so 15.1.2022 | Jan Brůna

Nejprve 3:0, nakonec 7:6 po nájezdech. Junioři porazili Tygry

Bláznivý zápas. Když hradečtí junioři vedli v první třetině už 3:0, jistě by je nenapadlo, že dojde až na samostatné nájezdy. Liberečtí mladíci totiž nic nevzdali a udělali z utkání drama. A tak za stavu 6:6 musel rozseknout mač až penaltový rozstřel, v němž byli úspěšnější Lvi. Ze souboje šelem tak brali dva body.

Domácí si vytvořili pohodlný náskok, pak o něj skoro přišli

Přijít v sobotu odpoledne do ČPP Arény se vyplatilo. K vidění byl totiž od začátku hokej ve velmi dobrém tempu a ani na šance se nečekalo dlouho. Vlastně hned z první padl gól, když si Daniel Šedivý najel před Štěpána Vopravila a prostřelil ho na vzdálenější tyč – 1:0. Mountfield i přes náznaky hostů kontroloval zápas a v 11. minutě se radoval znovu. To když liberecký brankář vyrazil puk jen na hůl Vito Idžana, jenž v pádu doklepl do prázdné – 2:0.

Za necelou minutu to bylo už o tři branky; po rychlé souhře stál na konci povedené akce Matyáš Budina a zblízka překonal Vopravila – 3:0. Druhá polovina třetiny však patřila výhradně Severočechům. Na snížení zadělala čtyřminutová přesilovka, kterou po 41 sekundách zužitkoval Petr Gajda po dobré střele z kruhu – 3:1. A přesně se skončením početní výhody se trefil ještě Adam Měchura dorážkou do odkryté kasy – 3:2. Lvi mohli svůj náskok ztratit celý, ovšem zbytek periody ubránili.

Východočeši znovu odskočili na rozdíl dvou gólů

Svěřence Jiřího Janouška zřejmě varovalo, že v první části Tygři téměř smazali tříbrankový rozdíl, a do druhého dějství nastoupili aktivně. Převaha se potvrdila již v 23. minutě, kdy Kryštof Lang tečoval šikovné nahození Tomáše Peričky od modré čáry a vrátil svému mužstvu dvougólový náskok – 4:2. Po čtvrtém inkasování se ale Liberec zvedl a začal trápit hradecké beky.

Poté se ale domácí ještě dokázali vrátit do zápasu, jenže množství příležitostí neproměnili. A v závěru jim muselo být pořádné horko při liberecké přesilovce, kdy svůj tým podržel Tomáš Sajdl. Hlavně jeho zásluhou už Mountfield neinkasoval a naopak se mohl sám prosadit, dva hráči proti Vopravilovi však neprocpali kotouč za jeho záda.

Hosté před koncem vedli, ale Lvi si vynutili prodloužení

Třetí dějství, to byla jízda. Už po 22 vteřinách se v nepřehledné situaci nejlépe zorientoval Adam Měchura a zblízka procedil puk do brány – 4:3. To domácím ukázalo zdvižený prst a brzy si dvougólové vedení vzali zpět, když nahození či střela Daniela Šedivého prošla až do klece – 5:3. Mountfield mohla povzbudit ještě následná přesilovka, v ní se ale vysmýkl obraně Adam Měchura a završil hattrick – 5:4.

Hostující ostrostřelec zadělal na důležité minuty pro svůj tým. Ještě před polovinou poslední periody se totiž prosadil Lukáš Plos, který zblízka překonal Sajdla a srovnal na 5:5. To Tygry nakoplo a v čase 53:18 přišel zlomový moment; Šimon Pavlík našel před kasou úplně volného Petra Gajdu a ten svým druhým gólem otočil na 6:5 pro své barvy. Už to vypadalo na velký liberecký comeback, v předposlední minutě ovšem Matyáš Budina zachránil Hradci bod po úniku obraně Severočechů – 6:6.

Výhru v nájezdech vystřelil Matěj Beneš

Jelikož 60 minut hráčům nestačilo, následovalo nastavení. V něm mohly rozhodnout obě strany, a zvláště Michala Beneše muselo mrzet, že zblízka nepokořil Vopravila. A tak přišly na řadu penalty. V nich se na za domácí prosadil Budina s Matějem Benešem, a jelikož za Liberec se trefil jen Filip Jansa, mohl Mountfield slavit dva body za výhru 7:6 po samostatných nájezdech.