so 10.12.2022 | Daniel Kubelka, Tomáš Prodělal

Nejprve jasná záležitost, pak drama. Junioři vyhráli ve Varech 3:2

Svěřenci Jiřího Janouška mladšího odehráli druhý zápas ve dvou dnech. V Karlových Varech to tentokrát bylo se šťastným koncem pro Výchočechy. Hradečtí v první třetině otevřeli skóre, když se trefil Lukáš Král. K němu se posléze přidali ještě Martin Hrbek a Lukáš Pajer. Energetici však nesložili zbraně a dotáhli se na rozdíl jediné branky. Vyrovnat se jim ale i díky skvěle chytajícímu Janu Kasalovi nepodařilo, a tak mohli hosté oslavit cennou výhru nad druhým týmem tabulky 3:2.

Do utkání vstoupili lépe hosté. Jejich úvodní tlak vyústil v několik nebezpečných střel, se všemi si ale domácí brankář Ebenstreit poradil. Energetici posléze nevyužili přesilovou hru, ani následující šance. V 7. minutě nezakončil Botoš přečíslení dvou proti jednomu, když mu v rozhodující okamžik kotouč utekl, o chvíli později pálil zleva dobře Handl, jenže k odraženému kotouči se už nikdo z Energetiků nedostal. A tak udeřili v čase 12:37 Lvi. Michal Beneš dostal dost prostoru k zakončení, s jeho ránou si sice domácí brankář ještě poradil, jenže na dorážku Lukáše Krále už byl krátký – 0:1.

Karlovarští mohli vyrovnat v oslabení, jenže přečíslení dvou proti jednomu zakončené Adámkem ke gólu nevedlo, proti byl Kasalův beton. Byli to naopak Východočeši, kteří mohli v další přesilovce v samém závěru udeřit podruhé, jenže Ebenstreit velký závar ve svém brankovišti ustál. Energetici mohli vyrovnat v závěru 24. minuty, jenže Babeliakovu pobídku Zeman mezi kruhy nenašel. O pár chvil později bylo navíc pro domácí ještě hůře. Kočí nedůrazně odehrál kotouč k Martinu Hrbkovi, do jehož rány ještě sáhl Michal Beneš a se štěstím dostal černou pryž za bezmocného maskovaného muže z lázeňského města – 0:2.

Celek z města filmového festivalu se mohl vrátit do zápasu před polovinou třetiny, jenže více než minutu trvající přesilovku čtyř proti třem využít nedokázal. Zato Mountfieldu se v početní, i když klasické výhodě, zadařilo. V čase 34:46 Lukáš Pajer projel s kotoučem na holi středem hřiště až mezi kruhy, přičemž cestou obelstil jednoho z karlovarských hráčů, a nekompromisně propálil Ebenstreita – 0:3.

Hradec o chvíli později navíc mohl udeřit i v oslabení, jenže Moravec svou akci ke gólovému konci nedotáhl. V další nerovnovážné situaci, tentokrát početní výhodě, se po krásné kombinaci dostal ke střele z mezikruží Boukal, jenže Ebenstreita nepřekonal. A když z trestné lavice vracející se Smýkal neuspěl sám proti Kasalovi, bylo jasné, že Hradec půjde do třetí části s třígólovým náskokem.

Domácí se vrátili do hry na začátku 45. minuty v přesilové hře. Filip Krajčík shodil puk od modré a ten skončil až v brance – 1:3. O pár chvil později se stejný hráč prosadil znovu a rázem Energetici prohrávali o jediný gól – 2:3. Dvě vstřelené branky logicky vlily svěřencům trenéra Eismanna novou krev do žil, domácí útočili, jenže Kasala potřetí ne a ne překonat. Dvě minuty před koncem to zkusili i bez brankáře se šesti hráči v poli, ale ani závěrečná power-play na výhře Hradce už nic nezměnila.

Jan Kasal 60 32 2 30 93,75 0 0

Chtěli bychom pogratulovat soupeři k zaslouženému vítězství, protože první dvě třetiny mi připadal o něco hladovější než my. Ačkoliv příležitosti byly na obou stranách, tak rozhodla efektivita našeho soupeře v kontrastu s tím, že nám se střelecká ofenzivní kvalita nedařila. Zlepšili jsme se ve třetí třetině, ale nestačilo to.