st 6.9.2023 | Tomáš Prodělal

Nejdřív škobrtnutí, pak demolice! Dorost zničil Moru 10:2

Tak to byl vichr! Dorost sice v prvním duelu sezony už po jednadvaceti vteřinách prohrával, branka Mory však Lvy pouze utrhla ze řetězu. Ještě do konce první třetiny Hradečtí otočili a do kabiny se šlo za stavu 5:1. Svěřenci Jiřího Janouška ale stále neměli dost. Kapitán Tobiáš Vítek zkompletoval hattrick, jeho spoluhráči přidali další dva zásahy a bylo to 9:1. Ve třetí třetině padlo po jednom gólu na obou stranách a v aréně se tak zhaslo za stavu 10:2! Další zápas absolvují Lvi v sobotu v Třinci.

Hradečtí do prvního ostrého zápasu sezony vstoupili tím nejhorším možným způsobem, když z hole Matyáše Bryma po jednadvaceti vteřinách inkasovali. „Úvod utkání se nám nepodařil, zaspali jsme tam, ale od druhého střídání to bylo čím dál lepší,“ přiznává pozdější hvězda večera Filip Frolík, ale nepředbíhejme.

Tým zpod Bílé věže se z šoku rychle otřepal a záhy bylo vyrovnáno, když Tobiáš Vítek zakončil Zámečníkovu akci. Hosté naprosto vypadli ze hry a Filip Klíma s Adamem Novotným střelami z kruhu dokonali v osmé minutě obrat. „Vyrovnali jsme a navázali dalšími dvěma góly a pak už to bylo dobré,“ pochvaluje si hbitý útočník.

Mora se do utkání mohla vrátit v přesilovce, jenže se stal pravý opak a Filip Frolík vstřelil svůj první gól v extralize dorostu. „Adam Novotný ujel sám na bránu, bohužel nedal gól, ale já jsem situaci dobruslil a dorazil do prázdné branky,“ popisuje svůj památný moment. Do konce periody přidali Lvi ještě jednu branku, když Tobiáš Vítek usměrnil střílenou Forejtkovu nahrávku – 5:1.

V prostřední části domácí rozhodně nepolevili a už po necelých třech minutách přidal Adam Novotný po přihrávce Vencla další touš v olomoucké síti. „V kabině jsme si o pauze řekli, že musíme makat dál. Nesmíme si to nechat utéct a musíme přidat další branky,“ odhaluje 164 centimetrů vysoký forvard.

Hosté na chvíli zastavili krvácení, které se však ve 31. minutě spustilo znovu. Kapitán Tobiáš Vítek biliárovým odrazem o gólmana zkompletoval hattrick a Východočeši se krutě bavili na účet Hanáků. Forejtek vystřelil od modré a jeho nahození usměrnil David Šichan na místo určení. O 54 vteřin později se navíc střelou mezi betony prosadil sám Oliver Forejtek a bylo to 9:1.

Ve třetí části se hra trochu uklidnila a padlo už „jen“ po jednom gólu na každé straně. Ten domácího celku měl na svědomí znovu Filip Frolík a na kostce se objevilo dvojciferné číslo. „Asi mě to bude stát něco do kasy,“ ušklíbl se hráč, který vloni pomáhal Náchodu.

Na opačné straně ještě kosmeticky korigoval efektním objetím branky Tobiáš Sekanina a skóre se zastavilo na konečných 10:2. Čas na oslavy ale není příliš dlouhý, už v sobotu Mountfield čeká Třinec. „Musíme navázat na tento výkon a nadále proměňovat šance,“ uzavírá „Frolas“.