Zápasy mládeže
čt 7.12.2023 | Jan Brůna, Tomáš Prodělal

Na úvod nadstavby těsná porážka. Junioři nestačili Plzni 1:2

Zápasové menu

Na startu druhé fáze sezony prohra. Junioři po hořkém konci základní části vyzvali znovu známého soupeře, porážku z ledu Plzně však neodčinili. Indiáni během pár minut zareagovali na vedoucí trefu Michala Beneše a odvezli z Hradce první tři body. Lvi budou mít šanci na nápravu v sobotu v Litvínově.

Začátek prosince a jede se zase nanovo. Junioři po základní části, která odstartovala už koncem srpna, čtvrtkem vstoupili do nižší nadstavby. Po smolném „nepostupu“ narazili po týdnu znovu na Plzeň. „Je to nezvyk, ještě nikdy jsem se nesetkal s tím, že by se nám vynulovaly body,“ vypráví Vojtěch Mrázek.

Proti indiánům to opět nevyšlo, přitom začátek neměli svěřenci (tentokrát) Tomáše Hamary špatný. Po úvodním střídání je ale Západočeši pořádně zmáčkli v pásmu. „Mám rád se na startu hned dostat do zápasu. Je to pro mě jednodušší než se tam trápit celé utkání skoro bez střel, aby pak přišel rychlý brejk. V tomto ohledu za mě spokojenost,“ popisuje hradecká jednička.

Duel ovšem nevynikal množstvím šancí nebo protiútoků, naopak diváci ve studené ČPP Aréně sledovali velmi bojovný mač. „Plzeň je vždy taková, hraje hodně do těla a je to vyrovnané. Akorát musíme být lepší v koncovce a rozhodovat. Škoda, že jsme neudrželi vedení. Měli jsme dát ještě nějaký gól a hrát víc v klidu,“ ví brankář pocházející z Kolína.

I on viděl hezkou souhru dvojčat Benešových, po níž padl jediný gól domácích z hole Michala Beneše ve 33. minutě. „Tohle je pro gólmana hrozně těžké. Musíte sledovat hráče za bránou a mít zároveň přehled, co se děje před ní. Když to kluci takhle dobře sehrají, tak jste skoro bez šance,“ má jasno osmnáctiletý hokejista. Krátce po gólu domácího střelce se ale z vyrovnání radoval soupeř, když Ondřej Pešek propálil Mrázka.

Na startu třetí třetiny nastala situace, po které hosté slavili vedoucí trefu Jakuba Šilera. Dost nešťastný moment z pohledu hradeckých akademiků. „Upřímně ani nevím, jak to padlo. Ještě jsem nekoukal na video. Jen vím, že hráč vyjížděl od mantinelu, zpoza brány nahrál a já tam strčil hokejku. Pak už jsem slyšel jen kluky, jak řvou pozor. Vůbec jsem nevěděl, kde je puk. Myslím, že mi spadl na záda a od zad šel do sítě. Takový gól jednou přijít musel. Hlavně, ať jich není moc,“ přeje si parťák Filipa Tučka.

Úvodem nadstavby to tedy nevyšlo, ale možnost reparátu mají Lvi hned o víkendu na ledě Litvínova, na který narazili rovněž už v první fázi ročníku a pokaždé ho zatím porazili. „Musíme makat dál, v sobotu máme další šanci. Nesmíme to vzdát, budeme pořád pokračovat ve tvrdé práci. Připravíme se co nejlépe, hrát bez přestávky jsme zvyklí, takže se s tím vypořádáme,“ hlásí sebevědomě Vojtěch Mrázek.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Vojtěch Aschenbrenner 0 0 0 -2 0
Jakub Aschenbrenner 0 0 0 -1 0
Matěj Beneš 0 1 1 1 2
Michal Beneš 1 0 1 1 0
Adam Bezpalec 0 0 0 0 0
Štěpán Černý 0 0 0 0 2
Matěj Havlíček 0 0 0 -1 0
Tomáš Hora 0 0 0 -1 0
Adam Novotný 0 0 0 0 2
Jan Pavelka 0 0 0 0 0
David Pavič 0 0 0 0 0
Jan Vencl 0 0 0 -1 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Vojtěch Mrázek 59 28 2 26 92,86 0 0

Ohlasy k utkání