pá 3.10.2014 | Přemysl Ježek, Jan Vavřina

Nejlepší výsledek juniorů v sezóně. Kolín porazili jasně 6:0

Nejstarší mládežnická kategorie si připsala další výsledkově jasnou výhru. Kolín v rámci 5. kola Ligy juniorů příliš nevzdoroval, a tak Mountfield postupně navyšoval skóre až na konečných 6:0. Junioři tak poprvé v sezóně neinkasovali, a to díky kvalitnímu výkonu defenzivy podpořené jistým Františkem Veselým v brance.

Slibný hradecký úvod a vedení 2:0

Hradečtí začali utkání aktivněji a od prvních minut se pustili do svého soupeře. Nutno ovšem dodat, že pouze po útočné pásmo, k přímému ohrožení branky vedlo jen minimum střel. První gólovou radost si tak Mountfield dopřál až po skončení první přesilové hry. To z trestné lavice naskočil kolínský Šafra a Hradec ještě stihl zakombinovat v rohu kluziště. Ke koncovce se posléze dostal Radek Pilař a nemýlil se – 1:0.

Druhý hradecký gól přišel v čase 15:12 a hlavním režisérem se stal Ondřej Kopta. Ten si za brankou doslova pohrál s obráncem Kolína a vyslal povedenou přihrávku před brankoviště. Tam stál osamocený Ondřej Kovářů, který se s ničím nerozpakoval a udělal bekhendovou kličku, na kterou neměl šanci Jelínek zareagovat – 2:0. Do konce první třetiny potom byla k vidění stálá herní převaha domácích, která už ovšem nebyla přetavena v další gól.

Potvrzený trend z prvního dějství

Začátek druhé třetiny se nesl v podobném duchu, jako celá první – Mountfield byl aktivnější a hostující Kozlové spíše vyčkávali na brejkové příležitosti. To vedlo k několika zajímavým střeleckým pokusům, vidět byl zejména aktivní Ondřej Kopta. Hradec se potom připravil o soustavnější tlak svou nedisciplinovaností. V krátkém časovém úseku byli vyloučeni dva hráči. Zejména vyloučení brankáře Veselého za zdržování hry nedovolilo Hradeckým soustavněji zaútočit.

Šanci na reparát tak dostali až v čase 28:07, kdy dostali možnost sehrát přesilovou hru 5 na 3. Ovšem ani s touto nabídkou se hradecký výběr nepopasoval. Čekání na třetí branku už ale pro Hradecké netrvalo dlouho. V čase 31:17 si kotouč vyměnili Vladyka s Josefem Wolfem a druhý jmenovaný se blýskl povedenou střelou – 3:0. Zbytek třetiny již výraznější šanci nepřinesl a tak domácí mohli být spokojeni. Neinkasovali a jednu branku stihli přidat.

Lvi definitivně ovládli zápas

Kolínští vstoupili do poslední části s úspornou taktikou. Ta spočívala v rychlém přechodu středního pásma a přímočaré koncovce. Obrana Mountfieldu ovšem byla pozorná a nebezpečné výpady Kozlů včas přerušovala. Netrvalo tak dlouho a Hradec se radoval počtvrté. V čase 48:30 se prosadil David Gančarčík, který zužitkoval přesnou střílenou přihrávku od modré čáry. Ondřej Kopta dokonale odhadl pohyb svého spoluhráče a ten už měl situaci jednoduchou – 4:0.

Hradec pokračoval v rostoucím tlaku. Pramenilo z toho hodně vyloučení a zápas chvílemi ztrácel na hokejovosti. Kolín se potom začal vytrácet a působit unaveně. Neschopnost udržet vlastní obranné pásmo vedla k individuálním chybám, ze kterých padaly i další branky. V čase 54:48 se prosadil, ten večer vynikající, Ondřej Kopta, který se nejlépe zorientoval v závaru před brankou – 5:0. Konečnou podobu výsledku dal v čase 58:49 Drahoš Jebavý, který po parádní individuální akci prostřelil hostujícího brankáře Jelínka. Hradec tak dnes naplno využil svůj potenciál a zaslouženě ovládl utkání – 6:0.