pá 18.12.2015 | Lenka Jonešová, Lukáš Štěrovský

Na úvod nadstavby bez bodu. Starší dorost marně dotahoval náskok Chomutova

Nepovedený vstup do nadstavbové části za sebou mají svěřenci trenéra Slabého. A to doslova. V zápase s Chomutovem totiž inkasovali hned ze druhé střely soupeře, po sedmnácti minutách hosté vedli už o tři branky. Hradečtí se ale díky povedené druhé třetině dotáhli na rozdíl jediného gólu. V samotném závěru se dokonce pokusili o hru bez gólmana, i přes vytvořený tlak se jim ale srovnat nepodařilo.

Chomutov načal třígolový náskok již po 20 sekundách

Hradečtí nevkročili do nadstavbové části zrovna pravou nohou. Hned ve dvacáté sekundě utkání totiž museli sledovat, jak se z úvodní branky radují hosté. Střelou zpoza obránce překonal Vomáčku poprvé v zápase Tomáš Hajič – 0:1. Hráči Mountfieldu byli po inkasovaném gólu zaskočeni a museli se bránit velkému náporu hostů. I domácí se ale dostali do zajímavé šance, když Pavlátovu pozornost vyzkoušel Maršík. Hostující gólman však ukryl černou pryž ve výstroji.

V další pasáži ovšem už znovu úřadovali Chomutovští. Nejprve na dvoubrankový rozdíl zvyšoval ve čtrnácté minutě Jakub Navrátil, a o tři minuty později ho následoval Filip Palička. Třígólové manko nevypadalo pro Hradec vůbec dobře, nicméně předváděná bojovnost se domácím vyplatila. Mašínova teč se sice ještě neujala, ale když vzápětí střílel Filip Jirásek, zamířil přímo do černého – 1:3.

Aktivní Mountfield snížil na rozdíl jediné branky

Do prostřední části vstoupili Hradečtí s velkou chutí. Tváří v tvář Pavlátovi si nabruslil Matějček, brankář hostí však držel svůj celek nad vodou. V následujících minutách se hrálo převážně ve středním pásmu a k vidění nebyl příliš pohledný hokej. Mountfield byl ve druhé dvacetiminutovce aktivnějším týmem, jenže na branky byli úspěšnější Chomutovští.

V přečíslení dvou na jednoho ujel Hajič s Danielem Šilařem a druhý jmenovaný se střelou z první nemýlil – 1:4. Avšak domácí našli na obdrženou branku rychlou odpověď, když se v početní výhodě po kombinaci na jeden dotek prosadil Václav Maršík – 2:4. To ovšem zdaleka nebylo vše. Před gólmana najíždějící si Hidveghy obdržel přesný pas, jenže Pavláta nepřekonal. Vzápětí však krásně vymetl pavučinky v brance Chomutova Štěpán Matějček a rázem bylo skóre jen o gól – 3:4.

Ve třetí třetině gól nepadl, tři body bere Chomutov

I třetí periodu načal Hradec ve velmi ostrém tempu, hokejisté Mountfieldu se drželi v útočném pásmu a chomutovský strážce svatyně musel vytahovat jeden vydařený zákrok za druhým. Když už se hostům podařilo vymanit z vlastního obranného pásma, skončily jejich šance v neutrální zóně. Hradečtí drželi svého soka pod tlakem, ale stále se ne a ne prosadit.

V závěrečných minutách se Chomutovští provinili nedovoleným zákrokem, a Hradec si tak mohl zahrát v početní výhodě. Když navíc zkusil štěstí a odvolal brankáře, nastoupil na led se šesti hráči v poli proti čtyřem. Dvě obrovské šance měl Šalda, jenž vysílal dělovky od modré, jenže jeho střely před hostujícím mužem v masce vždy zmařili obětaví obránci. Hradečtí tak po velkém boji podlehli celku Chomutova 3:4.

Jiří Slabý (Mountfield HK):
Odehráli jsme dobrý a kvalitní zápas, ale bohužel jsme prospali začátek. Nechali jsme si dát tři góly po individuálních chybách, které nás opět srazily. Soupeř hrál velice dobře, hodně bruslil, napadal a nám dělalo problémy se s tím rychle vyrovnat. Nakonec si myslím, že se nám to ale podařilo, dokázali jsme dostat Chomutov pod tlak a vytvářet si šance. Dali jsme i nějaké góly, ale bohužel ten prospaný úvod nás stál body. V posledních asi šesti minutách jsme stáhli hru na tři lajny, drželi jsme soupeře pod tlakem, ale ani to nepomohlo. Nevím proč, ale asi jsme k zápasu přistoupili s pocitem, že se nemůže nic stát, a to byla chyba. Kdybychom hned od začátku nastoupili stoprocentně koncentrovaní, tak byl výsledek zřejmě jiný.

Miroslav Buchal (Piráti Chomutov):
Viděli jsme bojovné utkání. Znali jsme soupeřovy kvality, jelikož jsme spolu hráli předtím dvakrát v přípravě, kdy jsme dvakrát remizovali. Domácí mají silný tým, nijak zvlášť jsme se na ně nepřipravovali, ale naši kluci zabojovali a taktickým výkonem jsme utkání nakonec dotáhli do vítězství a odvážíme si domů tři body.