ne 27.9.2009 | Lukáš Souček, Michal Luňák

Mladším dorostencům se utkání nevydařilo a podlehli Tygrům 1:3

Třetí utkání odehráli v nedělním poledni mladší dorostenci HC VCES Hradec Králové. Soupeřem jim byl tým HC Bílí Tygři Liberec a jak průběh utkání ukázal, Severočeši byli nad síly svěřenců Petra Luštince. Domácím se sice nedala upřít bojovnost, ale ta na Tygry nestačila. Libereckým hráčům vystřílel tři body svým hattrickem Ivo Procházka. Jedinou branku hradeckých mladších dorostenců zaznamenal Martin Bartoň. Napravit reputaci si mohou hradečtí hráči příští neděli, kdy zajíždějí do Jihlavy.

Vstup do utkání byl z obou stran hodně opatrný a ani jeden tým nechtěl udělat chybu. Prvním vážnějším okamžikem byla horní tyčka nastřelená domácím Danielem Klemencem. Bohužel to byla pro svěřence Petra Luštince jediná vážnější příležitost úvodního dějství. Liberec toto také příliš nepředvedl, ale byl rozhodně tím hokejovějším týmem. Žádná z příležitostí však za brankářem Jeřábkem neskončila a tak se šlo do kabin za stavu 0:0.

Druhá třetina začala šokem pro domácí. Deset sekund trvalo Tygrům než se dostali do vedení. K němu jim dopomohl chybný výrok rozhodčího Horáka, který nebral zřetel na signalizaci svého čárového kolegy a neodpískal evidentní zakázané uvolnění. Hradecká obrana pod vlivem signalizace rozhodčího Votroubka nehrála a puk za záda Jeřábka napálil Ivo Procházka - 0:1. Marné byly protesty domácí střídačky. Tento okamžik ovlivnil další dění na ledě. Hradec nebyl schopen souvislé akce a tak zákonitě přišel trest. V přesilové hře dorazil kotouč za nejistého Jeřábka z ostrého úhlu opět Ivo Procházka – 0:2. Po této brance trenér Luštinec poslal do branky Denise Hermanna. Liberec se po druhé brance stáhl do obranné ulity a nechal Hradec tvořit. To však byla herní činnost, která domácím hrubě nešla. Jedinou výjimkou byla šance Lukáše Nedvídka, kterého však v sóle vychytal Krejčí. Liberecký brankář si poradil i se střelami Půlpána a Pekárka. Liberec do konce třetiny náhradního brankáře Hermanna příliš neprověřil a po dvou třetinách vedl v Hradci 2:0.

Kdo by v třetí třetině čekal nápor domácích a snahu o zvrat musel být zklamán. Domácím hráčům nevycházelo vůbec nic a první střelu ve třetí třetině vyslal až na konci sedmé minuty Daniel Klemenc. Ke zdramatizování utkání pomohla domácím chyba brankáře Krejčího. Ten za svá záda propustil lehkou střelu Martina Bartoně, který po vyjetí zpoza branky vyslal spíše propagační pokus a ten k překvapení všech skončil v síti liberecké branky - 1:2. Ani tento gól domácí hráče neprobudil do závěrečného tlaku a byl to naopak Liberec, který definitivně rozhodl o osudu utkání. Na konci 56. minuty domácí obrana jen přihlížela jak má vypadat kombinace. Pavel Simandl našel mezi kruhy nikým nehlídaného Iva Peocházku a ten završil svůj hattrick - 1:3. Zbytek utkání se již pouze z povinnosti dohrál a ze zisku zasloužených tří bodů se radoval Liberec. Svěřenci Petra Luštince a Martina Klemence mají po nedělním utkání o čem přemýšlet.