Zápasy
čt 2.8.2012 | Martin Voltr

Na úvod přípravy prohráli Královští lvi v Benátkách 2:4

Zápasové menu

Do úvodního utkání přípravy na novou sezónu naskočili hradečtí hokejisté v Benátkách nad Jizerou. V nohou měli o týden ledu méně než domácí tým, přesto začali lépe a Jakub Luštinec je dostal do vedení. Benátky ale postupně přidávaly na tempu, skóre vyrovnaly a pak úplně otočily až na 4:1. Druhý gólový úspěch Královských lvů z hole Víta Budínského už stav jen upravil, takže první oťukání dvou prvoligových soupeřů skončilo výhrou Středočechů 4:2.

Hradecké vedení bylo brzy minulostí

Úvod patřil beze zbytku hradeckým barvám, které si vynutily tlak už po benáteckém faulu v první minutě. Ani nebylo znát, že jsou Hradečtí na ledě teprve čtvrtým dnem. V osmé minutě pak na útočné modré převzal Tvrdíkovu přihrávku Jakub Luštinec, přebruslil obránce a bekhendovým blafákem poslal Východočechy do zaslouženého vedení – 0:1.

Poměr sil na ledě se ale postupně obracel, a to i doslova, když se ke dvěma přesilovkám dostaly Benátky. Tu druhou využil po sérii šťastných odrazů Miroslav Kopic. Ještě v první třetině zvládli domácí obrat dokonat, když se prosadili tentokrát v oslabení. Novic v sestavě Róbert Pukalovič dostal mezi kruhy dost prostoru zamířit nad lapačku Filipa Luňáka – 2:1.

Také druhou třetinu vyhráli domácí o gól

Další puk dopravili Benátečtí do branky brzy po přestávce, ovšem pro postavení útočícího hráče v brankovišti se změna zatím nekonala. Ve 29. minutě už ale ano. Daniel Miškovský prokázal své rychlé ruce, které zmátly jak hradeckého beka, tak brankáře, a přesně trefil mezeru mezi betony – 3:1.

Autor předchozí branky předvedl po několika střídáních ještě pohlednější akci. Miškovského přihrávka napříč útočným pásmem by se neztratila ani ve Zlaté helmě, najíždějícímu Lukáši Vařechovi stačilo už jen nastavit hůl. Hradec se ale záhy vrátil do hry zásluhou Víta Budínského. Ten nádherným bekhendem pod víko překonal Juraje Hollého, který do branky Benátek nastoupil v polovině utkání – 4:2.

Závěr okořenila už jen bitka

Zajímavá možnost se po příchodu ze šaten naskytla Benátkám. Hradečtí už měli jednoho hráče na trestné, když k němu přibyl druhý a domácí hráli minutovou přesilovku pět na tři. Svůj nápor však nevyužili, už proti čtyřem pak tváří v tvář Luňákovi neuspěl Ladislav Bittner.

Královským lvům se nevedlo ani ve vlastní přesilové hře, naopak mohli inkasovat z nájezdu obránce Jiřího Říhy. Víc práce měl až do konce utkání stále Filip Luňák. Svěřencům Martina Hostáka ani zvýšená aktivita v útočném pásmu nepomohla a do brankového kontaktu je nedostala.

Po závěrečné siréně přišla ještě pikantní dohrávka zápasu. Jaroslav Vlach s Janem Bergerem se do sebe pustili v nefalšované bitce, kterou nakonec ovládl hradecký útočník.

Statistiky hráčů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Statistiky brankářů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Ohlasy k utkání

Milan Černý (HC Benátky nad Jizerou):
Zápas určitě splnil svůj účel. Chtěl jsem vidět v akci především mladé hráče, abych si o nich mohl udělat nějaký úsudek, který ale rozhodně není konečný. Hradec Králové přijel s velmi kvalitním mužstvem. Výsledek utkání je samozřejmě potěšující, avšak v utkání byla i nějaká negativa. Za stavu 4:1 jsme zpychli, nehráli jsme to, co do té doby. Hráli jsme takový nesourodý hokej. Třetí třetina už tak kvalitní nebyla.

Martin Hosták (Královští lvi Hradec Králové):
Bylo to typické utkání na úvod sezóny. Soupeř byl lepším týmem. Měli jsme hodně vyloučených hráčů, zejména po faulech v obranném pásmu, které vyplynuly po naší předchozí chybě. Nejsme spokojeni, ale do začátku mistrovských zápasů zbývá šest neděl, takže ještě máme čas na výkonu zapracovat.