 2
Matěj Síla 0 0 0 0 2
Vojtěch Síla 0 1 1 1 0
Dominik Šedivý 1 0 1 0 0
Tomáš Šlaicher 0 0 0 1 0
Daniel Vaňát 0 0 0 0 0
David Voňka 0 0 0 1 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Daniel Dvořák 60 0 1 35 97,22 0 0

Ohlasy k utkání

Karel Soudek (Mountfield HK):
Zaprvé, bych řekl, že to byl oboustranně dobrý zápas. První třetinu jsme byli lepší než soupeř, měli jsme spoustu šancí a kdyby to bylo 3:0 nebo 4:0, nemohl se nikdo divit. Zase jsme si vybrali slabší třetinku, to byla ta druhá. Na jejím konci jsme mohli dostat gól na 2:2, Dan Dvořák chytil velikou šanci. Ve třetí třetině už jsme byli zase lepší. Myslím, že jsme zaslouženě vyhráli.

Milan Plodek (Bílí Tygři Liberec):
Kluky jsme připravovali, že na nás Hradec od začátku vlítne, protože si věří a je právem první. První třetina nám ale vůbec nevyšla. Hradec byl daleko aktivnější, rychlejší v pohybu a prohráli jsme ji 0:2. To si myslím, že rozhodlo. Pak už jsme tahali za kratší konec, i když jsme trochu zvedli pohyb a měli i nějaké šance. Na konci druhé třetiny jsme mohli dát z dorážky gól na 2:2, pak by to možná mohlo být lepší. Udělali jsme ale zbytečný faul, dostali jsme na 3:1, a to už se s takovým soupeřem těžko dotahuje. Hradec zaslouženě vyhrál.