ne 7.10.2012 | Martin Voltr

Na juniorku nevyzráli ani Rebelové, Hradec vyhrál 3:1

V loňské sezóně hradečtí junioři marně čekali na vítězství nad Havlíčkovým Brodem. Tentokrát se jim ale už podařilo Rebely zdolat, čímž si připsali šestý úspěch v šestém zápase sezóny a osamostatnili se na čele tabulky. Využitá přesilovka z první části dala Východočechům vedení, které se ale po chybě v polovině utkání stalo minulostí. Následný nápor však Hradečtí přetavili ve dva góly, které určily výsledný rozdíl 3:1.

Miloš Říha (Královští lvi Hradec Králové):
Jako každý zápas s Brodem, i tenhle byl těžký. V první třetině jsme dělali zbytečné chyby v obraně, ale ve druhé jsme byli jasně lepší a měli celou řadu šancí. Udělali jsme ale chybu v rozehrávce a bylo to 1:1. Hráli jsme však nátlakový hokej a soupeř se těžko dostával ze třetiny. Góly měly přijít dřív, ale zaplaťpánbu, že na konci třetiny tam dva spadly, což zápas rozhodlo. Chtěli jsme dál hrát aktivně, jenže hráči naše pokyny nesplnili a místo toho se zbytečně zatáhli do obrany. Z toho pramenilo několik chyb a jedno oslabení, kde nás podržel Michal Mahdal. Každopádně vítězství bylo podle mě zasloužené.