čt 3.2.2022 | Daniel Lhotský, Klára Petrásková

Napínavá bitva pro soupeře. Dorost podlehl Jihlavě v nájezdech

Dlouho to vypadalo na tři body, nakonec berou dorostenci jeden. V Jihlavě vedli po dvou třetinách i díky hattricku Jana Vencla 5:3 a na kontě měli tři využité přesilovky, ty ale pak začal proměňovat i soupeř. Ve třetí části z nich dorovnal a v nájezdech pak dotáhl výhru 6:5.

Dukla otevřela skóre, Lvi brzy zareagovali

V osmé minutě fanoušci viděli hned dva góly po sobě. Nejprve po přihrávce zpoza branky skóroval k bližší tyči Adam Ošmera a poslal Jihlavu do vedení. Domácí se ale z náskoku moc dlouho neradovali, protože Hradec dokázal přetavit hned první útočnou akci po vhazování v gól, Petr Fiala z mezikruží vyrovnal okamžitou střelou – 1:1.

Dvě minuty před koncem třetiny si domácí obrana vybrala slabší moment a na hradecké střídačce bylo o něco veseleji. Jan Vencl, rozjetý ze středního pásma, sebral domácím puk a poslal ho mezi betony domácího brankáře – 1:2.

Vencl završil hattrick a Hradec si vypracoval dvougólový náskok

Ve druhé třetině se stala podobná situace jako v úvodu utkání. Ve 27. minutě dorážel v oslabení Pešovu střelu Václav Kudrna a bylo opět vyrovnáno. Jenže o necelých třicet sekund později šli hosté znovu do vedení, z mezikruží přesně pálil Filip Žaba a využil tak přesilovou hru – 2:3. Celkově v prostřední části Dukla hodně doplácela na svá vyloučení. Ve 34. minutě se opět v přesilovce po střele z kruhu puk ideálně odrazil na volného Jana Vencla, který bez větších potíží trefil zcela odkrytou část branky – 2:4.

Tři minuty před sirénou se opět dostala ke slovu Jihlava, po nedůrazu hostů v brankovišti se strhlo několik dorážek a Andrej Klapica dokázal najít volné místo v brance a snížit na 3:4. Poslední slovo ale měl v druhé třetině přeci jen Mountfield, v přesilové hře pět na tři završil Jan Vencl střelou z levého kruhu svůj hattrick – 3:5.

Jihlava z přesilových her dotáhla

Dukla se ovšem i za nepříznivého stavu nevzdávala a pokusila se ještě se zápasem něco udělat. Hosté se v prvních dvou třetinách vyhnuli jakýmkoliv trestům, ve 44. minutě už nabídli svému soupeři první přesilovou hru a Dukla ihned trestala. Hradci Králové se nepodařilo vyhodit od zadního mantinelu puk, u branky trefil jeden z obránců Mountfieldu Jindřicha Habermanna a po šťastném odrazu se Jihlava opět dostala na dostřel – 4:5.

O dvě minuty později šli Hradečtí opět do čtyř a nabídli tak domácím velkou šanci vyrovnat. Tu Jihlava využila, obrana Mountfieldu nedokázala u tyčky uhlídat Matěje Vojáčka, který v jednoduché situaci uklidil puk do brankoviště a za stavu 5:5 tak nakonec muselo o vítězi rozhodnout nastavení.

Pět minut hry navíc nerozhodlo, šlo se do nájezdů

V prodloužení se týmy nikam nehnaly, spíše než rozhodnout utkání se snažily neudělat zbytečnou chybu, která by je stála body. Minutu před koncem mohl rozhodnout Peš, ale nedokázal dotáhnout bekhendovou kličku do úspěšného konce.

A tak se pokračovalo samostatnými nájezdy. Ve třetí sérii se podařilo proměnit Ošmerovi i Bezpalcovi, rozhodlo se až v té páté. Hynek Peš rozpohyboval brankáře Meišnera a poslal puk ke vzdálenější tyči, kde pro něj byl prostor. Hradec Králové už nedokázal zareagovat a Dukla si tak odnesla bod navíc za výhru 6:5 po nájezdech.

Pauza byla na týmu znát. Začátek z naší strany nebyl ideální, ale postupně jsme se do toho dostávali. Sráželi nás laciné góly, soupeř hrál dobře v předbrankovém prostoru, byl zodpovědný a obětavý. My jsme měli problém se v útočném pásmu prosazovat, když přišla střela od modré, tak to tam zachytávali hráči soupeře, to bylo velice dobré z jejich strany. My si ceníme toho vítězství, protože celý zápas jsme prohrávali, a výkon postupně gradoval a to, že jsme ten zápas vyrovnali a dokázali otočit je pro nás nesmírně cenné.