ne 3.11.2013 | Rudolf Bernart, Jan Vavřina

Mladšímu dorostu zlomila vaz závěrečná jihlavská pětiminutovka

V utkání proti druhé jihlavské Dukle měli hradečtí mladší dorostenci o něco navrch, přesto se z bodů radovat nemohou. Jihlava rozhodla o svém vítězství ve třetí třetině, když nejprve ubránila pětiminutové oslabení a poté během třiceti vteřin v 56. a 57. minutě dvakrát udeřila. Hradci nepomohla v posledním duelu před reprezentační pauzou ani střelecká převaha 37:25.

Bojovný výkon přinesl Hradci ovoce

Úvodní dějství přineslo velice pohledný hokej. Každý přítomný divák mohl vidět rychlou hru, která nebyla rozkouskována a jen minimálně se přerušovalo. Na hráčích hradeckého týmu bylo vidět velké odhodlání a touha odnést si z ledu všechny tři body. Od první minuty totiž svého soupeře z Vysočiny jasně přehrávali. Velmi dobrým výkonem se prezentoval především útok Hidveghy – Pavlík – Matějček, který dělal rozruch v obranném pásmu Jihlavy v každém střídání.

Skóre ale bylo i přes velký tlak Královských lvů dlouho nerozhodné. A měl to na svědomí pouze jediný člověk – Josef Kořenář, strážce jihlavské klece. Pohotovými a jistými zákroky mařil šance domácích, kteří dlouho nenacházeli recept na jeho kouzla. Odčarovat ho se povedlo v 17. minutě Filipu Moníkovi, který zužitkoval skvělou přihrávku zpoza brány od Dominika Matouše – 1:0.

Ve druhém dějství měla ze hry více Jihlava

Prostřední třetina byla odlišná od té první. Hra neztratila tempo, ale Hradec již nebyl jasně lepším týmem a více práce měl tentokrát domácí brankář Tomáš Vomáčka. Ten musel několikrát ukázat své umění, aby udržel svůj týmu v jednobrankovém trháku. Na střelu Ondřeje Najmana, který si od mantinelu nabruslil před branku a vystřelil nad lapačku, byl ale už krátký – 1:1.

Po vyrovnávací brance Jihlava nepolevila, ba spíše naopak. Hradečtí se ovšem nenechávali zahanbit a snažili se o rychlé protiútoky. Hrál se tak hokej nahoru – dolů, který nenudil. Na konci druhé třetiny mohla jít jihlavská Dukla do vedení, po úniku jednoho z hráčů ale promluvila Vomáčkova lapačka, která udržela bezbrankový stav. Kaňkou na hezké podívané bylo zranění domácího kapitána Radovana Pavlíka, který se sirénou ohlašující konec třetiny zůstal po faulu soupeře nehybně ležet za brankou domácích a musel být odvezen na nosítkách.

Hradečtí soupeře opět přehrávali, přesto zápas ztratili

Do poslední časti hry tak vstupovali Hradečtí s pětiminutovou přesilovkou. I když se Lvi dostávali do šancí, brankář Kořenář všechny akce vyřešil bravurně. Hradec dostal krátce po vypršení trestu jihlavského hráče další možnost, tentokrát dvouminutovou početní výhodu. Výsledek byl ale stejný. Oba týmy se snažily vstřelit kýžený rozdílový gól, ale jak Tomáš Vomáčka, tak Josef Kořenář byli oporami svých týmů. Nutno podotknout, že více práce měl jihlavský brankář.

Pak ale přišla pro svěřence trenéra Martince hodně studená sprcha. V rozmezí 30 vteřin totiž Jihlavští dvakrát udeřili, a dostali se tak do dvoubrankového trháku. Nejdříve se v 56. minutě prosadil po přihrávce Vojtěcha Pražáka Vladimír Oščádal. Hned o pár chvil později navýšil vedení hostů Pavel Kousal, a to už byl pro Jihlavu velmi nadějný stav – 1:3.

Poslední minutu měl Hradec ještě naději v podobě přesilové hry, do které nastoupil v šesti hráčích proti soupeřovým čtyřem. Po počátečním tlaku se ale zmocnil puku opět Vladimír Oščádal a dal výsledku konečnou podobu – 1:4. Dukla se tak před reprezentační přestávkou udržela na druhém místě, Hradci patří v našlapané tabulce pátá příčka.

Tomáš Martinec (Královští lvi Hradec Králové):
Výborně jsme sehráli první třetinu, po které jsme měli vést víc než 1:0. Měli jsme spoustu šancí a soupeře přehrávali, ale chyběly tomu jen ty góly. Hra se pak postupně vyrovnala, dostali jsme gól a zbytečně znervózněli. Ve třetí třetině jsme měli pětiminutovou přesilovku, která mohla utkání rozhodnout, ale bohužel jsme ji nevyužili a v závěru inkasovali po dvou hrubých chybách. Nezbývá nám než soupeři pogratulovat.

Patrik Augusta (HC Dukla Jihlava):
Pro nás je vítězství po dvou prohrách velice důležité. Bylo to velice vyrovnané utkání. Myslím, že první třetinu dominovali domácí, ve druhé jsme zase byli lepší my. Třetí třetina byla o tom, komu se podaří vstřelit gól. Nám se podařilo ubránit sedm minut ve čtyřech a následně dát šťastný gól a dotáhnout utkání do vítězného konce.