Zápasy mládeže
so 2.3.2024 | Jan Brůna

Na závěr nadstavby výhra, na play-off ale juniorům nestačila

Zápasové menu

Konec před branami play-off. Hradečtí junioři byli před mačem s Morou ve složité situaci, kdy potřebovali nutně vyhrát za tři body a k tomu doufat, že Litvínov ztratí v Přerově. Ani jedno se nestalo, a ačkoliv Tomáš Hora v nájezdech rozhodl o domácí výhře 3:2, Lvi končí na 14. místě a čeká je skupina o udržení. Ve vyřazovacích bojích tak budou chybět už potřetí za sebou.

Stejně jako na konci základní části to bylo drama a Mountfield musel i doufat. K souboji přijela Mora a po vyrovnaném úvodu šel Hradec do vedení v 16. minutě, kdy se k dorážce po střele Adama Novotného dostal Matěj Beneš. „V první třetině měli všichni plno sil a bylo to čekání na chybu. S Olomoucí to je vždy boj. Věděl jsem, že přijde přihrávka na Novase, tak jsem si odskočil na zadní tyč a dal to do prázdné,“ popisuje svůj zásah v přesilovce.

Východočeši navýšili stav až ve třetí třetině, když si Adam Novotný počkal po pokusu Štěpána Černého a zakončil za Dominika Frgála – 2:0. Do té doby to byl ale tuhý boj. „Olomouc vždy hraje perfektně týmově a bojuje. Všichni do toho dávají neskutečné srdce a tím přehrávají soupeře. Myslím, že máme hokejově asi lepší tým, ale kredit pro ně, že se dokážou takhle kousnout,“ oceňuje soupeřovy kvality dvojče Michala.

Jenže pak to přišlo. Dvě hostující branky v rozmezí sotva dvou minut a bylo srovnáno. To vše zásluhou nejprve dorážky a poté parády Michala Tomečka. „Bohužel už poněkolikáté se nám stalo, že v závěru nedokážeme udržet náskok, dělat jednoduché věci a dávat puky pryč. To nás trápí celou sezónu, zase to samé,“ zlobí hráče s číslem 15.

Nutno se vrátit k druhému gólu hostí, který připravila totožná lajna jako první a po němž se konala rozsáhlá debata s rozhodčími. „Tomeček udělal perfektní kousek, kdy to vzal na Michigan. Nám se ale zdálo, že to byla vysoká hůl. Já to neviděl, sudí to uznali a jelo se dál,“ nehledá výmluvy overage junior.

V prodloužení Kohouti nevyužili početní výhodu a utkání dospělo až do nájezdů, kdy se dvakrát trefil Tomáš Hora oproti jednomu zásahu Matěje Smýkala na druhé straně. Lvi tak zvítězili těsně 3:2. Stejně jako na startu prosince, kdy vrcholila základní část, i tentokrát to byl tuhý boj se smutným koncem. „Je to asi naše neštěstí. Neumíme důležité zápasy, mohli jsme mít více bodů i v první části sezóny. Měli jsme ro rozhodnout dávno a nenechávat to na drama. Sami víme, že drama odehrát neumíme. Bohužel to nevyšlo,“ mrzí Matěje Beneše.

Suma sumárum, hráče zpod Bílé věže tak bude čekat skupina o udržení, v níž narazí na Olomouc, České Budějovice a Přerov. Ve vyřazovacích bojích tudíž bude Mountfield chybět i potřetí v řadě. Když k tomu přidáme ještě dva roky covidu, hradecká juniorka si zahrála play-off naposledy na jaře 2019.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Vojtěch Aschenbrenner 0 0 0 -1 0
Jakub Aschenbrenner 0 0 0 0 0
Matěj Beneš 1 1 2 0 0
Adam Bezpalec 0 0 0 -1 0
Štěpán Černý 0 1 1 -1 2
Petr Fiala 0 0 0 0 0
Matěj Havlíček 0 0 0 -1 0
Tomáš Hora 0 1 1 0 0
Marek Mach 0 0 0 0 0
Adam Novotný 1 1 2 0 0
Jan Pavelka 0 0 0 0 0
Jan Vencl 0 0 0 -1 0

Statistiky brankářů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Ohlasy k utkání